spot_img
-1.7 C
Rapla
Reede, 3 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
UudisedRapla gümnaasium hakkab uut juhti otsima

Rapla gümnaasium hakkab uut juhti otsima

Rapla gümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar lahkub ametist. Järgmisel aastal saab temast loodava Rae gümnaasiumi juht.

„Mind ajendas seda otsust tegema isiklik soov olla lähedastele lähemal. Olen mõnda aega vaadanud ringi kodukohas uute võimaluste järele ja nüüd juhtus olema minu jaoks ideaalne töökoht. Tänaseks olen sõitnud Harju- ja Raplamaa vahet juba ligi 12 aastat,” ütleb Kautsaar.
Kautsaar jätkab Rapla gümnaasiumi direktorina kuni uue aasta jaanuari lõpuni.
„Uue juhi leidmiseks on kavas välja kuulutada konkurss, tegeleme selle ettevalmistamisega. Koostöös kooliperega loome võimalused Rapla gümnaasiumi uuele juhile, et õppeaasta keskel sisseelamine sujuvalt läheks ja koolielu jätkuks tõrgeteta. Uus juht saab endale ka riigigümnaasiumite võrgustikust mentori, et sisseelamine oleks veelgi ladusam,” ütleb haridus- ja teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna juht Raivo Trummal.
Kautsaar usub samuti, et juhivahetus õppeaasta keskel ei tohiks koolielu uppi lüüa. „Olen teadlikult kasutanud horisontaalset juhtimist, mistõttu juhi vahetus keset õppeaastat ei tohiks häirida tavapärast tööd. Meil töötavad oma valdkonna professionaalid, kes oskavad võtta vastutust,” räägib ta.
Kautsaar usub, et on inimesi, kes on valmis juhi konkursil end proovile panema. Samas leiab ta, et õige juht vaatab enne kandideerimist organisatsiooni sisse süviti. „Tulevasel juhil peavad olema organisatsiooniga samad väärtused, vastasel korral koostöö ei toimi. Targad juhid teavad, et ei saa minna kandideerima lihtsalt sellepärast, et on soov olla juht. Tänapäeval on väärtuspõhine juhtimine väga oluline tulemuste saavutamiseks,” jagab ta oma mõtteid.
Kautsaar jätab Rapla gümnaasiumi seljataha kahetiste tunnetega. „Süda rõõmustab ja nutab. Olen siin olnud nii õnnelik juht. Meeskond on väga ühtehoidev ja noored on nii avatud suhtlejad. Meie majas on sõna otseses mõttes head inimesed. See kõik teeb rõõmu,” räägib ta. Oma ajale tagasi vaadates toob ta välja, et koolis on saavutatud hea mikrokliima, õppijate ja õpetajate vahel on head partnerlusel põhinevad suhted.
„Mentorlus, mis on olnud üks meie kooli loomise alustalasid, on saanud tunnustust oma ala ekspertidelt, mis kinnitab, et teeme õigeid asju õigesti ja õigel ajal. Ja muidugi meie valikuterohke ja samas keeruline õppekava on end õigustanud. Noored saavad valida ja õppetööd on võimalik korraldada sellele vastavalt. Ma pole varem üheski eelnevas koolis näinud õpetajaid, kes tulemusi analüüsides räägivad kaasa, arutavad ja otsustavad ise, mida järgmisel aastal peame paremini tegema. Juhtkond pole kunagi pidanud midagi “käskima”,” toob ta välja.
Eriliselt soovib Kautsaar välja tuua ka õpilasesinduse ja hoolekogu koostöö juhtkonnaga. „Me oleme saanud koos nii palju asju paika loksutada. Eriti kahel esimesel aastal on noored olnud väga avatud probleemide esiletõstmise ning lahenduste pakkumisega. Hoolekogu on olnud alati mõistev ja osapooli ära kuulanud. Toimib põhimõte, et kui ei saa muuta olukorda, tuleb muuta suhtumist ja uued võimalused avanevad,” võtab Kautsaar kokku.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused