Laupäev, 27 apr. 2024
SportSeitse medalit rahvusvaheliselt areenilt

Seitse medalit rahvusvaheliselt areenilt

Mardo Lundver

16.-17. juulil toimusid Leedus Vilniuses U18 ja U20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Eesti koondis võttis mõlemas vanuseklassis võidu ning tuli koju kahe võidukarikaga. 16.-17. juulil toimusid Rootsis Malmös U23 vanuseklassi Põhjamaade ja Balti meistrivõistlused. Eestit esindas 14 sportlast ning tagasi tuldi kolme auhinnalise kohaga.

Rapla jooksuklubi oli Eesti eri vanuseklasside  rahvuskoondistes esindatud nelja sportlasega. Kevin Jõesoo (U18) sai kaela 800 m Baltimaade meistrikulla ajaga 1.55,66. 1500 meetris kuulus Erik Horni treenitavale pronksmedal (4.05,20). Jesse Lauter (U18) oli 2000 m takistusjooksus 6.35,23-ga kolmas lõpetaja ehk sai kaela pronksmedali. Eesti koondis kogus 295 punkti, teise koha sai Läti 268 punktiga ning kolmas oli Leedu 225 punktiga.

“Esimesel päeval läks 1500 m viimase ringini hästi. Viimasel ringil võitlesin lihaskrambiga ja selle tõttu ei saanud endast kõike anda, siiski jooksin isikliku rekordi. Teisel päeval jooksin 800 m, mis läks suurepäraselt – lõpuks tuli üks korralik jooks. Tavaliselt on jooks viimase 200 m ajal ära lagunenud, aga seekord suutsin veel lõpukiirendusega võita mõlemat Läti koondislast. Kokkuvõttes läksid mõlemad päevad väga hästi, kuna jooksin isiklikud rekordid,” lausus Kevin.

U20-koondislane Sander Piik hõivas mõlemal võistluspäeval poodiumi kolmanda astme – 800 m ajaks 1.54,15 ning 1500 m tulemuseks 4.00,11. Eesti koondis sai esikoha 281 punktiga, teise koha sai Läti 270 punktiga ning kolmas oli Leedu 231 punktiga. Kõik eelpool mainitud sportlased püstitasid ka uued isiklikud tippmargid.

Risto Ütsmütsi treenitav Kalev Hõlpus võistles Rootsis U23 koondise koosseisus, lõpetades kõrgetasemelise 1500 m mõõduvõtu neljanda kohaga (3.53,36).

21. juulil Jõhvis aset leidnud U16 Balti meistrivõistlusedki võitis Eesti koondis 281 punktiga. Eestlastele järgnesid lätlased 252 silmaga, leedukate saldoks jäi 193 punkti. Rapla jooksuklubi panustas edusse kahe medaliga – Hugo Särev võitis 2000 m hõbemedali ajaga 6.18,36 ja Karmel Jano oli samal distantsil 6.51,79ga pronksmedalist.