6.6 C
Reede, 29 märts 2024

Neljapäeval, 21. aprillil toimus järjekorras 25. Rapla jüriööjooks. Teekond viis jooksjad Rapla Kesklinna kooli staadionilt Rapla Vesrioosi kooli staadionile. Esikoha teenis Rapla jooksuklubi, kes püstitas ühtlasi ka rajarekordi. Nende võiduaeg oli 8 minutit ja 24 sekundit ning nii kiiresti pole varasematel aastatel ükski võistkond seda distantsi läbinud.

Jüriööjooksu rada oli jaotatud kümneks vahetuseks. Igas võistkonnas oli kümme jooksjat, kellest viis olid mehed ja viis naised. Esimesena hakkasid Kesklinna kooli staadionilt tulema naised ning seejärel vaheldusid meeste ning naiste vahetused kordamööda. Viimases vahetuses tõid võistkonna finišisse mehed.

Üldarvestuses teenis teise koha Rapla Gümnaasiumi klass T2, kelle aeg oli täpselt 9 minutit. Kolmandaks tuli sama kooli klass S2 ajaga 9:07. Kokku osales tänavusel jüriöö jooksul 540 jooksjat ehk 54 võistkonda. Nende seas oli 8 asutust ehk täiskasvanute võistkonda. Ülejäänud võistkonnad moodustasid Rapla Gümnaasiumi, Kesklinna kooli ja Vesiroosi kooli õpilased. Osalejate arv oli lähedane rekordaastale, kui samast võistlusest võttis osa 58 võistkonda.