Laupäev, 27 apr. 2024
SportRapla jooksuklubi naasis Rakverest medalisaagiga

Rapla jooksuklubi naasis Rakverest medalisaagiga

Mardo Lundver

10.-11. juulil jagati Rakvere staadionil välja U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Rapla jooksuklubi oli esindatud 11 sportlasega.

Avapäeval osales U18 vanuseklassi kuuluv Hanna-Liisa Õispuu nii 100 m eeljooksus kui ka 400 m distantsil. Tulemused vastavalt 14,15 (24. koht) ja 1.06,23 (17. koht). U18 vanuseklassi kuuluv Janre Jõgi tegi samuti kaks starti – 100 m eeljooksus andis aeg 12,20 23. koha ja kaugushüppes sai ta kirja 4. koha. Viiendal katsel sooritatud hüppe pikkuseks mõõdeti 6 meetrit ja 14 sentimeetrit. Kristo Ehrenpreis (U18) oli 400 m 54,66-ga 13.

Esimese medali seitsmest tõi klubile U18 vanuseklassi esindaja Kevin Jõesoo, kes võitis omaealiste 1500 m kuldmedali (4.07,75). Jesse Lauter ja Gabriel Velberg osalesid U18 2000 m takistusjooksul, kus edukaim oli Jesse ajaga 6.50,11 (2. koht). Gabriel oli 7.36,86-ga neljas. U20 vanuseklassis saatsime võistlustulle kolm sportlast. 1500 m osutus edukaimaks Sander Piik, kes tulemusega 4.04,03 võitis kuldmedali. Artur Skatškov (4.34,39) ja Hardi Voomets (4.34,49) olid vastavalt neljas ja viies finišeeruja.

Avapäevale pani kuldse punkti Kalev Hõlpus, pälvides 1500 m U23 meistritiitli (3.58,45). “Läksin 1500 m starti, üritades lihtsalt kerge jalaga alla 4 minuti joosta, see ka õnnestus. Konkurentsi ei olnud ja võit tuli 14-sekundilise eduga teise koha ees.”

Võtkem luubi alla teine võistluspäev. Esmalt U18 vanuseklass. Gabriel Velbergi nime eest leiame 3000 m protokollist 10. koha (10.36,92). Janre Jõgi sai kolmikhüppes 12.06-ga kirja 5. koha. Kevin Jõesoo ja Kristo Ehrenpreis startisid 800 m, kus hõbemedaliga osutus edukamaks Kevin (1.58,32). Kristo resultaat oli 2.06,76 (9. koht).

“Esimesel päeval enne 1500 m starti oli enesetunne kehv, aga kui stardipauk käis, suutsin ennast kokku võtta. Teisel päeval 800 m stardis teadsin, et pean minema juhtima ja andma endast kõik, aga lõpp jäi ikkagi nõrgaks ja sealt tuli ka teine koht. Üldiselt jäin mõlema päeva tulemusega rahule, kuna minu eesmärk oli saada mõlema alaga Balti meistrivõistlustele ja selle eesmärgi ka saavutasin,” rääkis Kevin.

Hanna-Liisa Õispuu 200 m sprindi tulemuseks fikseeris ajavõtusüsteem 29,09 (28. koht), Janre Jõgi 200 m ajaks 25,21 (19. koht). Janre tegi ka oma viienda etteaste, saades odaviskes 49.80-ga kirja tubli 5. koha. U20 kolmikhüppes jäi Elis Vahtmäe esimesena medalist ilma – 4. koht tulemusega 10 meetrit ja 98 sentimeetrit. 800 m esindasid Raplamaad Sander Piik, Artur Skatškov ja Hardi Voomets. Tulemused vastavalt 2. koht (1.55,86), 9. koht (2.05,39) ja 12. koht (2.09,63).

Nädalavahetusele pani kuldse punkti klubi esinumber, Risto Ütsmütsi treenitav Kalev Hõlpus. Kalevi 800 m võiduaeg oli 1.54,94. “800 m alustasin üsna rahulikult, aga pärast 250 m lisasin tempot ja lõpus enam keegi järele ei suutnud hoida. Võit tuli enam kui 3 sekundiga.”

Kuni 16-aastaste meistrivõistlused

12.-13. juulil selgusid Rakveres U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistrid. Võistlustest võttis osa ligi 500 sportlast. Rapla jooksuklubi saatis võistlustulle viis noorsportlast. U14 vanuseklassis esindas Raplamaad Villem Suuroja, kes mõlemal päeval sai kirja seitsmenda koha. Tulemused vastavalt 5.21,05 (PB ehk isiklik rekord) 1500 m ning 2.34,89 800 m.

U16 vanuseklassis tulid ka meie kolm medalivõitu. Kristin Forsel oli kõrgushüppes 1.53-ga seitsmes, kuid Karmel Jano hõivas mõlemal päeval poodiumi teise astme. 1500 m tulemuseks 5.02,47 ja 800 m ajaks mõõdeti 2.22,69. Mõlemad on ühtlasi ka jooksupiiga uued isiklikud tippmargid.

“Meistrivõistlustele läksin ainult 1500 m jooksus medalit ja Balti meistrivõistluste kutset püüdma, kuid seda, et ka 800 m nii hästi läheb, ei osanud oodata. Esimesel päeval kavas olnud 1500 m seadsin endale eesmärgi alla 5 minuti joosta, aga kuna ise esimesed kaks ringi üsna aeglaselt vedasin, jäi see eesmärk seekord 2 sekundi kaugusele.

Teisel päeval toimunud 800 m vedasin esimesed 300 m mina, seejärel vedas 300 m Aisha Chowdhury ja 200 m enne lõppu olid kõik medalikohad veel jagamata. Neljasest pundist eraldusime mina ja Naomi Toomenurm, aga jälle osutus võitjaks tema.

Oma tulemusega olen väga rahul, sest ühe oodatud medali asemel sain koju minna kahe Eesti meistrivõistluste hõbedaga ja võistlustulle saan asuda juba jälle 21. juulil Jõhvis aset leidvatel Baltimaade meistrivõistlustel,” rääkis Karmel Jano.

Grete Korsen osales samadel jooksudistantsidel. Kahe 400 m staadioniringi läbimiseks kulus tal aega 2.43,63 (PB). 700 m pikema distantsi läbis ta 5.43,26-ga (PB). Kehtna valla andekas noorsportlane Hugo Särev tõi Raplamaale kuldmedali. Meistritiitli tõi 2000 m jooks, kus ta triumfeeris ajaga 6.11,61 (isiklik rekord). Muide, esikoht tuli väga napilt, sest teise koha aeg oli 6.11,64. Teisel võistluspäeval oli Erik Horni treenitav 800 m distantsil esimene, kes medalist ilma jäi. 2.10,02 andis neljanda koha.