spot_img
-8.4 C
Rapla
Reede, 2 dets. 2022
spot_imgspot_img
UudisedKarmani sild saab sügiseks korda

Karmani sild saab sügiseks korda

Ääretult kehvas seisus Karmani jalakäijate sild saab sügiseks korda. Möödunud kolmapäeval toimunud Rapla volikogu istungil tagas volikogu täiendavad 223 000 eurot uue silla ehitamiseks.

Rapla vald tegi 2020. aasta kevadel ettepaneku maakondade arengustrateegiate
elluviimise toetusmeetme (MATA) raames Rapla terviselinnaku parklate ja ligipääsude
väljaehitamiseks. See projekt hõlmab Raplas asuvat Karmani jalakäijate silda, mis ühendab Karmani parklat üle jõe jääva haiglaga. Lisaks kuuluvad projekti alla ka Alu tee ning Sauna tänava parklad haigla juures. MATA-st sai vald 2020. aasta sügisel toetust 170 000 eurot.

Algsete prognooside kohaselt oleks toetus pidanud katma suurema osa projekti maksumusest. Uute hindade valguses moodustab see vaid umbes kolmandiku. Vald prognoosis 2020. aastal silla ja parklate rajamise kogumaksumuseks 230 000 eurot.

Projekteerimise reaalne kulu oli ootuspärane, kuid ehitushanked näitasid, et ehitushind saab olema tunduvalt kõrgem. Soodsaim pakkumus silla ehitamiseks oli ligi 213 000 ja parklate ehitamiseks ligi 216 000 eurot. Lisades sellele ka omanikujärelevalve kulu, oli projekti elluviimisest puudu veel lisanduvad 223 000 eurot.

Eelnõu silla finantseerimiseks pidi volikogu lauale juba jaanuaris jõudma, kuid siis tõmbas sellele pidurit volikogu liige Rene Kokk. „Kui majanduskomisjonile see eelnõu arutamiseks esitati, siis puudus sealt liikumisraskustega inimeste seisukoht,” selgitas Kokk oma muret.

Silla kalle on 5,2% ja Kokk pelgas, et kaldpind võib olla libe ja ohtlik. Seega korraldati enne volikogu istungit kohtumine silla projekteerija ja puuetega inimeste esindajaga. Vald võttis Karmani sillale ka MTÜ Ligipääsetavuse foorumi arvamuse. „Mina olen valmis sellega edasi minema ja olen saanud oma vastused,” tõdes Kokk volikogu istungil.

Omaette küsimusena kerkis üles ka silla maksumus. Abivallavanem Triin Matsalu selgitas, et silla ehitus on kõrguste vahe tõttu keerukas. Ehitada plaanitakse raudkarkassil betoonsild. Katteks jääb karestatud betoon, mis peaks ka libedates oludes kõige parem materjal olema. Sild on mõeldud püsima pikka aega. Samuti on silla juurde kavandatud väike puhkeala koos istumisvõimalusega.

Volikogu kinnitas vajaminevad täiendavad vahendid. Kuna MATA raha kasutamiseks on aega kaks aastat, peavad terviselinnaku ligipääsud, sealhulgas Karmani sild olema valmis tänavuse aasta 15. septembriks.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused