Laupäev, 20 apr. 2024
SportRapla jooksuklubi Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel

Rapla jooksuklubi Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel

Mardo Lundver

Laupäeval, 8. oktoobril toimunud Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel selgusid parimad krossijooksjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Parima klubi karika võitis Treeningpartner. Tiitlikaitsja Rapla jooksuklubi lõpetas seekord neljandana.
Rapla jooksuklubi sportlastest said tulemuse kirja 15 jooksjat. Alustagem U14 vanuseklassist, kus tüdrukutel tuli läbida 1 km distants. Sandra Suvi oli 25. lõpetaja ajaga 3.56 ja Hanna Liisa Leier 34. finišeerija tulemusega 4.33. U16 tüdrukutest sai Karmel Jano 2 km distantsil 7.17-ga kirja teise koha, Grete Korseni aeg 8.39 ja 17. koht.
“Jooksu eel tegin korraliku soojenduse ja treeninud olin ka tublisti ning vorm oli hea. Võistlusnärv oli üsna suur, kuna ma ei teadnud, mida teistest konkurentidest oodata: kes on arenenud, kes on langenud. Stardist sain hästi minema ja koguni 1400 m juhtisin mina, kuid kuigi enesetunne oli hea, olid kehva raja tõttu jalad juba väga väsinud ja viimase 200 meetriga tegi teine tugev konkurent, Naomi Toomenurm, vahe sisse ja võit kuulus seekord temale. Iga kord võita ei saa, kuid 2. kohaga võin ka olla igati rahul. Baltimaade võistkondlikel karikavõistlustel asun uuesti stardijoonele, seega jään lootma, et vorm säilib ja jooksen Lätis hästi,” võttis Karmel oma etteaste kokku.
U16 poiste 2 km võitjaks tuli Hugo Särev (6.32). Mehed U18 läbisid 4 kilomeetrit. Kristo Ehrenpreisile 9. koht (15.10) ja Bert Joosep Pankerile 13. koht (15.41). U20 naiste võistlusmaa oli samuti 4 km. Brigitte Panker oli ajaga 17.24 viies. U20 mehi jõudis meil finišisse kolm: Kristofer Alex Jeanty 22.36 (9. koht), Artur Skatškov 22.56 (11. koht) ja Hardi Voomets 25.10 (15. koht). Naised läbisid 6 km distantsi. Meie edukaim oli Liliana Torn 5. kohaga (23.53). Birgit Veldile 10. koht (27.58). Ja viimaks mehed, keda ootas ees 10 km: Kalev Hõlpus 34.41-ga 4. koht ja Tarvi Tameri 36.48-ga kümnes.
Tegemist oli ka kuueetapilise Eesti murdmaajooksusarja viimase etapiga. Vastavalt juhendile läksid üldarvestusse need jooksjad, kes osalesid minimaalselt 4 etapil, mille hulka pidid kuuluma EMV ja EKV. Seega U16 arvestuses kuulus esikoht Hugo Särevile, tüdrukute arvestuses Karmel Janole. U20 arvestuses oli Artur Skatškov teine. Meeste seas oli Kalev Hõlpus samuti teine ja Liliana Torn kolmas naine.
Ühtlasi selgus võistluste käigus 22. oktoobril Balti murdmaajooksu võistkondlikel meistrivõistlustel osalev Eesti koondis, kuhu kvalifitseerusid Hugo Särev, Karmel Jano ning Brigitte Panker.