17.2 C
Rapla
Pühapäev, 3 juuli 2022
spot_imgspot_img

Rapla muusikakool tähistas juubelit kontserdiga

Rapla muusikakool alustas tegevust 1971. aasta septembris ja 50. sünnipäeva tähistamiseks toimus 20. mail Rapla kultuurikeskuses kontsert, kus esinesid kooli solistid, ansamblid, sümfooniaorkester ja vilistlased.

Muusikakooli direktor Rita Kikajon tervitas saalitäit publikut ja esinejaid ning sõnas, et see, kui üks kool, eriti veel muusikakool on saanud 50-aastaseks, on päris oluline fakt. „Tegelikult see number on lihtsalt number, aga see, et ta on suutnud eksisteerida, on omaette tegu,“ rääkis ta ja tutvustas publikule kahte olulist inimest, kes kooli algusega seotud – Eo Tori ja Tiiu Lääne. Viimane neist töötab praegugi veel muusikakoolis.

Torilt kuulis Kikajon lähemalt ka kooli asutamise ajaloost. Kooli esimest direktorit Astrit Romotit ei jõudnud Kikajon intervjueerida, kuid Tori teadis, et kooli asutamisel oli oluline osa mängida Rapla Kesklinna kooli muusikaõpetajal Ülo Välingul, kes seisis järjepidevalt selle eest, et muusikakool tuleks. Toona eksisteeris reegel, et kooli saab avada konkreetses kohas siis, kui seal on teatud arv kohapealseid õpetajaid, ja Tori oli see õpetaja, kes sai kooli asutamisel kaalukeeleks.

Kool alustas 55 õpilase ja viie õpetajaga. Vahepeal on kool jõudsalt kasvanud ja nüüd on õpilasi ligikaudu 170 ja õpetajaid 26. Esimene lend lõpetas muusikakooli kolm aastat pärast kooli algust ja pühapäeval, 22. mail lõpetasid 48. lennu õpilased kooli kontsertaktusega.

Kokku oli juubelikontserdi kavas 23 lugu ja kaks neist tulid just sellel kontserdil esmaettekandele. Üks neist oli kohe esimese loona kõlanud Iivo Hakkaja „Tujukas kevad“, mida mängis õpetaja Angela Katkosildi flöödiansambel. Teine esmaettekanne oli spetsiaalselt selle kontserdi jaoks loodud Patrik Sebastian Undi „Kevadine valss“, mille kandis ette sümfooniaorkester.

Selle loo kohta sõnas Katkosilt, et kui ta eelmisel aastal palus Undil kirjutada neile juubeliks lugu (ta on seda teinud, kui ta veel muusikakoolis õppis), tuli Unt juba kuu aja pärast valmis looga. Katkosilt näitas, et üks selle loo fragment on jäädvustatud ka kottidele, mis muusikakooli õpilased sünnipäeva-aasta puhul sügisel kingituseks said.

Kuna paar korda tekkis lugude vahele suurem paus, sai Kikajon tänada neid muusikakooli õpilasi, kes sel aastal edukalt mõnel konkursil osalenud. Enne lugu „A Million Dreams“ (esitas õpetaja Grete Koigi vokaalansambel) sõnas Kikajon, et nagu loo pealkirigi ütleb, on neilgi oma unistused, suurim neist uus koolimaja, mille poole ollakse teel. Praegu tehakse maja põhiprojekti.

Kokku esines juubelile pühendatud kontserdil enam kui 60 noort muusikut pluss mitmed juhendajad ja kontsertmeistrid. Osa palu said eriliselt marulise aplausi osaliseks. Näiteks Triin Pihlapi esitatud „Applemania” järel kuuldud aplaus tõestas, et ta on hetkel üks parimaid noori viiuldajaid, mida näitavad ka saadud tunnustused. Muusikakooli ainsa ukrainlase Mariia Panchenko esitatud laul (S. Tšarnetski / G. Trush „Oi u luzi chervona kalyna” – „Punane lodjapuu aasal”) pälvis samuti publiku suure tunnustuse ja Vahur Vessarti kitarriansambli energiline popurrii (traditsionaal „Malaguena”, Z. de Abreu „Tico-Tico no Fuba”, traditsionaal „Misirlou”) jääb pikaks ajaks meelde.

Kontserdi viimased lood esitas sümfooniaorkester Jandra Puusepa ja Maiken Miku juhatusel. Muusika, mida esitasid umbes 40 muusikut keelpillide, puhkpillide ja löökpillidega, tekitas juba iseenesest külmavärinaid ja viimane lugu, C. Saint-Saënsi „Bacchanale” pani juubelikontserdile suurepärase punkti.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised