15.7 C
Rapla
Esmaspäev, 27 juuni 2022
spot_img

Politsei- ja päästeteated

Kehtna vald
9. juunil alustati menetlust selles, et 9. mai öösel tungiti ettevõtte territooriumile ning varastati sealt järelveetava kompressori Atlas Copco XAS36YD kütusepaak koos 60 liitri diiselkütusega. Esialgsetel andmetel on kahju 600 eurot.
10. juunil teatati, et talust on täpselt tuvastamata ajal esialgsetel andmetel varastatud robotmuruniiduk Husqvarna väärtusega 2500 eurot ja kaablirull väärtusega 100 eurot.

Kohila vald
7. juunil kell 16.50 toimus liiklusõnnetus Kiisa – Kohila tee 2. kilomeetril, kus jalgratast juhtinud 40-aastane mees tahtis sõidu ajal kinni võtta 39-aastase mehe juhitud sõiduauto Ford S-Max kõrvalistuja ukseraamist. Jalgrattur kaotas ratta üle kontrolli ja kukkus. Jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Märjamaa vald
9. juunil alustati menetlust selles, et 2. juunil varastati elektriline tõukeratas Xiaomi M365 Pro väärtusega 509 eurot.
10. juunil alustas politsei menetlust selles, et 31. mail tankis tundmatu inimene Märjamaal tanklas enda sõiduauto pagasiruumis olevatesse kanistritesse diiselkütust ning lahkus kütuse eest tasumata. Esialgsetel andmetel on kahju 631 eurot.
13. juunil alustati menetlust selles, et 11. juunil on korterist varastatud esialgsetel andmetel ligi 5000 eurot sularaha.

Rapla vald
13. juunil teatati, et 20-aastane mees lõi avalikus kohas tuttavat 53-aastast meest, kes sai viga.

Politsei- ja piirivalveamet

Päästeteated

Ohtlikud lõkked
7. juunil kell 9.41 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Aespa alevikus tehakse metsas lõket. Kohale sõitnud päästjad avastasid 1 m2 suuruse lõkke. Lõkke juures olnud inimesed väitsid, et on ka varem lõkkesüütaja tuleaset käinud kustutamas ning palusid päästjatel vestelda isikuga, kes väidetavalt lõket tegi. Päästjad kustutasid lõkke ning vestlesid inimestega.
9. juunil kell 14 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Kuusiku alevikus Mõisa teel põletatakse maja juures midagi ning suitsu tuleb majja sisse. Kohale sõitnud Rapla päästjad avastasid lõkke, mille ümber oli tuld võtnud 3×30 m² pinnast. Põleng lokaliseeriti ja kustutati kell 15.02.
12. juunil kell 13.02 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Kabala külas põletatakse aiamaal vahtplasti ja lõkkest tõuseb musta suitsu. Kohale sõitnud Rapla päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati ohtlikke jäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke.
Päästeamet tuletab meelde, et lõket tohib teha vaid ohutusreegleid järgides ja selleks ette nähtud kohas.

Kütmise pärast kutsuti päästjad
9. juunil kell 11.54 sai häirekeskus teate, et Kehtna vallas Eidapere alevikus Tallinna maanteel tuleb ühekordse korterelamu korstnast suitsu, kuigi majas on keelatud teha küttekolletesse tuld. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et otsest tuleohtu ei ole, kuid väidetavalt keelas korstnapühkija majas tule tegemise, sest korstnapits on lagunenud ja seetõttu on korsten tuleohtlik. Olukorra kontrollimisega tegeleb edasi päästeameti ohutusjärelevalve inspektor.

Koormast pudenes metalli
10. juunil kell 15.52 sai häirekeskus teate, et Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 72. kilomeetril Aruküla teelõigul on maanteel koormast maha pudenenud, 0,5 x 0,5 m suurused metall-lehed. Päästjad puhastasid tee liiklust ohustanud õhukestest alumiiniumist metall-lehtedest.

Päästjad aitasid mehe katuselt alla
13. juunil kell 12.56 kutsuti päästjad Kuusiku alevikku Rohelisele tänavale, kus vanem meesterahvas vajas abi katuselt alla saamisel. Päästjad paigaldasid lisaredeli ja aitasid vanahärra alla ning viisid tuppa, kus jäädi kiirabi ootama.

Katlamajas suitses turvas
13. juunil kell 15.43 helistati häirekeskusesse, et Märjamaa vallas Orgita külas suitseb katlamajas turbakütus. Kohale sõitnud Märjamaa päästjad avastasid, et pressturvas oli ladustatud vana tuha peale, mistõttu küttematerjal süttiski. Päästjad kaevasid turbahunniku lahti ja kustutasid selle. Põleng likvideeriti kell 16.34.

Lääne päästekeskus

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised