-1.7 C
Reede, 19 apr. 2024
SportMaanteejooksu Eesti meistriteks krooniti Tiidrek Nurme ja Kaisa Kukk

Maanteejooksu Eesti meistriteks krooniti Tiidrek Nurme ja Kaisa Kukk

Rapla Selveri suurjooksu raames selgusid laupäeval, 28. mail Eesti meistrid 10 kilomeetri maanteejooksus. Meeste arvestuses ei leidunud vastast Tiidrek Nurmele (TÜ ASK), kes jooksis Rapla tänavatel välja sellise aja nagu 29 minutit ja 27 sekundit. Ühtlasi on tegemist käesoleva hooaja 10 kilomeetri Eesti tippmargiga.

Hõbemedali sai kaela Karel Hussar (Jooksupartner) tulemusega 30:12. Pronksi teenis Roman Fosti (Sparta), tulemuseks 30:30. Naistest võttis võidu Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) ajaga 35:35. Vaid nelja sekundiga jäi Kaisast maha Laura Maasik (Nõmme KJK; 35:39), kellele omakorda kolme sekundiga kaotas Pille Hinn (Sparta, 35:42). Kokku jooksis Eesti meistrivõistluste arvestuses 21 meest ja 15 naist.

Tähelepanuväärne oli see, et esmakordselt joosti Selveri suurjooksu raames maratoni. Küll aga jäi seda varjutama rajasuunajate tegevus. Veebilehe marathon100.com andmetel läbisid rajasuunajate tegevuse tõttu mitmed jooksjad tavapärasest 42,2 kilomeetrist oluliselt teistsuguse vahemaa.

Maratonis oli kiireim Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) tulemusega 2:37.19. Kuleshovi klubikaaslane Janar Juhkov oli teine (2:39.38) ning Ülo Niinemets kolmas (2:56.33). Naistest oli parim Klarika Kuusk (Treeningpartner, 3:21.44). Teine koht läks Ritve Reinumäele (Rapla JK, 3:40.01) ning kolmas Siiri Pildile (TÜ ASK, 3:46.04). Maratonidistantsil jõudis finišisse 28 jooksjat.

Poolmaratoni võitis Ibrahimi Mukunga Wachira, kes Marathon100 andmetel sai Raplas hakkama ka uue isikliku rekordiga (1:11.20). Raido Mitt (Headinimesed) oli teine (1:12.23) ning samuti uue isikliku rekordi püstitanud Ahti Nuga (ProRunner) kolmas (1:16.16). Naistest oli parim Olga Andrejeva (1:27.19). Teise koha pälvis Laura Piiper (Rapla JK, 1:33.27).

Kokku sai erinevatel ajavõtuga distantsidel tulemuse kirja üle 700 võistleja. Kõikide Rapla Selveri suurjooksu tulemustega saab teha tutvust veebilehel championchip.ee.