8.8 C
Rapla
Neljapäev, 8 juuni 2023
UudisedRaplamaa haigla koroonaosakonda laiendati

Raplamaa haigla koroonaosakonda laiendati

Hiljuti laiendas Raplamaa haigla oma koroonaosakonda ning varasema kaheksa voodikoha asemel on seal nüüd ruumi kümnele patsiendile.

Koroonaosakonnas oli eelmise nädala seisuga ravil neli patsienti, kelle keskmine vanus on 76 eluaastat, annab teada haigla juht Pille Mukk. Eestis on haiglaravi vajavad koroonahaiged praegu keskmiselt 65-aastased.
Voodikohti loodi juurde, kuna nakatumise ja haiglaravi vajaduse prognoos seda vajadust tõestas. Vajalikud voodikohad planeeritakse igal nädalal Põhja regiooni meditsiinistaabis. Rapla osakonna täitumus on püsinud viimastel nädalatel 2/3 juures, ütleb Mukk.
Rapla koroonaosakonda satuvad haigla juhi sõnul inimesed otse kodust kiirabiga, ise pöördudes erakorralise meditsiini osakonna kaudu või ka ravi jätkamiseks teistes haiglates. „Hetkel on Covid-osakonnas viibivate patsientide keskmine voodipäevade arv viis ning viimase 14 päeva lõppenud Covid-haigusjuhtude keskmine voodipäevade arv haiglas on 14,” toob ta välja. Koroonaosakonnas on patsient haigla juhi sõnul vaid vajaliku isolatsiooniaja, mis on 10-21 päeva sõltuvalt inimese immuunstaatusest ning haiguse kulust.
„Ravi pikkus isolatsiooniga koroonaosakonnas sõltub sellest, millal on positiivne koroonatest tehtud: see võib olla juba kodus nädal varem positiivne, diagnoositakse meie EMO-s või on haigusjuht saanud alguse teises haiglas, kust hiljem meile suunatakse. Sellisel viisil võib viibida meie juures koroonaosakonnas paarist päevast paari nädalani,” selgitab Mukk.
Rapla haiglas on koroonaosakonnas ravil pigem eakamad ja rohkemate kaasuvate haigustega patsiendid, mistõttu enamik neist jätkab ravi üld- või õendusosakonnas pärast isolatsiooni lõppemisest.

 

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused