spot_img
2.2 C
Rapla
Kolmapäev, 8 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
UudisedSass läheb sõtta

Sass läheb sõtta

Täna pärastlõunal alustas oma teekonda Ukraina poole päästeauto, mil hellitavalt nimeks Sass. „Kõik mootoriga töötavad riistad on tangitud, varubensiin ja vahuaine on ka kaasas,” ütles Kehtna päästekomando juht Eno Hermann.

Kuu tagasi said Kehtna vabatahtlikud päästjad endale Vastseliina päästekomando endise auto. „Uus” auto oli senisest veerand sajandit uuem. Vana auto pidi seega jääma reservi.
Mõtet auto ukrainlastele saata mõlgutasid erinevad inimesed omaette. Kui Kehtna ja Raikküla päästjad kokku said, hakkas mõte aina hoogu koguma.
„Nädal tagasi, kolmapäeval oli maakonna vabatahtlike koosolek. Seal ütlesin esimest korda välja, et Kehtna ja Raikküla poolt on tulnud mõte Kehtna vaba auto saata neile, kes selliseid autosid väga vajavad,” räägib Hermann. Mõte leidis ka maakondlikul tasandil poolehoidu.
Autot on lihtne anda, kuid see vajab ka varustust, mida pole ühelgi päästekomandol ülearu. Sellest hoolimata tehti üleskutse Sassi kapid kõige vajalikuga täita. Hermann leiab, et see oli hea märk Raplamaa vabatahtlike päästjate võrgustiku kokkuhoidmisest. Juba ülejärgmisel päeval hakkasid asjad saabuma, viimased jõudsid täna hommikul. „Siia toodi uusi voolikuid, uus mootorsaag, uusi kiivreid…” loetleb Hermann. „Mitte üks päästeauto pole nii hea varustusega, kui see siin,” jätkab ta lõbusalt.
Kuna autot lihtsalt piiri peale ei soovitud saata, otsiti kontakte, kelle kaudu abi õigesse kohta võiks jõuda. Sotsiaalmeediast läbi vilksatanud uudis, et Võrust samuti kaks autot teele saadeti, andis vajaliku kontakti. Sass läheb Perehinske linna Lääne-Ukrainas Ivano-Frankivski oblastis. Hermann rääkis, et linnas elab umbes 26 000 elanikku ja seal oli ainult kaks vene päritolu kustutusautot. Võrdluseks teenindab Kehtna päästekomando 10 000 elanikku ja seni seisis garaažis kolm autot.
„Aga meie saame hakkama, meil on veel üks auto. Ukrainas on raske, neil on keeruline hakkama saada. Meil ei pea neid nii palju varuks olema,” arvab Hermann.
Ta usub, et Kehtnast teele läinud Scania on oma võimekuselt ja töökindluselt ukrainlastele kasulik lisandus. „Meid teenis auto 18 aastat väga hästi. Kordagi ei jäänud sündmusele kohale jõudmata,” ütleb ta soojalt.
Kehtna ise sai auto Rootsist. „Ja nüüd läheb edasi,” ütleb Hermann. Selle läbisõit on 45 000 kilomeetrit, mis on tema 42 aasta kohta üsna tagasihoidlik tulemus. „Seal võib-olla teeb päris ruttu sama kilometraaži,” pakub Hermann.
Päästeauto sõitis esimese hooga Järvamaale treileri peale. See suundub Võrru. „Seal pannakse veel üks auto peale. Mingil hetkel hakkab Ukraina poole minema,” selgitas Hermann. Ta ei oska täpselt öelda, millal auto Võrust Ukraina poole edasi liikuma hakkab, aga pakub, et see võib juba nädala lõpu poole juhtuda. „Muidugi me loodame, et seda autot seal üldse vaja ei lähe,” ütleb Hermann. Ja samas ollakse vägagi teadlikud, et tõenäoliselt saab auto kohe tööle asuda.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused