3.8 C
Rapla
Neljapäev, 29 sept. 2022
spot_imgspot_img

Järvakandi heitjate mitmevõistlusel käis heitlus iga sentimeetri nimel

Laupäeval, 17. septembril toimus Järvakandis traditsiooniline heitjate mitmevõistlus, millest võttis osa kaksteist heitesõpra. Kavas olid kuulitõuge, odavise, kettaheide, vasaraheide ja raskusheide.
Võistlejad said igal alal teha kolm katset, parim tulemus võeti arvesse ning kõikide alade parimad tulemused liideti kokku. Parimat minekut näitas Järvakandi staadionil Kristjan Tafenau, kes teenis viie alaga kokku 137,71 meetrit. Tema võit tuli väga napilt. Võib isegi öelda, et enne viimaseid alasid oli favoriidiks teiseks tulnud Egert Tomingas, aga lõpuks suutis Tafenau oma paremuse siiski maksma panna. Edu tuli aga õige napilt – Tomingast edestas ta kõigest 37 sentimeetriga. Tomingase tulemus oli lõpuks 137,34 meetrit. Kolmanda koha kindlustas Lauri Pever, kelle tulemus oli 129,13 meetrit.
Ühte eredat sähvatust sellest päevast oleks keeruline välja tuua. Järvakandi heitjate mitmevõistluse peakorraldaja Margus Sepp ütles, et tegelikult oleksid nad kõik olnud võimelised veelgi paremat sooritust tegema. Oma osa mängisid keerulised ilmaolud, sest vihma tõttu oli heitering pidevalt märg. Siiski said kõik sooritused tehtud ja tulemused olid korralikud. Maagiliseks piiriks on sealjuures saja meetri piiri ületamine. Sepp ütles, et kui koolipoisid võistlema tulevad, on 100 meetrit alati nende eesmärk.
Kõige noorem osaleja oli seekord kaheksa-aastane poiss ning vanemad võistlejad olid veteranid. Nii näiteks tegi võistluse kaasa legendaarne Lembit Zahkna, kes heitis ketast 40,36 peale. “Lembit Zahkna heitis juba siis, kui mina olin koolipoiss. Nüüd olen mina heitmise lõpetanud, aga Zahkna teeb seda ikka veel,” rääkis Margus Sepp.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised