Reede, 19 apr. 2024
SportKalev Hõlpus tuli esmakordselt Eesti meistriks 3000 meetri jooksus

Kalev Hõlpus tuli esmakordselt Eesti meistriks 3000 meetri jooksus

Rapla jooksuklubi

Laupäeval ja pühapäeval, 18.-19. veebruaril peeti Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus.

Kokku oli võistlustules 226 kergejõustiklast. Edukalt võistlesid Rapla jooksuklubi sportlased. Võideti kolm medalit, nendest üks kuld ja kaks pronksi.
Kalev Hõlpus krooniti esmakordselt Eesti meistriks meeste 3000 m jooksus ajaga 8.35,53. Lisaks saavutas ta pronksmedali 1500 m jooksus ajaga 3.57,11. Oma esimese täiskasvanute meistrivõistluste medali, pronksi, võitis Karmel Jano naiste 1500 m jooksus ajaga 4.46,05. Lisaks sai ta neljanda koha 800 m jooksus 2.18,21.
Sander Piik oli esimene, kes pjedestaalilt välja jäi nii meeste 800 m jooksus (4. koht, 1.58,51) kui ka 1500 m distantsil, kus ta sai samuti 4. koha 4.04,41. Artur Skatskov teenis meeste 800 m distantsil 7. koha 2.01,89 ja 1500 m jooksus 10. koha. Janre Jõgile tuli meeste kaugushüppes 9. koht (jäi esimesena finaaliukse taha, kaheksanda kohaga võrdne tulemus kolme katse järel) tulemusega 6.57. Laura-Liisa Väli sai naiste 800 m jooksus 9. koha 2.24,34. Arto Kivisild sai meeste 200 m jooksus 11. koha 23,56 ja 60 m jooksus 23. koha ajaga 7,36.
Eesti meistrivõistlustega sai enamikul meie noortest sisehooaeg läbi. Ainult Baltimaade meistrivõistlustele Eesti koondises koha taganutel jätkub veel sisehooaeg. U18-s on need Janre Jõgi, Karmel Jano ja Hugo Särev ning U20-s Kevin Jõesoo. Oleme ootusärevad ja jääme ootama edukat suvehooaega.