spot_img
-4.5 C
Rapla
Pühapäev, 27 nov. 2022
spot_imgspot_img
SportGerd Kanterile avati Kohila staadionil autahvel

Gerd Kanterile avati Kohila staadionil autahvel

Kettaheitja Gerd Kanter on oma parima tulemuse Eestimaa pinnal heitnud just Kohilas. 25. juunil 2009 toimunud Kuldliiga etapil mõõdeti tema kettakaare pikkuseks 71 meetrit ja 64 sentimeetrit. Toona oli see maailma hooaja tippmark ning see on jätkuvalt ka Kohila staadioni rekord. Teisipäeval, 7. juunil avati Kohila staadionil autahvel, et seda tulemust meenutada.

Tahvli avamisel oli kohal ka Gerd Kanter ise. Samal päeval kohtus ta Kohila gümnaasiumi õpilastega ning just seetõttu tahvli avamiseks see kuupäev valitigi. Piduliku avamistseremoonia viis läbi Kohila spordikeskuse endine juhataja Aavo Kergand. Just tema valmistas staadionit ette ka sel päeval, kui Kanter heitis Kohilas maailma hooaja tippmargi. Tseremoonia avasõnad ütles Kohila abivallavanem Andrus Saare, kes meenutas, et ta oli ka ise pealtvaatajana sel päeval staadionil kohal ja mäletab, milline melu publiku seas valitses.

Loomulikult mäletab seda päeva hästi ka Gerd Kanter ise. “Mäletan, et see oli minu jaoks vastuoluline hooaeg. Eelmisel hooajal oli täitunud minu suur unistus võita olümpiamängud ja me olime terve talve treeninud usinalt selleks, et rünnata maailmarekordit. Kahjuks päädis see maikuus ületreeninguga,” meenutas Kanter. Seetõttu kujuneski terve suve kulminatsiooniks just Kohilas toimunud Kuldliiga etapp ja seal saavutatud tulemus. “See tulemus oli parem kui minu kettakaared Ameerikas. Mäletan, et staadionil oli väga palju publikut. Kui YouTube’ist seda katset uuesti vaadata, siis kõik elasid kaasa ja see oli väga eriline õhtu. Tasuks tuli nii vägev tulemus, mis jäigi minu parimaks tulemuseks Eestimaal,” rääkis Kanter.

Ühelgi teisel Eesti staadionil ei ole Kanterile sarnast autahvlit üles seatud. Küll aga on tema nimi ja tulemus üles tähendatud Pekingi rahvusstaadionil, kus ta võitis 2008. aasta olümpiamängudel kuldmedali. Teistest Eesti staadionitest on ta vähemalt 70 meetrit heitnud Valgas. Kadrioru staadionil maandus ketas 70 meetri joone peale, aga täisarvust jäi natukene ikkagi puudu.

Kohila staadionit hindas Kanter oma sportlaskarjääri vältel väga kõrgelt. “Kui me otsisime head kohta, kus võistelda pärast vigastuspausi või teha lihtsalt hea tulemus, siis Kohila oli alati üks esimesi valikuid. Esiteks oli see Tallinnale lähedal ning teiseks asub see minu kodumaakonnas, kuhu on alati hea tulla. Siin oli ka kaks võimalust, kust kettaheidet sooritada,” rääkis ta. 2009. aasta tulemuse 71.64 heitis Kanter Kohila staadioni lõunapoolsest heitesektorist. Põhjapoolsest sektorist, mis jääb männiku poole, on ta heitnud 68 ja pool meetrit.

Kanter ütles, et ta peab ennast jätkuvalt Raplamaa meheks. Ta on küll sündinud Tallinnas ja ka esimese klassi käis seal, kuid sealt edasi elas ta Vana-Vigalas ja käis seal ka koolis. “Olen alati tundnud uhkust selle üle, et ma olen Raplamaa mees. Ühel hetkel oli ka kummaline tunne, et esiteks olin Pärnu klubi Altius liige, pärit Raplamaalt, aga elasin Tallinnas. Tegelikult on see tore, kui mitmed piirkonnad sind oma meheks peavad,” sõnas Kanter.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused