17.2 C
Rapla
Pühapäev, 3 juuli 2022
spot_imgspot_img

Palukülas avati uus discgolfi rada

Kehtna valla Paluküla mäe nõlvadele rajati uus 18 korviga discgolfi rada. Selle pidulik avamine ning ühtlasi ka avavõistlus oli pühapäeval, 5. juunil. Kuigi Palukülas oli discgolfi rada juba varasemast ajast, tegi selle sündmuse eriliseks asjaolu, et nüüd on seal täismõõtmetes rada 18 korviga, kus saab pidada ka Eesti tasemel võistlusi.

Paluküla raja eelis ja needus on selle asukoht suurest maanteest eemal. Kui sa täpselt ei tea, kuhu sõita, tuleb kasutada GPS-i või küsida sõpradelt juhiseid. Kui sa sinna juba kohale jõuad, laiub sinu ees hingematvalt kaunis maastik. Aasad, künkad ja orud laiuvad üksteise kõrval ning pakuvad kettaviskajatele erinevaid väljakutseid. Paluküla piirkonna reljeef tagab selle, et kõik rajad on omanäolised.

Discgolfikeskus Palukülas sai üles seatud tänu ühisele pingutusele, millele aitasid kaasa discgolfiklubi Vunk, Paluküla Mäe Keskus ja Kehtna vallavalitsus. Raja ülesseadmisega nähti kõvasti vaeva. Korvide paigutuse määras Artur Ojasalu, kes on discgolfiklubi Vunk liige. Materjalid viskealade rajamiseks ostis Kehtna vallavalitsus ning Paluküla Mäe Keskuse inimesed ehitasid need valmis. Sisuliselt võib öelda, et kokku ehitati 116 ruutmeetrit terrassi. Kehtna vallavalitsus toetas ka korvide ostmisega.

Veel poolteist aastat tagasi oli seal üleval üheksa korvi ning suuri võistlusi korraldada ei oleks saanud. Discgolfi kui spordiala populaarsusest selles piirkonnas kõneleb see, et peale Paluküla on Kehtna vallas rajad veel Järvakandis, Inglistel, Valtus ja Kehtnas.

Pühapäev, 5. juuni oli Palukülas päikesepaisteline. Kohati ilmusid taevasse ka ähvardavad pilved, kuid vihma võistlejad kaela ei saanud. Selle võistluse korraldamiseks pani õla alla kohaliku omaalgatuse programm. Eriliseks tegi selle päeva algajate koolitus, mis oli vahetult enne võistluse algust. Idee oli lihtne – kõik, kes soovisid, võisid tulla tegema esimesi samme, et spordialaga tutvuda. Huvilisi tuli kohale kuus.

Kui algajate koolitus sai tehtud, algas põhivõistlus, kus oli 65 osalejat. Kohalikele mängijatele olid tulnud konkurentsi pakkuma discgolfarid Harju-, Pärnu- ja Järvamaalt. Kuna see spordiala on kujunenud sedavõrd populaarseks, võid soovi korral endale mõnes Eestimaa paigas leida võistluse iga päev. Aga kui mõelda Paluküla eeliste peale, ei ole sinna kauge kohale tulla ei Tallinnast, Pärnust ega Paidest. Eriti kui tulla nautima kaunist loodust ja pisut närvikõdi, mida võistlus pakub.

Artur Ojasalu ütles, et raskuse mõttes on tegemist keskmise rajaga. Kui mõelda näiteks Järvakandi või Kohila peale, on need keerulised ning algajale väga tõsised väljakutsed. Palukülas on kõike – lihtsamaid radasid, mis sobivad algajale, ja ka selliseid, mis pakuvad pinget kogenud mängijale. Kõige esimese raja pikkus on näiteks 91 meetrit. See tähendab, et viskeala ja korvi vahele jääb just nii palju maad. Kõige pikem rada Palukülas on rada number neli ning see on 171 meetrit pikk.

Artur Ojasalu ütles pärast pühapäevast võistlust, et tema süda on rahul. Rahul võis ta olla ka oma tulemusega. Meeste kõrgemas divisjonis saavutas ta kolmanda koha (tulemuseks -3). Esimeseks tuli Sander Tamberg (-8) ja teine oli Allan Puum (-3). Naiste arvestuses saavutas esikoha Teele Toomsalu (+4), teine oli Anneli Ostrat (+5) ja kolmas Eve Maido (+8). Lisaks peeti arvestust ka meeste madalamas divisjonis, mille võitis Karmo Piirsalu (-2) Rain Lantsoni (0) ja Erik Pärnapuu (0) ees.

Paluküla rada on pidevalt avatud kõigile huvilistele ning oma kettalende saavad seal kõik harjutada. Kogu rada seati üles nii, et see ei häiriks jalutajaid, kes tahavad loodusrajale suunduda. Paluküla Mäe Keskuse esindaja Raul Mölder ütles, et discgolfareid käib seal mängimas vähemalt sama palju kui talvel suusatajaid. Sedasi oli juba enne uue raja avamist, mis siis veel nüüd saab. Ühtlasi avaldas Mölder lootust, et Palukülas kujuneb välja traditsiooniline võistlus, mida korraldatakse igal aastal. Igatahes tuleb seal võistlusi veel. Ka eile, 7. juuni õhtul toimus seal üks võistlus – kettagolfi teisipäevak. Korraldajad planeerisid, et sinna tuleb umbes sama palju võistlejaid nagu pühapäeval.

 

Paluküla discgolfi raja avavõistluse tulemused:

Naised:

  1. Teele Toomsalu (+4)
  2. Anneli Ostrat (+5)
  3. Eve Maido (+8)

Mehed madalam divisjon:

  1. Karmo Piirsalu (-2)
  2. Rain Lantson (0)
  3. Erik Pärnapuu (0)

Mehed kõrgem divisjon:

  1. Sander Tamberg (-8)
  2. Allan Puum (-5)
  3. Artur Ojasalu (-3)
spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised