spot_img
-0.6 C
Rapla
Reede, 31 märts 2023
KultuurRapla Kesklinna kooli õpilane joonistas end üleriigilisel võistlusel kolmandaks

Rapla Kesklinna kooli õpilane joonistas end üleriigilisel võistlusel kolmandaks

Rapla Kesklinna kooli 4. klassi õpilane Martti Valli saavutas Eesti Rahva Muuseumi võistujoonistamisel oma vanuserühmas kolmanda koha. Teda juhendas kooli kunstiõpetaja Ingrid Veiler.

Möödunud kolmapäeval osales võistujoonistamisel 163 õpilast 36-st Eestimaa koolist. Mõõtu võtsid nad neljas vanuserühmas. Kool sai valida igasse vanuserühma kaks õpilast, kellega võistlusele suunduda. Kunstiõpetaja Ingrid Veiler rääkis, et oli aastaid varem teises ametis võistlusel osalenud. Nii otsustas ta tänavugi võimalusest kinni haarata. Ta valis välja kuus õpilast, kellega koos võtsid nad ette sõidu Tartusse ERM-i.

„Häid joonistajaid on koolis palju,” ütles õpetaja. Valiku tegemisel pidas ta silmas ka seda, et õpilane suudaks kiiresti kohaneda ja otsuseid teha. Võistluspäeval said õpilased võimaluse tunni jooksul muuseumis ringi vaadata, et leida mõni vaade, objekt või muster töö inspiratsiooniks. Kuna osa õpilaste jaoks oli see ka esimene kord ERM-i külastada, oli tund teema valimiseks pigem lühike aeg. „Valiku tegemine ei ole kerge,” rääkis õpetaja. Seejärel said võistlejad kolm tundi oma töö paberile panemiseks.

Veiler ütles, et alati on huvitav näha, mida õpilased märkavad ja kuidas seda oma töösse kombineerivad. Kesklinna kooli poisse paelusid vanad telekad ja trükimasinad. Need leidsid tee ka Martti Valli tunnustuse pälvinud tööle. Selle loomiseks kasutas ta vaid harilikku pliiatsit.

Parimad tööd valis välja žürii koosseisus Emma Eensalu ja Märt Puusta (mõlemad ERM-i loovdisainerid), kontseptuaalkunstnik Kait Kübar ning tänavakunstnik Danil Taro.

Tänavuse võistujoonistamise teema oli „Valguses ja varjus“, mida õpilased lisaks ERM-ist leitud inspiratsioonile oma töödel kujutama pidid.

Veiler ütles, et kõik Kesklinna kooli õpilased jäid elamusega rahule. „See oli väga meeldiv üllatus, et Marttil nii hästi läks,” ütles õpetaja. Tema arvates on tunnustus tore lisa, kuid suurem väärtus on sellel, et õpilased said kogeda toredat päeva ja nägid, mida teised teevad. Ühisnäitusele läksid kõikide osalenud õpilaste tööd. „Kui andekaid lapsi tegelikult on! See on väga tore,” rääkis Veiler. Lisaks said õpilased nautida näitust ja head toitu. „Aga lapsed jäid hästi rahule,” ütles Veiler.

Uhkust võivad noored kunstnikud tunda ka selle üle, et mitte paljud ei saa öelda, et nende töö on olnud näitusel ERM-is. Õpilaste joonistusi sai näha võistlusele järgnenud päeval. Taas saab neid näha muuseumi silla-ala näitusel 3.–13. jaanuarini. Eesti Rahva Muuseumi koolidevaheline võistujoonistamine toimus 26. korda.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused