Neljapäev, 25 apr. 2024
SportRapla jooksuklubi osales talvistel Eesti meistrivõistlustel

Rapla jooksuklubi osales talvistel Eesti meistrivõistlustel

Mardo Lundver

19.-20. veebruaril peeti U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Lasnamäe kergejõustikuhallis võistles ligi 500 sportlast 44 liikmesklubist. Esindatud oli ka Rapla jooksuklubi.

Avapäeval saatsime võistlustulle 13 sportlast. Alustagem U18 vanusegrupist, kus olime esindatud nelja jooksjaga, kellest edukaimaks osutus Erik Horni treenitav Kevin Jõesoo. Kevin saavutas 2000 m jooksus kõrge teise koha, uue isikliku rekordiga 5.54,36. Jesse Lauter oli 6.17,33-ga kaheksas, Karel Reintop 6.57,66-ga 14. ja Gabriel Velberg 7.09,38-ga 16. lõpetaja. P U18 400 m distantsil saavutas Kristo Ehrenpreis 58,20-ga 12. koha. „Esimene päev läks natuke nihu, kuna sain väikese vigastuse, aga jooksuga jäin rahule, sest sain kirja teise koha,“ võttis oma avapäeva kokku Kevin Jõesoo.
U20 vanuseklassis esindas Raplamaad meistrivõistluste avapäeval 7 sportlast. Kehtna vallas elav Arto Kivisild pääses 60 m eeljooksu neljanda ajaga 7,31 finaali, kus saavutas uue isikliku rekordiga 7,30 viienda koha. Sander Piik püstitas 400 meetris uue isikliku tippmargi 52,67 (5. koht). 3000 m distantsil esindasid meid Kristofer Alex Jeanty (9.57,88) ja Artur Skatškov (10.00,70), kohad vastavalt seitsmes-kaheksas.
Anne-Riin Peep sai 1500 m kaela pronksmedali (5.10,39). „1500 meetrit mul väga ei õnnestunud. Stardis astuti mu jalg veriseks ja esimene ring oli üpris aeglane. Ma läksin küll vedama, aga kui hilisem võitja Ruus teise käigu sisse pani ja hõbemedalist Rääk talle järgnes, olin juba liiga väsinud ja jäin maha,“ rääkis Anne-Riin.
Kolmikhüppes oli Elis Vahtmäe 10.96-ga viies, Helena Kurjama 10.93-ga kuues. Naiste U23 vanuseklassis võitis Birgit Veldi klubile avapäeva kolmanda medali – 1500 m resultaat 5.24,91 andis kolmanda koha. „Kuna sel talvel on palju tagasilööke olnud, oli ette teada, et eriti häid aegu ei jookse. Ometi ei arvanud, et 1500 m nii katastroofiliselt aeglane tuleb,“ kommenteeris Birgit oma etteastet.
Teisel võistluspäeval asus eakaaslastega oma hetkevõimeid võrdlema 11 Raplamaa sportlast, kelle saldoks jäi 5 medalit – kuld, 2 hõbedat ja 2 pronksi. U18 vanuseklassis võitis 800 m meistritiitli Kevin Jõesoo (2.02,46). Jesse Lauter oli 2.09,13-ga kuues, Kristo Ehrenpreis 2.12,98-ga kümnes. „Teine päev läks väga hästi – sain esimese koha. Vigastus lasi joosta, aga lõpus andis ikkagi tunda. Sain Balti meistrivõistlustele kutse kahel alal (1500 m ja 800 m) – mõlemad alad on mu põhialad ning eesmärk on võita kaks kulda,“ seadis Kevin endale kõrged eesmärgid.
Janre Jõgi osales koguni kolmel alal. Edukaim oli kolmikhüpe, kus 12.22 tähendas kõrget neljandat kohta. Kõrgushüppes oli noormees 1.65-ga seitsmes ja 60 m tõkkejooksus 8,86-ga kümnes. Eeljooksus oli ta tulemus 8,80.
U20 vanuseklassis võitis oma sprinterikarjääri esimese ajaloolise medali Arto Kivisild, 200 m kolmanda koha tulemus 23,23 (PB). „Enne jooksu oli väike närv sees ning see läks suuremaks, kui tegin esimese proovistardi ning mõlemad jalad tundusid, nagu nad läheksid lukku. Tegin igaks juhuks ühe proovistardi veel, aga siis olid jalad palju paremad. Pärast starti tundsin, et jooksusamm oli väga hea ning suutsin selle sammu ja kiirusega vastu pidada kuni viimase 20-30 meetrini, kus tundsin, et jalad ei taha enam koostööd teha,“ kommenteeris pronksmedalist.
800 m pälvis hõbemedali Sander Piik (1.59,79). Artur Skatškov oli 2.07,20-ga kaheksas. Naiste sama pikal distantsil oli Anne-Riin Peep 2.24,51-ga (isiklik rekord ehk PB) kolmas. „800 meetrit algas taas halva stardiga. Jäin karpi ning kolm järgnevat ringi püüdsin esikolmikut kätte saada. Viimasel meetril-paaril enne finišit õnnestus mul end kolmandaks võidelda.“
U20 4×200 m distantsil sai meie võistkond koosseisus Arto Kivisild, Virgo Trommel, Sander Piik ja Artur Skatškov paraku disklafi, kuigi lõpetati teisel kohal.
Lõpetuseks U23 vanuseklass. Kaspar Grauen, kes tegi oma esimese haigusjärgse kontrollstardi, oli 200 m 23,50-ga viies. Birgit Veldi tõi klubile nädalavahetuse kaheksanda medali – 3000 m tõusis neiu poodiumi teisele astmele. Tulemuseks fikseeriti 11.58,32. „Võrreldes eilse 1500 meetriga oli enesetunne üsna hea ja viimane ring, mis tuli jooksu kiireim, andis positiivse emotsiooni.“ Lisaks Kevin Jõesoole said kutse Balti maavõistlusele Eesti koondist esindama Anne-Riin Peep, Sander Piik ja Arto Kivisild.