spot_img
-1.2 C
Rapla
Teisipäev, 31 jaan. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
ArtikkelTarohoroskoop - mida toob aasta 2023?

Tarohoroskoop – mida toob aasta 2023?

Kui vaadata tarokaartidelt, milliseid märksõnu nad maailma mõistes aastale 2023 annavad, siis on selleks vaimsus, uus tarkus, naiselikkus, intuitsioon, enesekindlus ja ausus. Negatiivse küljena toovad kaardid välja oskamatuse oma andeid kasutada, salakavaluse, riiud ja tülid ning algava lahingu, kuid positiivsena edule orienteerituse, avatuse muutustele, mängulisuse ja spontaansuse.

Kõige põletavam küsimus on muidugi seotud Ukraina ja Venemaa sõjaga. Üldises plaanis näitavad kaardid sõja suhtes väga tabavalt torni, mis tähistab kaost ja millegi lagunemist. Ühest küljest võib see tähendada nii reaalseid füüsilisi sõjakahjustusi, kuid suure tõenäosusega võib see tähistada ka Venemaa enda kokkuvarisemist. Üldises plaanis näitavad kaardid ka loovat mehelikku energiat, riskivalmidust, julgust ja väga võimekat strateegi, tarka ja terava mõistusega juhti, kes oskab näha üldpilti, loogilisi järeldusi teha ja olukorda analüüsida.
Ukraina puhul on kõige kõnekam kaart Päike, mis juba oma visuaalilt annab lootust võidule – kaks väikest inglit puhuvad trompeteid ja nende all kasvavad päevalilled. Kaart tähistabki lootust, elurõõmu, soojust ja valgustavaid jõude, millega saadakse jagu muredest ja õudsetest hirmudest. Päike tähistab ka uuestisündi ja isiksuse tasandil õitselepuhkemist ja küpsemist. Teisedki kaardid näitavad Ukrainale uut algust, aega, kui tuleb olla lootusrikas ja julge.
Majanduses midagi väga rõõmustavat ei tundu olevat. Palju saab olema koondamise tõttu töölt lahkumist, ebakindlust tuleviku suhtes, loobumist projektidest ja plaanidest, mis oleks edu toonud. Samas annab keeruline majandusseis ka võimaluse olukorda ümber hinnata, aru saada, mida tegelikult töömaastikul või ärimaailmas teha tahetakse. Võimalik, et ka inimeste vajadused muutuvad, turuolukord muutub ja suured ettevõtted peavad ümber orienteeruma või võtma aja üldse mõneks ajaks maha.
Mingil määral on seisakud seotud ka energiahindadega, millega seoses tulevad märksõnadena välja ka ahnus, aplus, hirm muudatuste ees, tülid ja konfliktid. Paljud, kes on veel heal elujärjel, ei taha oma elumugavustes järele anda. Energiahinnad on tugevalt seotud rohepöördega ja selle koha pealt on justkui tulemas mingeid edusamme, just looduskeskkonna suhtes on näha rõõmu ja muretust, kuid samas manitsevad kaardid, et ehitatakse õhulosse, luuakse põhjendamatuid lootusi ja nii mõnigi näiliselt ilus plaan on lihtlabane pettus.
Inimesed on tavapärasest rohkem mures ja masenduses, neid räsivad haigused, stress, ärevus ja valusad kaotused. Mitmed plaanid lükkuvad edasi, unistused luhtuvad ja endale seatakse liiga suuri nõudmisi. Seniehitatu variseb paljudel koost ja esimese hooga ei osata eluga edasi minna. Need, kes aga suudavad oma sisemise jõu leida, saavad aru, et mingi eluperioodi lõppemine ei tähenda maailma lõppu, ja leiavad ka oma probleemidele lahenduse. Aasta lõpus saavad nad siiski möödunuga rahul olla.
Püsiväärtused küpsevadki aeglaselt, nii et kannatlik ootamine ja mittetormamine tagab edu. Kõlab küll klišeena, kuid kõik ongi inimese enda kätes ja kui seda pole varem tehtud, siis nüüd saabub aasta, kus tuleb oma südame häält tõsiselt kuulata ja õppida emotsioone kontrollima.

Eesti puhul on üldised märksõnad dramaatilised lõpud, loovus, edu, õnn, tänulikkus ja elujõud. Need lõpud, nagu näitavad kaardid, võivad olla seotud kohtuga. Tugevasti on sellega seotud mitteõigeaegsed surmad. Kohtumõistmise kaardil on visuaalselt näha hauaplaadid ja see kaart tähistab muredest vabanemist, minevikku, andestamist ja hüvitust minevikupingutuste eest.
Nii nagu Ukraina puhul, tuli ka Eesti puhul välja Päikese kaart, mis suurendab lootust, et uudised sõja kohta rõõmustavad ka meid ja toovad nii vajalikku kosumisvõimalust.
Eesti elu enim mõjutavate sündmuste puhul kerkib ikka esile mingi kohtuasja, tüli ja probleemide lahendamine, mille järel valitseb kellegi jaoks rahu ja finantsiline turvatunne. Mõni sündmus võib Eestile tuua ka üllatava edu ja tunnustuse.
Majanduses ja suures plaanis energiahindade suhtes ei paista ka Eesti puhul midagi head. Palju tuleb unetuid öid täis muret ja masendust. Paljud tähtsad mõtted ja projektid jäävad selle „aga” taha kinni, mille sisu on kehv majanduslik seis ja teadmatus tuleviku suhtes – teeks küll, aga…
Mõnel juhul tasuks sellest agast üle saada, kuna hirmud ja takistused asuvad siiski inimese enda sees ja kui ikka midagi väga tahta, küll siis pärast esimest sammu hakkavad asjad õiges suunas liikuma ja saabub edu ja tunnustus.
Energiahindade puhul on ka Eestis olemas konflikti, alatuse ja alanduse oht. Mingi energiaga seotud projekt võib väga valusalt läbi kukkuda ja inimestes võib elukallidus tekitada äkkviha ja tahet vägivallatseda.
Selleks, et aasta tuleks hea, peaks riigi tasandil olema suhtumine töösse tõsisem. Möödaminnes mingite otsuste vastuvõtmine ja kindlate seisukohtade puudumine toob kahju lõpuks kõigile. Võimalik, et riigikogu valimised toovad pukki ka selliseid inimesi, kelle jaoks riigi valitsemine on uus ja senitundmatu ülesanne, kuid kellel on piisavalt uudishimu ja tahet selles õppimisfaasis hakkama saada.
Selleks, et aasta tuleks võimalikult hea ja positiivne, saavad inimesed ise avada silmad nägemaks, et ka kõige hallimas argipäevas on olemas rikkus, mis on pigem seotud sisemise rikkusega. Kui miski ootamatult lõpeb või koost variseb, tasub meeles pidada, et alati on võimalik uuesti alustada ja juhtunust õppida. Igasugu tüssamised ja pettused levivad aga eriti massiliselt, nii et kõik dokumendid ja plaanid tuleb mitu korda üle kontrollida. Kõik võimalused eduks ja õnneks on justkui olemas, kuid inimesel endal tuleb need võimalused leida ja realiseerida.
Riigikogu valimistega seoses näitavad kaardid suurimat edu sotsiaaldemokraatidele, Eesti 200-le ja Keskerakonnale. Sotsiaaldemokraatide puhul näitavad kaardid õnne, edu, viljakust ja kasvu ning positiivseid muudatusi ning Eesti 200-le tulnud karikate äss on taro suurim õnnekaart, tagades soovide ja kavatsuste kõige täiuslikuma täitumise. Keskerakonnale näitavad kaardid millegi uue sündi, hulgaliselt energiat, uusi teadmisi ja progressi.
Milline aga riigikogu koosseis ka ei tule, valimiste tulemus toob Eestile kaasa hea üldpilti nägeva peaministri, kes on ka hea probleemilahendaja, ebavõrdsuse vähenemise ja suurenenud rahulolu.
Kuude kaupa Eesti elu vaadates on peaaegu iga kuu, väljaarvatud juuli, august ja september, justkui võitlus emotsioonide (karikate) ja mõistuse (mõõkade) vahel. Näiteks jaanuaris on märksõnadeks ühest küljest emalikult hoolitsev käitumine ja teisalt ambitsioonikas ja edukas äritegemine. Veebruar toob ühest küljest kaasa kurbuse ja südame murdumise, samas ka südamesoovide täitumise. Märtsi mõõgad ja karikad täiendavad üksteist, tuues põgusat abi ja seltskondlikku loomingulist mõju. Aprillis, mais ja juunis valitsevad mõõgad, tuues kaasa kaotuse, vaenulikkuse kogemise, üksinduse- ja ohvritunde, kuid andes ka lootust raskustest üle saada ja minevik seljataha jätta.
Aasta kõige parem kuu tundub olevat juuli, kui head asjad lihtsalt juhtuvad, ilma et selleks pingutama peaks. See aeg tuleb võimalikult hästi enda kasuks tööle panna, kuna juba järgmised kuud nii positiivsed ei tule. Sügisel ja talve lähenedes tuleb olla valmis äkilisteks muutusteks, mis võivad lausa šokeerida. Nii mõnelgi tuleb oma unistustest loobuda, prioriteete või vaatenurka muuta. Kohati tuntakse end lõksus olevana ja oodatakse abi väljastpoolt, kuid ainult inimesed ise oma sisemise jõuga saavad end selles olukorras aidata.
Aasta lõpp muudab inimesed tavapärasest nostalgilisemaks ja rohkem mõeldakse oma lapsepõlve peale, unustades mõneks ajaks oma täisea hirmud, mured ja ärevuse.

Raplamaa aasta märksõnadeks on koostöövajadus, tasakaal, tarkus ja taibukus, analüütilisus ning uus energia mõne unistuse teoks tegemiseks. Üks suurimaid väljakutseid seisneb arusaamises, et mõnikord me kaotame võites ja võidame kaotades. Samuti on väljakutsed seotud kellegi aitamisega, võimalik, et see on seotud ukrainlaste abistamisega. Tõenäoline on ka, et oodatud finantsilist abi peab veelgi ootama ja vaja on ehk mingitest unistustest loobuda.
Valdade kaupa võttes ootab Kehtnat ees mingi kaotus, millega tuleb lihtsalt leppida ja edasi liikuda. Leides tasakaalu ja harmoonia, jõutakse edu ja õnneni. Suuremalt on pildis laste eest hoolitsemine.
Kohila vallas seisab samuti ees mingi raskus, nii-öelda lahing, mis tuleb probleemile lahenduse leidmiseks vältimatult maha pidada. Abi on aga olemas ja ilmselt saabub see mõne väga enesekindla naise poolt, kes julgeb oma seisukohti väljendada. Mingil määral on õhus ka ükskõiksust ja letargiat, elu justkui voolab mööda, nii et kaardid esitavad üleskutse kontrollida töösse suhtumist ja pühenduda ülesannete täitmisele.
Rapla valla puhul on samuti võimalik teatud ükskõiksus ja neutraalsele seisukohale jäämine olukorras, kus on vaja tegelikult otsustavust ja ülesannetele pühendumist. Ilmselt on vaja tavapärase käitumisviisi muutusi ja selgitavaid vestlusi, et sumbunud õhk vallaelust eemaldada.
Märjamaa vallale võidakse teha ülihea pakkumine, kuid tegemist oleks energia või raha investeerimisega valesse isikusse või tegevuskavasse. Kui õigel ajal aru ei saada, et tehakse vale otsus, toob see kaasa palju muret ja kahetsust. Mingid suuremad muutused aga on tulemas ja on võimalus rasked olukorrad seljataha jätta.

***

Kaljukits
Mingi kauaaegne südamesoov saab sel aastal teoks. See võib olla seotud suhtega – sõprusest saab romantiline armastus – või mõne muu ammuse unistusega. Selleni jõudmiseks tuleb tal aga esmalt avada oma silmad ja süda, et näha neid rikkalikke võimalusi, mis tema ees on. Igatahes on Kaljukits sihikindel ja valmis vastu võtma väljakutseid elamaks elu, millest ta on alati unistanud. Kaljukits tunneb rõõmu oma loovuse väljendamisest, ta on tulvil energiat ja uusi ideid ning naudib seltskondlikku elu. Ees võib oodata ka mõni tähtis reis.
Töö ja karjäär: Rahaliselt saab Kaljukits nautida lõpuks turvatunnet, mille nimel ta pikalt tööd on teinud. Võimalik, et selle edu toob mõni äritehing või saamine tulutoovale positsioonile. Kuna kodune elu on sel aastal Kaljukitse jaoks oluline, kasutab ta ära igat võimalust kodus tööd teha. Isegi kui Kaljukitsel on käed-jalad tööd täis, tuhanded asjatoimetused nõuavad ta tähelepanu, on ta sisemiselt tõeliselt õnnelik. Suhted kolleegide ja ülemusega on harmoonilised ja Kaljukits loob mängleva kergusega uusi ja huvitavaid ärisidemeid, mis jäävad pikemaks ajaks kestma.
Suhted ja armastus: Koduses elus naudib Kaljukits mõnusat olemist, elu on turvaline ja tundub lausa muinasjutuline. Vahel võib Kaljukits muutuda natukene sentimentaalseks ja käesoleva hetke asemel unustada end minevikumälestuste rajale. Koos sõprade ja perega on hea aeg ammused plaanid teoks teha, näiteks ette võtta mõni pikem reis.
Noori ja vallalisi Kaljukitsesid ootavad seksuaalsed seiklused, kuid ka pühendunud pereinimesed võivad liiga kergemeelselt minna mõne ahvatlusega kaasa. Kaljukitsede romantilised suhted on täis kirge, kuid ette tuleb vaadata sellega, et kirg üle pea ei kasvaks ja dramaatiliseks käitumiseks ei muutuks. Suhteprobleemid tulevad vähesest kommunikatsioonist, minevikus aset leidnud sündmustest ja Kaljukitsede enda ebakindlusest.
Tervis: Kaljukits on enim hädas tervisemuredega, mis on seotud mõtlemise, suhtlemise, õpiraskuste ja mäluprobleemidega. Peaga on seotud ka Kaljukitsesid kimbutavad migreen ja sagedased peavigastused. Seksuaalsed seiklused võivad kaasa tuua ka suguhaigusi.

Veevalaja
Aasta pakub palju pidutsemist ja sõpradega koos olemist. Veevalaja leiab enda jaoks need grupid ja kogukonnad, kus ta tunneb end iseendana ja tal on hea olla. Ta võib kohtuda kellegagi, keda ta saab nimetada oma mentoriks ja kes jagab talle väärtuslikku informatsiooni, tarkust ja nutikaid tähelepanekuid. Veevalaja tunneb end füüsiliselt ja emotsionaalselt noorenenuna ja nii mõnigi Veevalaja tunneb, et aeg on küps perekonna loomiseks ja lapse saamiseks. Natuke negatiivsema poole pealt toob aasta vajaduse oodata, et keegi teine mingile otsusele jõuaks. See jõudehetk võib kaasa tuua ka vajaduse midagi ohverdada, näiteks tuleb mõnest unistusest loobuda.
Töö ja karjäär: Kui Veevalaja on töökohta vahetamas, võetakse ta uues kohas avasüli vastu. Tööõhkkond on igatahes igati meeldiv ja lausa südamlik. Üksteist mõistetakse ja toetatakse. Edukalt läheb ka uute ärisidemete loomine, läbirääkimised ja vestlused. Veevalaja tunneb aasta lõpuks, et ta on õigel teel ja leidnud oma kutsumuse. Mõned Veevalajad võivad sel aastal aga jääda lapsehoolduspuhkusele.
Suhted ja armastus: Kuigi Veevalajal on ümber sõbrad ja pere ning ta veedab nendega rõõmsalt aega, käib koos nendega puhkamas ja kõik on justkui muretu ja päikseline, tunneb ta kohati ikka hingelist üksiolekut. Tal on tunne, et midagi on ikka puudu. Mitmed Veevalajad on ilma kindla partnerita või kahtlastes suhetes ja ei leia sellest olukorrast kuidagi väljapääsu. Üksikute Veevalajate puhul näitavad kaardid, et nad ei ole psühhiliselt valmis sellise suhte alustamiseks, millega kaasnevad võimalused ja riskid.
Suhtes olevat Veevalajat võib tabada kriis, kuid see ei tähenda, et suhe nurjub, sest kriisi läbinud suhe tegelikult tugevneb ja jõutakse vastastikuse mõistmise faasi, kus sõnu polegi vaja.
Tervis: Veevalajatel tasuks kontrollida oma hormonaalset tasakaalu ja naisveevalajatel ka emakat, munasarju ja rindu. Ette peab vaatama päikesega ja peaga seotud traumade ja haigustega. Võimalikud on kõhuga seotud mured – haavandid, sooleprobleemid, pimesoolepõletikud, kõhulahtisus ja -kinnisus.

Kalad
Aasta saab olema võrdlemisi vastandlik. Kalad võivad olla kas mornid, pessimistlikud ja ennast kaitsva loomuga või siis sihikindlad, pühendunud ja töökad. Kalade süda võib sel aastal murduda ja nad võivad tunda suurt pettumust, kuid kui nad suudavad endas arendada muretust, sarmikust ja ei muretse selle pärast, mida teised temast arvavad, toob see aastasse uusi sütitavaid kogemusi. Mõned Kalad vahetavad elukohta, ajendatuna vabaduseihast ja vajadusest millegi uue järele. Kalade iseseisvus suureneb ja eneseteadvus kasvab.
Töö ja karjäär: Kalad on mures oma töö ja rahalise seisu pärast, ebakindlust on õhus palju, kuid pigem on see lihtsalt tunne ja tegelikku fiaskot ja läbikukkumist ei tule. Tegelikult lubavad kaardid Kaladele edutamist ja teda ootavad uued ülesanded ning suurem vastutus. Tema soovid, mõtted ja ideed leiavad mõistmist ja positiivset hinnangut. Rahaline seis saab Kaladel olema nii hea, et nad saavad endale lubada ka teiste rahalist toetamist.
Suhted ja armastus: Oma lähedastega suhtlevad Kalad ladusalt ja isegi kui tuleb ette lahkhelisid ja tülisid, on leppimine kiire tulema. Kalad tunnevad rõõmu, tänulikkust ja rahulolu ning nende eluteele satuvad uued inimesed, kellest võivad saada talle lähedased ja pikaaegsed sõbrad.
Vallalistel Kaladel on varsti õnn kohata inimest, kellest saab tema elukaaslane. Uus suhe saab olema väga perspektiivikas ja jõuab ilmselt õnneliku abieluni. Kui Kalad on juba suhtes, siis seal omandatakse uusi kogemusi ja on oodata rõõmustavaid arenguid. Ainult väga üksikutes suhetes on tunda mahajäetuse hirmu ja lahkumisvalu, mille põhjuseks võib olla nii üksindusest tulenev masendus kui ka hirm, et nad armastatud kaaslase kaotavad.
Tervis: Kalad peavad ette vaatama alkoholi, suhkrurikaste ja rasvaste toitudega – need toovad kaasa mao- ja seedeprobleeme ning ebatervislikku kõhurasva. Neid vaevavad probleemid südame, selja ja ribidega ning nad on tihtipeale lihtsalt kurnatud.

Jäär
Aasta on pigem meeldiv ja pilvitu, pakkudes seltskondlikku ja muretut elu ning Jäär naudib seda kogu südamest. Jäära ootab selline õnn, mis pole pealetükkiv, vaid ootab avastamist. See avastamine võib tulla Jäära jaoks küll vaevaga, kuid tulemus on kvaliteetne ja püsiv. Jäär vabaneb sel aastal senistest ebameeldivatest olukordadest, suhetest, takistustest ja kartustest. Oluliseks saavad suhted ja kommunikatsioon.
Töö ja karjäär: Võimalik, et Jäär vahetab elukutset, saab koondamisteate või saab juurde uusi ülesandeid. Uuele tööle asumine muudab Jäära kartlikuks, tekitab ebakindlust ja rambipalavikku, kuid tegelikult ei peaks ta kartma. Tal on küllalt suutlikkust lahendada rasked ülesanded ja saavutada majanduslik edu. Kõik soosib Jäära, kuid õhus on ka üks ohukoht – mingi tööalane pakkumine võib tunduda tohutult kasumlik, kuid läheb vastuollu Jäära moraali, veendumuste ja põhimõtetega.
Suhted ja armastus: Jäär lõpetab koormavaks ja ebasoodsaks muutunud suhted, kuid tal tasub seda tehes ette vaadata, et selle käigus ei hävitaks ta ka väärtuslikke inimsuhteid. Häid sõpru ja lähedasi pereliikmeid Jäär hoiab, pakkudes neile abi ja toetust ning olles nende suhtes mõistev ja tolerantne. Ta loob toetava ja meeldiva õhkkonna, nii et Jääraga koos olles tuntakse end mugavalt.
Jäär ise tunneb aga kohati masendust, eriti kui ta üksi on, kuid ka suhtes võib olla palju muret, rusutust ja armukadedustki. Üksikutel tasub rõõmustada, sest nende ellu on tulemas keegi eriline, kes ei ole lihtsalt põgus reisitutvus, vaid inimene, kes annab Jäära elule sügavama tähenduse. Jäär pürgib usaldava, truu ja lähedust täis suhte poole, mis võib viia perekonna loomiseni.
Tervis: Jäära üheks murekohaks on neerud, esineda võib näiteks neerukive ja põletikku. Vaimse tervise puhul maadleb Jäär kaotuse ja leinaga. Retseptiravimite kasutamise peaks Jäär üle vaatama, mitte neid kuritarvitama ja oma jalad ning kaela kenasti soojas hoidma. Kontrollida tasuks kilpnääret.

Sõnn
Üldises plaanis ei tundu Sõnnide aasta just meelakkumine tulevat. Esineda võib teravaid konflikte, vastumeelseid vaidlusi ja hingeliselt ebameeldivaid sündmusi. Sõnn käitub ennast kaitsvalt ja ettevaatlikult, olles valmis halvimaks. Korduvalt tuletatakse talle mineviku haavu meelde. Teadmine, kuidas edasi minna ja probleemi lahendada, siiski saabub. Üheks aasta märksõnaks on ausus ja ennekõike peab Sõnn aus olema iseenda, oma soovide ja vajaduste suhtes.
Töö ja karjäär: Koostöö kolleegidega on meeldiv ja kõik sujub justkui. Murede korral Sõnni toetatakse ja aidatakse ning Sõnn hiilgab oma läbirääkimise võimetega. Sõnn jõuab sel aastal tööalaselt selleni, mis on tema jaoks väärtuslik, olgu selleks siis turvalisus ja hea töötasu või hoopis isiklik tunnustus ja prestiiž. Selleks peab Sõnn küll esmalt endale selgeks tegema, mida ta saavutada tahab. Võimalik on, et ta hindab kõik oma senised arusaamad ümber, aga kindel on, et need tõdemused viivad teda lähemale tema tõelisele kutsumusele.
Suhted ja armastus: Aeg lähedastega on meeldiv ja Sõnn märkab väikseid žeste, mis tema meeleheaks tehakse. Koos sõprade ja perega meeldib Sõnnile võistelda, kas siis reaalsetel sportmängudel või panna proovile oma mõistus ja teadmised. Kambavaim on igatahes tugev ja Sõnn naudib seda õlg õla kõrval tunnet.
Romantilistes suhetes võib esineda armukadedust, solvanguid ja solvumist, haavumist ja mahajäetushirmu. Mõned suhted leiavadki oma lõpu, aga tülidejärgne leppimine on võimalik ja kui taastatud saab rõõmus ja turvaline suhtlus, oskab Sõnn tavapärasest rohkem tunnetada oma partneri soove ning olla mõistev ja abivalmis kaaslane.
Vallalised Sõnnid võivad leida enda kõrvale kellegi, kellega on meeldiv suhelda ja ühine tulevik paistab muretu.
Tervis: Tähelepanu alla tasub Sõnnil võtta soolestik ja seedesüsteem. Vähemaktiivsed Sõnnid, kelle elustiili juurde käib rämpstoit, võivad maadelda ebatervisliku kõhurasvaga. Mõned Sõnnid võivad hoopis hädas olla alakaaluga. Ohustatud on jalad, mis võivad kergesti traumasid saada.

Kaksikud
Esiplaanil on sel aastal Kaksikute jaoks naiselik energia, mis toob kaasa püsivust, heatahtlikkust, hoolikust ja hoolivust, viljakust ja sensuaalseid rõõme. Mõned Kaksikud võivad eriti just sel aastal tunda tõmmet maaelu pole. Teised aga avastavad endas kunstiande või tahte emalikul viisil teiste eest hoolitseda. Kaksikutel tuleb paljuski oma vanadest väärtustest loobuda ja uued omaks võtta ning mõningal juhul leppida asjadega sellisel kujul, nagu need on. Kaksikud võivad tunda sisemist konflikti ja vajadust tunnistada oma varjupoole olemasolu.
Töö ja karjäär: Oma tööülesandeid täidavad Kaksikud ladusalt. Ka sellised ülesanded, mis seni tekitasid stressi, saavad nüüd rahulikult lahendatud. Kaksikuid saadab sel aastal rõõm oma tööst. Ta on majandusküsimustes osav ning suuteline ära tundma soodsaid võimalusi. Soositud on meeskonnatöö, õhkkond kollektiivis on mõnus ja üksteist toetav. Sageli võtavad Kaksikud enda kanda ülesandeid, mis ületavad nende igapäevaste töökohustuste piire.
Suhted ja armastus: Oma lähedastega suheldes on Kaksikud rõõmsameelsed ja täis elurõõmu. Ta suhtleb teistega avameelselt, sõbralikult ja südamlikult. Soositud on ühised ettevõtmised.
Kaksikud ihkavad turvalisust ja on valmis abielluma ja perekonda looma. Suhtlemises peavad nad küll jälgima, et kõik, mis suhtes häirib, tuleb kaaslasega koos lahti rääkida, kuna muidu pisiasjad kogunevad, tekitades lumepalliefekti ning senine soe ja südamlik suhe võib äkitselt jaheneda. Mõningal juhul tasub Kaksikutel tõesti suhe lõpetada, kui see tekitab vangisoleku tunde.
Ühest küljest võivad Kakikud suhetes olla väga kirglikud ja romantilised, kuid teisalt ka armukadedad, kergesti ärrituvad ja solvuvad. Kaksikutel tuleb hoolega jälgida, et kui olukord hakkab üle kuumenema, siis nad teadlikult suhtleks kaaslasega kannatlikult ja hellalt.
Tervis: Soovituslik on Kaksikutel jälgida oma toitumist, liituda spordiklubiga ja võtta vitamiine. Ette peab vaatama kõigega, mis võib tekitada mürgitust, esineda võib seletamatuid lööbeid, näopõletikke ja silmaprobleeme. Praegu pole õige aeg ilukirurgiaks, augustamiseks ja tätoveeringute tegemiseks.

Vähk
Tulekul on konfliktid ja vaidlused, kuid kaardid jätavad lahtiseks selle, kas õelus tuleb Vähist endast või satub ta ise ohtlikku olukorda. See olukord on aga kiirelt mööduv ja Vähk jõuab ühel hetkel rahufaasi, kus ta saab elu nautida. Ta on tavapärasest seltskondlikum, elurõõmsam ja avatum. Kuid Vähk kipub asju liiga isiklikult võtma ja niimoodi omas kestas olles ei pruugi ta näha suurepäraseid võimalusi, mida aasta talle pakub.
Töö ja karjäär: Kui varem on Vähk tööl tundnud, et tema suur töö ja vaev ei saa õiglaselt tasutud, siis nüüd olukord muutub. Tema soovid, ideed ja ettepanekud võetakse kolleegide ja ülemuste poolt positiivselt vastu. Mingil põhjusel võib Vähk tunda, nagu ohustaksid teda ülemused, kolleegid või äripartnerid, kuid need tõkked, mille ees ta kartma lööb, ei asu välismaailmas, Vähki kummitavad meenutused vanadest vigadest või kaotustest. Need haavad tuleb ravida, et energia saaks taas liikuda. Soositud on loomevaldkondades töötavad Vähid, keda õnnistatakse üllatusterohkete ideedega. Vähid, kes kahtlevad, kas tasub uuele tööle asuda, võivad olla muretud, uued karjäärisuunad on vägagi soositud ja muutused on igati positiivsed.
Suhted ja armastus: Vähk peab koduses elus arvestama, et ta vaataks oma ninaotsast kaugemale, tegutseda tuleb kõigi heaks, mitte ainult iseenda hüvanguks. Tundub, et ta surub mingit osa endast maha, varjab oma teatud omadusi lähedaste eest, kuid selline olukord õõnestab muidu head läbisaamist.
Armastust täis suhtest jõutakse kindla ja harmoonilise kooselu või abieluni ja sündida võib laps. Vallalised Vähid hakkavad looma uut, perspektiivikat suhet. Nii mõnegi jaoks tähistab see suhe otsingute lõppu, õige inimene edasiseks eluteeks on lõpuks leitud.
Tervis: Vähk maadleb palju stressi ja depressiooniga ning ka söömishäiretega. Tal on tihtipeale tunne, et inimesed tõmbavad ta justkui energiast tühjaks. Organitest tasub hoida põit ja meestel kontrollida eesnääret.

Lõvi
Aasta alguses ootab Lõvi positiivne sündmus või uudis. Miski, mida ta on oodanud, saabub oodatust kiiremini ja arenguprotsessid on alanud. Lõvid on sel aastal ettevõtlikud, julged, riskivalmis, entusiastlikud ja innukad. Nii mõnigi leiab võimalusi enda annete arendamiseks ning see eneseteostus tugevdab Lõvi enesekindlust. Ühel hetkel võib teda küll tabada masendus ja meelehärm, kuna milleski olulises, mis tal käsil, puudub kooskõla. Kui eesmärgid on aga selged, siis saabub ka abi ja pingutused kannavad vilja. Lõvil tasub meeles pidada, et kõik, mida ta teeb, on oluline ja väärtuslik.
Töö ja karjäär: Lõvi astub suure sammu edasi saamaks aru, mis on tema tõelised vajadused ja kutsumus. Võimalik, et ta vajab tööl rohkem üksiolekut, et rahulikult keskenduda mõne tööülesande lahendamisele. Oma töö eest saab Lõvi kiita, teda tunnustatakse rahapreemia ja südantsoojendava komplimendiga. Tavapärasest rohkem tuleb ette meelelahutuslikke ühisüritusi kolleegidega. Uue ja hea tööpakkumise puhul tasub Lõvil seda muutust tõsiselt kaaluda, klammerdumine senise turvalisuse külge, vanaviisi edasi liikumine võib jätta Lõvi püsima tuttavlikku viletsusse.
Suhted ja armastus: Lõvi võib oma lähedastega suheldes olla rõõmus ja muretu, teisalt aga kergemeelne ja püsimatu. Kui kellegi kindla inimesega on probleeme olnud, siis need lahenevad. Aset leiavad vestlused, mida Lõvi on ammu oodanud.
Romantilises suhtes on Lõvi veendunud, et teda seob kaaslasega nähtamatu kütke. Kõigi Lõvide suhted pole aga nii roosilised ja mõnes suhtes võib esineda kibestumist ja viha, tunded võivad väga äkiliselt jaheneda. Vanast kaaslasest lahkudes on aga Lõvi valmis kohe uut suhet alustama.
Senini vallalised Lõvid on küll olukorraga rahul, kuid on nüüd avatud siiski uutele kohtumistele. Mõningaid Lõvisid kummitavad vanad haavad, mis tekitavad süvahirmu mahajäetuse ees.
Tervis: Lõvidel on sel aastal ohustatud kohad puusad, liigesed ja hambad. Häälega töötavad Lõvid võivad vaevelda häälekähedusega. Külmetushaigustega tuleb ette vaadata, sest kui neid välja ei ravi, viivad need krooniliste hädadeni. Vaimses plaanis maadleb Lõvi ärevusega ja oskamatusega oma viha taltsutada.

Neitsi
Kui Neitsi ellusuhtumine on õige, siis ei takista teda sel aastal mitte miski tegemaks teoks tema kõige suuremaid soove ja kavatsusi. Tähtsal kohal Neitsi jaoks on sel aastal armastus kõigis selle avaldumisvormides, ligimesearmastusest kuni erootilise armastuseni välja. Tal võib tekkida flirtiv austaja, kellesse Neitsi armub. Teda ootavad küllakutsed lõbusatele üritustele. Vanade tülide puhul tullakse Neitsile pakkuma lepitust.
Kuigi Neitsi aasta tundub väga armastuserohke, tekitab miski temas ka hirmu ja ebakindlust. See miski ei ole nähtav ega lõpuni arusaadav ja võib olla seotud viiruslike haiguste või keskkonnasaastega.
Töö ja karjäär: Neitsi klammerdub oma positsiooni või näilise turvalisuse külge, kuigi talle on juba ammu avanenud uued võimalused. Neitsi aga ei kipu neid tunnistama. Kui ta uue väljakutse vastu võtab, kohaneb ta väga kiiresti uute ülesannetega. Kohati võib Neitsi küll suhtuda oma töösse liiga kergemeelselt ja osadele Neitsitele valmistavad tööülesanded, ülemus või töökeskkond kannatusi. Tegemist võib olla näiteks ülesannetega, mis on seotud ebatavalise riskiga.
Suhted ja armastus: Neitsil tuleb oma lähedastes suhetes küsida endalt, kas ta hindab inimesi ja olukordi tõesti objektiivsest vaatenurgast ja kas ta on täiesti aus kõigiga. Olles avameelne, jõuab ta lähedase suhteni, kus mõlemad tunnevad end turvaliselt ja vastastikune mõistmine on peaaegu selline, et ei vajagi sõnu. Mõlemad pooled naudivad suhet ja koos veedetakse muretu puhkus, mis jääb pikaks ajaks meelde. Võimalik on ka ühine ettevõtlus, kas siis koos kallima või väga lähedase sõbraga. Neitsi on väga suhtlemisaldis ja loob uusi kontakte ning mõnest õnnelikust, lausa saatuslikust kohtumisest võib ta leida eluaegse südamesõbra.
Tervis: Naistel võib probleeme esineda rindade, munasarjade ja emakaga. Füüsilisest poolest enim teevad Neitsile aga muret mõtlemisest tulenevad vaegused. Ta mõtleb liiga palju, aju on justkui kogu aeg ülekoormatud ja lõpuks viib see mäluprobleemideni. Kõige kuuma ja põletavaga peab Neitsi ette vaatama ning kõrgenenud on spordivigastuste oht.

Kaalud
Uus elurada ootab Kaalusid ees. Tal on aeg olla lootusrikas, julge ja südamelt noor. Enne tegutsemist tuleb siiski kõik hoolega läbi mõelda, kuna sellel uuel rajal valitseb ka varjatud oht. Aasta märksõnadeks on ka lõbu, meelelahutus ja armumine. Mälestused varasematest valulistest kogemustest tekitavad Kaaludes küll hirmu- ja kaitsehoiaku, nii et ta võib keelduda edasiminekust. Võimalik on ka vastupidine olukord – ta teeb otsustava ja julge sammu ning sulgeb taganemise vältimiseks kindlalt tagaukse.
Töö ja karjäär: Kaalud tunnevad stressi, kuna tööl esitatakse talle liiga suuri nõudmisi, sunnitakse vastumeelselt mingit tööd tegema või antakse ülearu suur vastutus. See võib tekitada selle, et Kaalud avastavad ennast olukorrast, kus nad veel tegelikult toime ei tule. Ta peab koguma jõudu, et suuta uusi ülesandeid täita. Võimalik on ka vanast töökohast vabatahtlik loobumine või vallandamine, aga Kaalud suhtuvad sellesse hüvastijättu kui väga vajalikku vabanemisse ja õige pea leiab ta õige elukutse ja sobiva töökoha.
Suhted ja armastus: Osa Kaalusid lõpetavad suhted, mis on muutunud julmaks ja kus üksteisest hoolimise asemel tekitatakse teineteisele hingehaavu. Uues suhtes kogevad Kaalud sügavat armumist, kuid kaardid manitsevad mitte liiga kõrgeid ootusi uuele kaaslasele seadma ja ülepeakaela tegutsema, kuna see toob kindlasti kaasa pettumise. Kindlatele alustele ja sarnastele väärtustele rajatud suhetes on aga oodata pulmakellasid ja laste sündi. Soositud on pikemad puhkusereisid koos kallima ja lastega või sõpruskonnaga.
Mitmed Kaalud võtavad ette suurema kodu ostu või praeguse kodu renoveerimise. Praegu kodusse panustamine on üks oluline samm sellel rajal, mille Kaalud endale sel aastal on valinud.
Tervis: Naised peaks laskma kontrollida rindu, munasarju ja emakat. Ka meestel on suguorganid üheks ohustatud kohaks. Probleeme võib teha süda või selg. Kaalud on tihti just tööst tulenevalt kurnatud ja neid vaevavad seletamatud palavikud. Pilk tasub peal hoida kõigil neil organitel, mis on seotud seedimisega.

Skorpion
Mingi probleemse teema puhul ei taha Skorpion seda üldse tunnistada. Ta teeskleb ükskõiksust või lahutab end oma tunnetest ja loodab, et need lahtuvad. Oma intuitsiooni ta ei usalda. Skorpion otsib kindlustunnet ja kindlat stabiilset pereelu. Talle on tähtsad traditsioonilised väärtused.
Hetkedel, kui Skorpion tunneb, et tema õlul on liiga palju kohustusi, tasuks tal oma koormat teistega jagada. Ta võib küll teha näo, et saab üksi hakkama, kuid peab ühel hetkel siiski tunnistama, et ta vajab teisi inimesi. Kui Skorpionil seisab sel aastal ees mõni tähtis eksam, sooritab ta selle edukalt ja proovib pärast õppeperioodi uut algust.
Töö ja karjäär: Skorpionit võib ees oodata töölt lahkumine, mille põhjuseks võib olla kas vanus või otsus või vajadus pühenduda perekonnale või hoopis koondamine. See toob kaasa teatavat ebakindlust tuleviku suhtes, ei teata, millist suunda valida. Kui töökohalt lahkumine pole teema, valitseb tööl Skorpioni jaoks meeldiv õhkkond ja ta loob uusi ja väga olulisi kontakte. Oma käitumise puhul peab Skorpion jälgima, et ta oleks distsiplineeritud, visa ja otsusekindel, kuna töö on raske ja järeleandmisi teha ei või.
Suhted ja armastus: Üksi elavad Skorpionid võivad tunda sügavat masendust ja ka suhtes olevatel Skorpionitel on muresid nii palju, et tusatujus olles võib neil tekkida tahtmine kõigele käega lüüa. Skorpion kipub olema kohati püsimatu ja keevaline, teisel hetkel aga müürida ennast jaheda suhtumise, jäikuse ja eraldatuse taha. Heas tujus olles on Skorpion aga ülimalt sensuaalne.
Uudsuse võlu ja isikliku vabaduse asemel hakkab ta üha enam hindama püsisuhet, õnnist kahekesiolekut ja kodusoojust. Kaardid viitavad ka uuele suhtele, nii et vallalistel Skorpionitel tasub avatud südamega ringi vaadata.
Tervis: Skorpionil tuleb anda oma ajule rohkem puhkust. Üldse on pea üks Skorpioni ohustatumaid kohti, esineda võib migreeni, meningiiti, peavigastusi ja isegi insulti. Skorpionil tuleb teadlik olla oma vererõhust. Tervisele võivad halvasti mõjuda ka intensiivsed emotsionaalsed reaktsioonid.

Ambur
Seiklusjanu on peamisi märksõnu, mis Amburit tegutsema paneb. Ta on liikumas millegi uue suunas, olgu selleks siis uus suhe või uus karjäär. Meelekindlus soovitud sihile jõudmiseks on tal erakordselt suur. Kaasa aitab Amburi julgus ja riskivalmidus. Pole probleemi, millele ta sel aastal vastu ei suudaks astuda, kuigi mõni ülesanne on nii raske, et korraks võib Amburi julgus siiski kaduda. Ambur on aga siiski optimistlik ja elurõõmus, nakatades oma positiivsusega ka teisi. Kuigi vaimult on Ambur hakkamist täis, võib mõni pikem haigusperiood ta voodisse aheldada ja masendust tekitada.
Töö ja karjäär: Ambur tegeleb palju küsimustega, mis on seotud turvalisuse, edu, teenistuse ja tunnustusega, mis ületavad igapäevaste töökohustuste piire. Töö on raske ja järeleandmisi teha Ambur praktiliselt ei saa. Tal tuleb olla visa ja võtta enda peale tavapärasest suurem vastutus. Kaardid esitavad Amburile üleskutse jääda tööalases käitumises truuks moraalsetele kavatsustele ja mitte osaleda ebaausates mahhinatsioonides.
Mingid projektid ja äritehingud ei lõpe päris nii, nagu Ambur seda lootnud oli, ja tal tuleb nüüd uurida ebaõnnestumise põhjuseid ja jõuda selgusele, kas selle taga võis olla ta enda kergemeelsus, arusaamatus, julgusetus või pahurus.
Suhted ja armastus: Armastust on Amburi elus lausa nii palju, et see ajab üle ääre. Nooremad Amburid on valmis iseseisvuma ja lahkuvad vanematekodust. Ambur võib kirglikult armuda või leida suure armastuse mitte niivõrd inimeses, vaid hoopis vaimses kutsumuses või emotsionaalses teostumises. Kodu on Amburi jaoks väga oluline ja ta teeb kõik selleks, et õhkkond seal oleks hea ja harmooniline. Tema loomepotentsiaal on tohutu ja Amburist, ka meessoost Amburitest õhkub teatud emalikku olekut, tahet kõik lähedased justkui oma tiiva alla, turvalisse ja sooja pessa koguda. Kasvab vajadus ja tahe perekonda suurendada.
Intiimsetes suhetes kipub Ambur natuke ette vaatama, kuna kardetakse uusi haavu. Meeles tasub pidada, et see avaliolek, mida ta kardab, ei kujuta endast õigupoolest mingit ohtu. Pigem võib oht tulla kolmandast osapoolest. Targalt käitudes saab Ambur sellest konkurendist lahti, kuid ette võib tulla armuvalu ja suhte purunemist.
Tervis: Amburit vaevavad seedeprobleemid, rasvumine, külmetushaigused, hingamisprobleemid ja silmahaigused.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused