spot_img
1.6 C
Rapla
Pühapäev, 29 jaan. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
ValladRapla valdVastavatud Rapla kaugtöökontor rendib laudasid välja tunnikaupa

Vastavatud Rapla kaugtöökontor rendib laudasid välja tunnikaupa

Rapla noormehed avasid kaugtöökontori, kus töölauda saab tunnikaupa rentida. Ja seda kasvõi keset ööd.

Rapla peatänava ääres tegi reedel esimest korda uksed lahti uutmoodi kontor. See on mõeldud neile, kes saavad oma töö vähemalt osaliselt ära teha distantsilt. Kaugtöökontor pakub võimalust vähendada sõitmist Tallinnasse, vaheldust kodukontorile või lihtsalt rahulikku keskkonda, kus näiteks lõputööd kirjutada või oma ettevõtet õhtutundidel üles ehitada. Kontoris saab töötada ööpäev ringi.
Idee sellise võimaluse loomiseks tekkis Holger Ollemal, Drevor Andris Rudnevsil ja Markus Bachmannil tänavu suvel.

„Olid palavad suvepäevad ja minul isiklikult oli keeruline kodus tööd teha,” meenutas Markus. Holger ja Drevor töötasid parasjagu välja elektritõukerataste rendifirmat Hoog. Palavuse käest pääsu otsides liitus nendega jahedas garaažiruumis ka Markus. „Meil koguneski sinna garaaži üks seltskond inimesi,” rääkis Markus. Kõigil töö sujus ja tekkis mõnus keskkond.
„Ja siis mõtlesime, et Raplas võiks olla koht, kus on päriselt head töötingimused. Seal me istusime ju aiatoolidel, läpakas süles,” ütles Markus naerdes. Sellist võimalust on Raplas pikalt vaja olnud.
„Ma ise käin siiamaani iga päev Tallinnas tööl. Ma tean seda piina, mis igapäevane sõitmine on. Mõni päev on tore, ilm on ilus ja liiklus normaalne, aga teine päev on täpselt selle vastand ja on lausa ohtlik,” rääkis Holger. Nad on kokku arvutanud, et iga päev Tallinnasse tööle sõites tuleb kuu peale terve ühe töönädala jagu sõitmisaega juurde. „Neli nädalat tööd ja üks nädal sõitu,” tõdes Markus.
Meestele teadaolevalt on kaugtöökontori ideed Raplas mitmeid kordi püütud ellu viia, kuid see on pooleli jäänud. Päris pea ees tundmatusse vette nad ei hüpanud ja tegid enne kontori loomist huviliste seas küsitluse. Tegelikult said nad juba lihtsalt enda lähikonnast kokku piisava hulga inimesi, kellel sellist võimalust vaja oleks.
Suvel tekkinud uitmõte kulmineerus detsembriks valminud kontoriga. „Tõukerattad olid kaks päeva tänavatel olnud ja Holger naljaga pooleks küsis, mis järgmiseks. Mina siis ütlesin, et kontoriruumi oleks vaja,” rääkis Markus. Kolm tundi hiljem olidki nad kontori tänastes ruumides. Suve lõpus oli keldris lõpetanud tegevuse ilusalong. „Inimesed olid väljas, tehnika oli sees,” meenutas Holger.
Paar kuud kulus ruumide ettevalmistamiseks. Pisut närvikõdi pakkus ka internetiühendus ja valguskaabel, mis loodetud ajal majja ei jõudnud. Alles napilt enne uste avamist sai kaugtöökontor ka korraliku internetiühenduse.
Erilist tähelepanu pöörasid mehed ruumilahendusele ja mugavusele. Kokku on Fookus KLDR kontoris 14 töökohta, mis on üksteisest puidust poolläbipaistvate võreseintega eraldatud. Nii on igaühel parasjagu privaatsust, kuid samas säilib avarus. Reguleeritava kõrgusega lauad, mugavad kontoritoolid ja ergonoomilised hiired tagavad, et tööd oleks ka mugav teha. Osa laudu on varustatud lisatehnikaga ehk monitori, klaviatuuri ja hiirega, teised on ilma tehnikata.
Huvilisi avatud uste päevale jagus. Holger ütles, et nii palju kui võimalik, hakkab ta ka ise oma tööpäevi Tallinna asemel Raplas tegema. Iga päev see võimalik ei ole, sest töö nõuab ka füüsilist kohalolekut. Ta lisas, et tõenäoliselt ei ole ka kontori klientide seas palju neid, kes seda võimalust iga päev kasutavad. Kuidas kõik päriselt kulgema hakkab, selgub lähikuudel.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused