12.7 C
Rapla
Reede, 7 okt. 2022
spot_imgspot_img

Enar Jääger pidas koondise eest viimase mängu

Kohilast sirgunud jalgpallur Enar Jääger pidas reedel, 19. augustil Eesti koondise eest oma viimase mängu. Legendide vastasseisus võtsid teineteiselt mõõtu Eesti ja Soome kunagised kuulsad jalgpallurid.
Mängu võitis küll Soome 1:0, aga skoor ei olnud selles vastasseisus kõige olulisem. Tähtis oli see, et mänguga tänati kolme teenekat Eesti koondise mängijat, kes on nüüdseks putsad varna riputanud. Need on Enar Jääger, Dmitri Kruglov ja Aleksandr Dmitrijev.
Eesti koondises on välja kujunenud väärikas traditsioon, et kõigile, kes on sinisärkide ridades pidanud vähemalt sada kohtumist, korraldatakse lahkumismäng. Veel mõne aasta eest oli seda korraldada lihtsam, sest siis toimus rohkem maavõistlusi. Euroopa Rahvuste Liiga valikmängude lisandumisega on maavõistluste arv langenud ning seega ka võimalus korraldada kogenud koondislastele lahkumismänge.
Reedene matš Eesti ja Soome legendide vahel korraldatigi selleks, et oleks võimalik neid kolme sinisärki väärikalt tänada. Varem on lahkumismäng korraldatud sellistele jalgpalluritele nagu Martin Reim, Marko Kristal, Andres Oper, Mart Poom, Kristen Viikmäe, Raio Piiroja ja Joel Lindpere.
Kõik kolm päevakangelast, Jääger, Kruglov ja Dmitrijev jooksid reede õhtul A le Coq Arena murule algrivistuses. Lahkumismängude puhul on tavaks kujunenud, et väärika tähiseni jõudnud mängijad vahetatakse juba varakult välja. Nii võeti ka Jääger puhkama juba esimesel poolajal. Esimesed 45 minutit lõppesid skooriga 0:0. Mängu ainsa värava lõi Soome legendide poolelt Mika Väyrynen, kes keerutas karistuslöögi kenasti ristnurka. Selle tabamusega põhjanaabrid 1:0 võitsidki.
Enar Jääger ütles pärast mängu, et üle aastate oli taas hea tunne Eesti koondise särk selga tõmmata. Koondist esindas ta kokku 126 korda. Oma debüüdi sinisärkide eest tegi ta juba 2002. aastal, kui Eesti võõrustas A le Coq Arenal maavõistluses Uus-Meremaad. Jääger sekkus vahetusest ning tuli väljakule 69. minutil.
Reedese vastasseisu kohta soomlastega ütles Jääger, et pärast pikki aastaid oli hea meel taas vanu sõpru näha, kellega omal ajal sai koos mängitud. Kuigi tegemist ei olnud just maailma kõige olulisema mänguga, ütles Jääger, et mindi välja võidu peale. “Ikka tahad võita. Ega keegi kaotama läinud, aga pingeid ka muidugi peal ei olnud. Tore õhtu oli,” sõnas ta.
Kui mõelda tagasi Jäägeri 126 mängu peale koondises, tuleb eredalt meelde kaks mängu Iirimaa vastu 2011. aasta novembris. Siis oli Eesti koondis lähedal pääsule Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Kahe mängu kokkuvõttes tuli sõelmängudes alistada Iirimaa ning pilet finaalturniirile olekski taskus. Tol perioodil oli Jääger ülimalt oluline osa Eesti koondisest. Ka Iirimaa vastu tegi ta kaasa mõlemad matšid algusest lõpuni. Tegelikult oli Jääger selles valiktsüklis ainuke Eesti koondise mängija, kes tegi kaasa kõik kohtumised algusest lõpuni.
Siiski jäi natukene puudu, et Eesti oleks toona jõudnud nn tõotatud maale. Esmalt kaotati Tallinnas Iirimaale 4:0 ning seejärel mängiti Dublinis 1:1 viiki. See tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes pääsesid Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ikkagi iirlased.
Nüüd sellele ajale tagasi vaadates ütles Jääger, et tegelikult on kahju, et natukene jäi ajaloolisest edust puudu. “Me olime õnnestumisele väga lähedal, aga kodumäng läks meil kehvasti. On küll natukene kahju, et tookord nii läks,” rääkis ta.
Jalgpallist kõrvale ei ole Jääger jäänud. Oma kogemusi rakendab ta nüüd Rapla maakonna jalgpalli hüvanguks. Juba käesoleva aasta esimestest kuudest on ta nõu ja jõuga aidanud kaasa Raplamaa JK tegemistele. Ametlikult on ta klubis noortetreener, aga kaasa aitab ta ka esindusmeeskonna treenimisele.
Viimastes Esiliiga B voorudes on Jääger tegutsenud Raplamaa JK treenerina. Meeskonna peatreener on jätkuvalt Alo Bärengrub, aga vigastuse tõttu ei ole ta saanud meeskonda joone tagant juhendada. Tema ülesanded on enda peale võtnud Enar Jääger. Viimati pidas Raplamaa JK mängu laupäeval, 20. augustil ning siis kaotati võõrsil Läänemaa JK-le 5:1. Ainukese Rapla värava lõi Ahto Liivamäe.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised