spot_img
-2.8 C
Rapla
Neljapäev, 1 dets. 2022
spot_imgspot_img
UudisedEttevõtlusnädalal kohtus Rapla gümnaasiumi õpilastega Jaak Roosaare

Ettevõtlusnädalal kohtus Rapla gümnaasiumi õpilastega Jaak Roosaare

Ettevõtlusnädala puhul külastas Rapla gümnaasiumit investor ja investeerimise koolitaja Jaak Roosaare. Tema loengul osales kokku 168 õpilast.
Loeng oli üles ehitatud kindlal eesmärgil anda noortele juhtnööre, mida teha juba praegu, et saada tulevikus edukaks ja õnnelikuks. Lisaks tõi ta näiteid enda ja oma sõprade elust ning läbikukkumistest, et innustada õpilasi võtma rohkem riske ning mitte nii palju muretsema mõttetute asjade pärast, mis tulevikus rolli ei mängi. Samuti andis ta ideid, kuidas kaardistada oma eesmärgid. Näiteks soovitas ta õpilastel üles kirjutada 100 eesmärki, milleni nad ükspäev jõuda soovivad, ning siis aegamööda hakata väikeste sammudega sinnapoole liikuma. Sama mudelit kasutab ka Roosaare ise, kes loengu hommikul avastas, et sajast kirjapandud eesmärgist on uued soovitud sihid täide läinud.
Roosaare selgitas õpilastele ka erinevaid mõtteviise ja käitumisharjumusi, mis aitavad muuta rutiini ja saada edukamaks. Samuti tutvustas ettevõtlusmudelit, rõhutades, et olulised on läbimõeldud otsused ja väiksed sammud. „Loeng oli igati huvitav, ning kindlasti said õpilased endaga kaasa tarkuseteri, mida jälgida,” sõnas RAEK-i ettevõtluskonsultant-projektijuht Anu Kaar.
Praeguseks on Jaak Roosaare tegev 51 ettevõttes ning töötab aktiivselt nendest kahes. Lisaks sellele on ta välja andnud mitu raamatut ja peab ka blogi, kust on võimalik tema elu ja tarkuseterade kohta lugeda.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused