4.4 C
Reede, 30 sept. 2022
spot_imgspot_img

Konsumi Rapla – Kehtna maanteejooksu valitses Aleksandr Kuleshov

Konsumi Rapla – Kehtna maanteejooksu võitis sel aastal Aleksandr Kuleshov. Ta läbis 11,5 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 38 minutit ja 30 sekundit. Tema oli ka ainuke võistleja, kelle aeg oli vähem kui 39 minutit. Teiseks tuli Aaro Tiiksaar (39.35) ja kolmas oli Johannes Laur (40.49). Seekordne võistlus toimus pühapäeval, 7. augustil.

Tegemist on Raplamaa spordielus ainulaadse võistlusega. See on ainukene jooksuvõistlus, kus start ja finiš asuvad eri asulates. 11,5-kilomeetrisele distantsile anti start Rapla Kesklinna Kooli kõrvalt ning finiš ootas Kehtna Konsumi parklas. Raplast Kehtnasse on mugav joosta, sest terve distants kulgeb kergliiklusteel. Küll aga olid tänavuse jooksu võiduajad aeglasemad kui 2021. aastal. Siis jõudis kõige kiirema ajaga finišisse Ibrahim Mukunga – 36 minutit ja 32 sekundit. Aleksandr Kuleshovi tänavuse ajaga oleks eelmise aasta konkurentsis jäänud neljandaks. Küll aga parandas Kuleshov ise oma eelmise aasta aega. Toona jõudis ta finišisse 39 minuti ja 6 sekundiga.
Konsumi Rapla – Kehtna maanteejooksu peakorraldaja Erik Horn selgitas, et tänavused võiduajad olid aeglasemad, sest tippjooksjad ei saanud seekord Raplamaale võistlema tulla. Samal ajal Rapla – Kehtna jooksuga toimus Tallinna Ironman ning mitmed potentsiaalsed osalejad läksid sinna võistlema. Nii näiteks ei olnud seekord rajal eelmise aasta võitjat Mukungat, teise koha omanikku Karl Mäed ega kolmandaks tulnud Dmitri Aristovi.
Naiste konkurentsis läbis 11,5 kilomeetrit kõige kiiremini Annika Roosleht, kelle aeg oli 51.55. Teiseks tuli Merike Muru (55.43) ja kolmas oli Ingrid Paats (56.54). Ilm soosis jooksjaid. Kuigi nädalavahetusel sadas kohati vihma, siis jooksu ajal seda ei juhtunud. Nii said sportlased teha oma parima soorituse 20 soojakraadi ning vahelduva pilvisusega.
Veel enne põhijooksu läbiti ka lühem viiekilomeetrine distants. Selle trass kulges Rapla lähistel ja Sulupere piirkonnas. Mis puudutab osalejate arvu mõlemal distantsil, siis on aastate lõikes varieerunud, et kummale rajale rohkem osalejaid läheb. Seekord oli rohkem jooksjaid lühemal distantsil. Raplast Kehtnasse jooksis 25 sportlast, viie kilomeetri läbijaid oli 36.
Erik Horn ütles, et kuigi osalejaid jäi oodatust vähemaks, kompenseerisid seda lastejooksud. Seal oli osalejaid üle kaheksakümne. Ühe väiksema osalejate arvu põhjusena tõi Horn välja Soomes toimunud Jyväskylä ralli, kuhu mitmed jooksusõbrad läksid Ott Tänakule kaasa elama.
Lühemal distantsil võitis meeste seas Lauri Luik ajaga 17.53. Teine oli Tanel Rauk (18.26) ja kolmas Marco Kahu (18.38). Naiste arvestuses teenis veenva esikoha Ellen Kobin (21.29), kellele järgnesid Karmel Jano (22.28) teise ja Pille Visser (22.32) kolmandana.
Järgmine jooksuvõistlus ootab juba ukse ees. Varasematel aastatel on jooksjad saanud enne Konsumi Kohila rahvajooksu kaks nädalat hinge tõmmata, nüüd tuleb võistlus kohe järgmisel nädalavahetusel. Seekord joostakse Konsumi Kohila rahvajooks pühapäeval, 14. augustil.