8.8 C
Laupäev, 1 okt. 2022
spot_imgspot_img

Lelle HK Saurused teenis Pärnu HK üle magusa võidu

Lelle hokiklubil Saurused on käsil keerulised ajad, sest Covid-19 on meeskonna ridu tugevasti hõrendanud. Seda magusam oli laupäeval, 12. veebruaril Pärnumaa hokiliiga raames teenitud 7:4 võit Pärnu HK üle.

Pärnu mängule sõideti kõigest kümne väljakumängijaga. Kohtumise alguses jäigi Lelle 0:2 kaotusseisu, kuid siis meeskond ärkas ning enne esimese kolmandiku lõppu vähendas Lelle mängija Märt Meresmaa kaotusseisu 1:2 peale. Teisel kolmandikul hakkas Lelle aina enam kontrolli enda kätte võtma. Viigivärava 2:2 viskas Kaupo Kaljuvee. Pärnu läks pärast seda 3:2 juhtima, kuid Lelle jõudis taas viigini 3:3 ning seekord oli resultatiivne Aleksander Solovjov.

Siis saabus kohtumise võtmehetk. Lelle Saurused võtsid kaks kaheminutilist karistust järjest ning jäid jääle kolmekesi. Oluline oli see periood vastu pidada. Ja nii läkski, Saurused kaitsesid vähemuses oma väravat edukalt. Veel enam, selle käigus teeniti karistusvise, mida läks sooritama Mattis Meresmaa. Seekord jäi õnnest puudu ning litter väravasse ei jõudnud. Sellest polnud aga hullu, sest kohtumine jätkus 3:3 viigiseisul. Veel enne teise kolmandiku lõppu tegi Lelle poolt skoori Argo Valter ning viis oma meeskonna ühe väravaga juhtima.

Kolmandal kolmandikul kontrollis mängu juba Lelle. Skoori tegid Kaupo Kaljuvee, Lenno Link ja Mattis Meresmaa ning viisid Saurused 7:3 juhtima. Vahetult enne lõppu suutis Pärnu siiski ühe värava tagasi visata, mis tähendas, et lõpuks jäi skoor 7:4 Sauruste kasuks. Lelle poolelt valiti mängu parimaks Argo Valter.

Sauruste väravavaht Heiki Parisvä ütles, et meeskonna jaoks oli tabeliseisu mõttes tegemist ülimalt olulise kohtumisega. Võit Pärnu HK üle tagas selle, et liigatabelis garanteeriti vähemalt kolmas koht, mis tähendab kergemat vastast poolfinaalis. Veel on võimalik tõusta ka teisele kohale, aga see sõltub juba edasistest mängudest. Pärnumaa hokiliigas mängib kokku neli võistkonda – Pärnu HK, Pärnu Piraadid, Lelle HK Saurused ja Viljandi HK. Just Viljandi HK ongi olnud sel hooajal kõige tugevam meeskond. Lelle mängis nendega viimati pühapäeval, 6. veebruaril ning siis tuli vastu võtta kaotus 0:15. Covid-19 oli Sauruste ridu selleks hetkeks juba nii tõsiselt räsinud, et Viljandisse sai sõita ainult seitse väljakumängijat ja väravavaht.

Heiki Parisvä ütles, et selles kohtumises püstitasid Saurused enda jaoks kolm negatiivset rekordit. Esiteks see, et mängule sõideti kõigest kaheksakesi, mis ongi minimaalne mängijate arv, millega kohtumist alustada saab. Teiseks lasti endale visata viisteist väravat ning kolmandaks oli tegemist esimese mänguga, kui ise ei saadud kirja ainsatki tabamust. “See mäng oli ehe näide sellest, kui suured on meie jaoks olnud Covidi mõjud,” sõnas Parisvä.