spot_img
2.2 C
Rapla
Esmaspäev, 6 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
UudisedRapla gümnaasiumi uus direktor tuleb oma majast

Rapla gümnaasiumi uus direktor tuleb oma majast

Rapla gümnaasiumi direktorikonkursi võitis kooliperele juba tuttav Eve Mikson, kes praegu töötab kooli meedia- ja noorsootöö juhina. Direktorina alustab ta tööd 1. veebruarist.

„Olen Raplas leidnud endale kodu, töö ning nüüd olen jõudnud põneva väljakutseni, mis annab mulle võimaluse õppida, ennast teostada ning panustada haridussüsteemi arengusse ka suuremas plaanis, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Mul on rõõm sellele väljakutsele ühtehoidva, märkava ja toetava kollektiivi ning õppijatega vastu minna,” rääkis Mikson.

Koolijuhina soovib ta seista Rapla gümnaasiumi jätkuva hea maine eest nii õpikeskkonna kui ka õppetaseme poolest. Ta plaanib koolis erilist tähelepanu osutada loodus- ja täppisteaduste valdkonna populariseerimisele.
„Soovin propageerida selliseid haridusvalikuid, mis vastaksid tuleviku tööturu vajadustele, ning need erialad, mida tööturg tulevikus vajab, kuuluvad loodus- ja täppisteaduste ning ka tehnoloogia valdkonda,” selgitas ta.
Olulised on talle ka heal tasemel terviseedendus ning looduskeskkonna väärtustamine. „Kooli mainet tõstaksin veelgi heal tasemel terviseedendusega ning kuna inimeste tervis ja heaolu on tihedalt seotud keskkonna seisundiga, siis pean oluliseks pöörata edaspidi suuremat tähelepanu looduskeskkonnaga seotud väärtustele. Samuti pean oluliseks töötajate tervist ja heaolu,” rääkis Mikson.
Tal on mitmeid mõtteid, kuidas neid eesmärke täita. „Kuna meeskondlik juhtimine on üks meie kooli alusväärtustest tagamaks turvalist koolikultuuri ja -keskkonda, saame laiemale üldsusele nendest rääkida alles seejärel, kui oleme kollektiivis võimalused läbi arutanud,” lisas ta.
Eve Miksonil on enam kui kümneaastane töökogemus juhtivatel ametikohtadel Gustav Adolfi gümnaasiumis. Näiteks liitus kool tema eestvedamisel liikuma kutsuva kooli võrgustikuga ning üheskoos pälviti Tartu Ülikooli Liikumislabori tunnustus “Aasta tegija”. Raplamaal tegutseb Eve aktiivselt ettevõtlike naiste ühenduses, kuulub Naiste Ööde Filmifestivali korraldustiimi ning koordineerib Rapla gümnaasiumi koostööd festivaliga.
Haridus- ja teadusministeeriumi korraldatud koolijuhi konkursile kandideeris neli inimest. Valiku nende vahel tegi komisjon, kuhu kuulusid lisaks ministeeriumi esindajatele ka esindajad kooli hoolekogust, õpilasesindusest, kohalikust omavalitsusest, riigigümnaasiumite võrgustikust ja piirkonna kutseõppeasutusest. Oma otsuses oli komisjon üksmeelne. Mikson paistis silma noorusliku, arengule ja koostööle suunatud lähenemisviisiga ning põhjaliku visiooniga kooli arengust.
Rapla gümnaasiumi senine direktor Sirje Kautsaar suundub juhtima Rae valda loodavat riigigümnaasiumi. Miksoni tänase ametikoha täitmiseks korraldab kool peagi konkursi.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused