23.3 C
Rapla
Esmaspäev, 22 juuli 2024
UudisedMaksuamet alustas tulumaksu tagastamist

Maksuamet alustas tulumaksu tagastamist

Maksu- ja Tolliamet (MTA) alustab tänasest enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni esitanud paberikandjal ja kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli. Elektrooniliselt esitatud tuludeklaratsioonide alusel algas tagastamine 25. veebruaril.
Enammakstud tulumaksu tagastab MTA hiljemalt 1. oktoobriks. Tulumaksu tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast. Tänaseks on maksuotsus tehtud ligi 548 000 inimesele.
Täna hommikuks oli esitatud 588 000 tuludeklaratsiooni, millelt tagastamisele kuulub kokku 189 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Praegu esitatud tuludeklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta kogusummas 30 miljonit eurot. Juba kolmandat aastat on tulumaksudeklaratsiooni esitades võimalik tagasisaadav raha kohe ka annetuseks suunata. Seda võimalust on kasutanud 2 700 inimest, kes on kokku annetanud 115 000 eurot.
Kuna Tallinna teenindusbüroos on jätkuvalt järjekorrad, siis soovitab MTA füüsiliste isikute tulude ja maksustamise teenusejuht Annika Oja tuludeklaratsiooni esitamiseks büroosse mitte tulla või kui see on siiski vajalik, lükata seda veel mõne nädala võrra edasi. „Kiiret ei ole, tuludeklaratsioone saab esitada mai alguseni,“ ütles Oja. „Palume ka inimestel aidata oma eakamaid lähedasi, et nad saaksid deklaratsiooni esitada MTA iseteeninduskeskkonnas.“
Küsimuste korral tuleks esmalt otsida infot esmajoones kodulehelt www.emta.ee, pöörduda e-kirjaga [email protected] või infotelefonile 880 0811.
Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 2. mail. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare