Kolmapäev, 24 apr. 2024
SportAvis Utilitas Rapla naasis Lätist kaotusega

Avis Utilitas Rapla naasis Lätist kaotusega

Allikas: basket.ee

Avis Utilitas Rapla vägesid juhtis taas koroonaviirusejärgsest isolatsioonist priiks saanud peatreener Lluis Riera, koosseis oli samuti täienenud isolatsioonist mänguväljakule naasnutega.

Ometi pidid raplalased leppima teise järjestikuse kaotusega, alistudes võõrsil Valmiera Glass Via meeskonnale. Läti klubi revanšeeris Raplas saadud kaotuse 77:93.

Esimesel veerandajal rühkisid Läti korvpallurid viigiseisust 12:12 spurdiga 11:0 juhtima ja pisikesele vaheajale mindi seisus 23:14. Raplalaste allajäämisele aitasid kaasa pallikaotused ja mängujuht Jaron Martini puhkama minek kahepunktilises mahajäämuses.

Teise veerandaja seitsmendaks minutiks kahandasid Tom Kaldre järjestikused korvid vahe kolmele punktile, poolajapausile mindi võõrustajate juhtimisel 42:37.

Janis Kaufmanise, Darious Clarki, Ervins Jonatsi ja Klaus Dubultsi tabamused viisid Valmiera meeskonna kolmanda veerandaja keskpaigas ette 56:43. Hooaja parima etteaste teinud Martin Paasoja sopsas kaks kaugviset ja Ricards Vanags surus palli ülalt rõngasse – vahe kahanes viiele punktile.

Veerandaja lõpuminutitel läks hoogu Rapla meeskonna tsenter Demajeo Wiggins, kes tõi kuus punkti. Kaare tagant sopsas Vanags ja resultaati tegi taas ka Paasoja. Tablool säras viik 62:62.

Viimasel perioodil jagus tasavägine heitlus seisuni 72:70, siis spurtisid väljakuperemehed 8:2 ja juhtisid veel 30 sekundit enne lõpuvilet kaheksa punktiga. Külaliste lõpupingutus oli võimas – Martinilt kaks korvi ja Paasojalt tabav kaugvise –, kuid sekundid tiksusid ajavõtukellal armutult.

Valmiera Glass Via – Avis Utilitas Rapla 91:87