13.3 C
Rapla
Pühapäev, 25 sept. 2022
spot_imgspot_img

Markus Kasepõld kindlustas esikoha Postimehe karikasarjas

Juba varem oli noor Rapla kardiklubi sõitja Markus Kasepõld kindlustanud Micro60 klassis Eesti meistritiitli. Möödunud nädalavahetusel lisandus sellele ka esikoht Postimees Sport karikavõistlustel kardispordis.
Hooaja viimasel etapil Audrus saavutas ta esikoha nii kvalifikatsioonis, mõlemas eelsõidus kui ka finaalsõidus ning kindlustas esikoha hooaja kokkuvõttes.
2022. aasta on Markus Kasepõllul ja kogu Rapla kardiklubil igati korda läinud. Tema isa ja juhendaja Marko Kasepõld ütles, et kui Eesti MV oli sel aastal nende jaoks selge prioriteet, siis esikoht Postimehe karikasarjas oli magus boonus. Lihtsalt see ei tulnud. Karikasari Postimees Sport koosnes neljast etapist, millest kaks läksid Markuse jaoks untsu. Seega ei olnud Audru Porsche ringrajale minnes kaugeltki kindel, kas tuleb esikoht või mitte. Tiitli kindlustamiseks ei oleks piisanud ainult iseenda ideaalsest sõidust. Selleks pidi vääratama ka tema lähim konkurent Patrick Orvandi. Nii ka läks ning Kasepõld suutis edestada kõiki konkurente.
Võistluse puhul oli tegemist Audru Porsche ringraja avavõistlusega. Uus kogemus oli see igale piloodile. Marko Kasepõld tõi välja, et võisteldi märgades tingimustes ning see oli eeliseks Rapla pilootidele. Vihma aina sadas ning ühelgi päeval ei olnud rada päris kuiv. “Me sõidame ka talvekarti ning libe rada on alati meie eelis olnud,” ütles ta.
Lisaks Markus Kasepõllule käis Audrus rajal veel üks Rapla kardiklubi esindaja, Robin Semet. Tema võistles Mini60 võistlusklassis, kus sõitis välja tubli üheteistkümnenda aja. Kahjuks diskvalifitseerisid kohtunikud ta pärast võistlust seetõttu, et tema kart oli lubatust kergem.
Marko Kasepõld ütles, et selliseid asju jälgivad kohtunikud piinliku täpsusega ning kaalumisel ollakse väga konkreetsed. Kaalumisel oli Semeti kart kõigest 200 grammi kergem, kui on lubatud piir. Tõenäoliselt see võistluse käigus palju juurde ei andnud, kuid sellised on reeglid. Pärast tuli välja ka põhjus. Robin oli enne starti võtnud maha vihmakombe, mis kaaluski umbes 200 grammi. Seetõttu ta seekord tulemust kirja ei saanud.
Hooaeg ei ole aga veel lõppenud. Kardispordis ootab eeloleval nädalavahetusel ees veel üks võistlus. Siis toimuvad Aravetel Balti karikavõistlused ning seal on oodata tugevat konkurentsi. Nüüd on lisaks eestlastele kohal ka piloodid Lätist ja Leedust. Marko Kasepõld tõdes, et Läti ja Leedu sõitjaid ta väga hästi ei tea, kuid kindlasti tulevad nad eestlastele pakkuma tugevat konkurentsi.
Markus Kasepõld sõidab Micro60 klassis, kus tal on Eesti meistritiitel kindlustatud. Starti lähevad ka teised Rapla kardiklubi sõitjad. Treening- ja eelsõidud toimuvad neljapäeval ja reedel ning laupäeval on finaalsõidud. Aravete etapiga pannakse ka punkt tervele kardispordi hooajale.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised