28.8 C
Rapla
Laupäev, 2 juuli 2022
spot_imgspot_img

Raplamaa rattaklubi suusasarjale pandi Palukülas punkt

Tänavune talv on olnud suusatajatele õnnistuseks. Lumest puudu ei tule ning soovi korral on saanud peaaegu iga päev käia suusatamas. Häid lumeolusid on ära kasutanud Raplamaa rattaklubi KoMo, kes korraldas jaanuari jooksul oma suusasarja, millega selgitati välja ka maakonna meistrid.

KoMo rattasari jõudis viimase etapini pühapäeval, 30. jaanuaril, kui Paluküla mägedes sõideti klassikalise tehnika etapp pikkadel distantsidel. Mäletatavasti tabas laupäeva, 29. jaanuari pärastlõunal ja õhtul Eestit ning seega ka Rapla maakonda tõeline lumetorm. KoMo suusasarja eestvedaja Ain Täpsi ütles, et etapi toimumist see ohtu ei seadnud. Klubi liikmed olid omavahel kokku leppinud, et saagu mis saab, viimane etapp sõidetakse Palukülas pühapäeval. Nii ka läks. Rajad suudeti võistluse alguseks korda saada. Teadlikult langetasid korraldajad otsuse, et sõitma ei minda pikemale, vaid just lühemale rajale, mille pikkus on kolm kilomeetrit.

Kokku läbisid mehed klassikatehnikas 17 kilomeetrit. Kõige kiiremini tegi seda Taavi Raudsaar, kes võitis ajaga 54 minutit ja 58,8 sekundit. Tema oli üks vähestest, kes läbis 17 kilomeetrit vähem kui tunni ajaga. Teisena suutis sama teha meesveteranide esimese vanuseklassi võitja Tanel Tepaskent, kelle aeg oli 59.35,5. Kõigil ülejäänud suusatajatel võttis distantsi läbimine aega rohkem kui kuuskümmend minutit. Meesveteranide teise vanuseklassi võitis Kaido Pesor, kelle aeg oli 1:00.14,5.

Naised läbisid Palukülas 10,2 kilomeetrit klassikatehnikas ning kõige kiiremini suutis seda teha Aile Kaljumäe (Sparta), kelle aeg oli 43 minutit ja 28,6 sekundit. Selle tulemusega saavutas ta esikoha naisveteranide esimeses võistlusklassis.

Kokku koosnes Raplamaa rattaklubi suusasari neljast etapist. Esimene sõideti Raplas Vesiroosi terviserajal, teine Pirgu terviserajal, kolmas Märjamaa lähistel Järta terviserajal ning neljas sõideti Palukülas. Just neli etappi tänavuseks hooajaks kavas oligi. Seega võib öelda, et tänavune sari oli mõnevõrra erakordne, sest kõik neli etappi said peetud just sel ajal, kui need plaanis olid. Kui võtta siia võrdluseks varasemad aastad, siis on ette tulnud igasuguseid olukordi. Kui lund üldse maha ei saja, ei saa ka ühtegi etappi sõita. Näiteks 2021. aastal sai kolm esimest etappi kenasti peetud, kuid viimane etapp Palukülas jäi sõitmata. On ka selliseid erakordseid aastaid olnud, kus on saadud sõita üksainus etapp.
Ain Täpsil on hea meel, et kõik etapid said sõidetud nii, nagu nad alguses planeeritud olid. “Absoluutselt on süda selles osas rahul. Jaanuaris ei saa lume üle kurta ning me ju ei tea, mida veebruar toob,” sõnas Täpsi. Palukülas sõidetud viimase etapi kohta ütles ta, et korraldajatel oli kindel plaan see ära teha. “Olime klubis kokku leppinud, et teeme selle iga hinna eest ära. See oli kahtlemata kõige raskem etapp ning osalejaid palju ei olnud, kuid fanaatikud olid kohal,” sõnas Täpsi. Kui rääkida osalejate arvust, oli Palukülas tõepoolest võrreldes teiste etappidega kõige vähem sõitjaid. Avaetapil Vesiroosi terviserajal käis rajal 43 suusatajat. Palukülas oli neid 28. Küllap jättis lisaks keerulisele distantsile oma märgi ka laupäeval möllanud torm.

Üks suusataja, kes läbis kõik neli etappi, oli Kaido Pesor, kes kokkuvõttes võidutses MV2 vanuseklassis. Lisaks talle endale võttis ta igale etapile kaasa ka oma lapsed, kes konkureerisid noorte võistlusklassides. Pesor ütles, et loomulikult läks ta igasse starti eesmärgiga võita ning see ka õnnestus. Kõigil neljal etapil oli just tema MV2 vanuseklassi kiireim suusataja. Seega krooniti ta hooaja kokkuvõttes ka selles vanuseklassis terve sarja võitjaks. Kui küsida, milline etapp talle endale enim meeldis, tõi ta välja kolmanda võistluse Järta terviserajal. Samas tõi ta välja ka teiste võistluste tugevad küljed ning tõstis esile Vesiroosi terviserajal toimunud võistluse seetõttu, et seal oli kõige rohkem osalejaid.
Kas laupäeval möllanud torm pani mõtlema, et ehk võiks Paluküla etapi vahele jätta? “Ei, seda mõtet küll ei olnud. Ainult siis oleksin jätnud sinna minemata, kui terve etapp oleks ära jäänud. Laupäeval alles sõitsin Viru maratoni,” rääkis Pesor. 2022. aasta Raplamaa rattaklubi suusasarja neljal etapil osales kokku 64 ainulaadset inimest.

2022. aasta Raplamaa rattaklubi suusasarja koondtabel:

M
1. Kaupo Kaljumets, Raplamaa, Alumoto MTÜ, 139
2. Rein Ansen, Raplamaa, 135
3. Andro Mikkor, Raplamaa, Transpordiamet, 121

MV1
1. Tanel Tepaskent, Harjumaa, Sparta, 150
2. Kert Rungi, Raplamaa, 142
3. Rene Kübar, Harjumaa, KoMo, 132

MV2
1. Kaido Pesor, Raplamaa, KoMo, 150
2. Ivo Kivastik, Raplamaa, 138
3. Priit Randpõld, Raplamaa, KoMo, 123

N
1. Mari Metsaäär, Raplamaa, 146
2. Brigitte Panker, Raplamaa, OK Ilves, 50
3. Laura Piiper, Raplamaa, 50

NV1
1. Merike Meriküla, Raplamaa, KoMo, 142
2. Karin Laurik, Harjumaa, Adamligths, 126
3. Rutti Räbovõitra, Raplamaa, SK Mercury, 124

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised