Laupäev, 20 apr. 2024
SportNoored ja tugevad Tartus raskusi tõstmas

Noored ja tugevad Tartus raskusi tõstmas

Kalev Kotto

18. veebruaril toimus Tartus TÜ spordihoones Eesti noorte, juunioride ja seenioride MV klassikalises jõutõstmises. Rapla maakond oli esindatud kahe spordiklubiga – Rapla Raskejõustiku Spordiklubi ja Märjamaa Power.

Vabariiklikul tasemel oli tegu suurima osalusega, mida Rapla maakonna jõutõstjad on välja pannud. Algul oli Rapla Raskejõustiku Spordiklubist registreeritud võistlustele 10 sportlast, aga haigused võtsid oma. Võistluspäeval olid rivis viis noort ja kolm juuniori. Enamikule oli see esmakordne võistlus Eesti MV-l. Noored olid väga tublid ja said korraliku kogemuse järgmisteks kordadeks.

Meie klubi esindasid kaks neidu – Melissa Välman noortes ja Gerda Sõõrumaa juuniorides. Melissale oli see esimene võistlus. Kehakaalus -57 kg (neiu kaalus vaid 52,28 kg ja oli 280 g selles kaaluklassis) kükkis 75 kg, lamades surus 30 kg ja jõutõmbes sai kirja 85 kg. Summa tuli 190 kg ja tasuks noorte 3. koht. Gerda võistles kehakaalus –63 kg. Neiu tulemused kükis 82,5 kg, lamades surumises 40 kg ja jõutõmbes 90 kg, mis kokku andis 212,5 kg ja juunioride 3. koha. Kogusummas püstitas Gerda isikliku rekordi 20 kg-ga.
Noormehi oli meil kuus – kaks juuniori ja neli noort. Esimesena läks põrandale Artur Rosenthal kehakaalus -59 kg ja tegi kõigil kolmel alal oma isiklikud rekordid. Kükk 77,5 kg, lamades surumine 50 kg ja jõutõmme 100 kg – summa 227,5 kg ja noorte 2. koht.

Järgmiseks läksid põrandale noored -105 kg. Meil olid selles kaaluklassis Karl Aleksander Aedla ja Taavi Link. Karli kaal oli ainult 93,42 kg ehk 420 g oli noormees selles kehakaalus. Karl on arenenud aastase treeningu jooksul palju ja tasuks noorte 2. koht tulemusega 520 kg. Noormees kükkis 190 kg, lamades surus 130 kg ja jõutõmbes sai kirja 200 kg.

Taavi, kes on saanud välismaal õppimise kõrvalt vähe harjutada, sai kirja kükis 130 kg, lamades surumises 105 kg ja jõutõmbes 162,5 kg. Summa 397,5 kg ja noorte 3. koht. Meie noorim Karel Valter võistles kehakaalus -120 kg. Noormees oli väga tubli ja sai kõigil kolmel alal kirja oma isikliku rekordi. Kükk 115 kg, lamades surumine 65 kg ja jõutõmme 120 kg – summa 300 kg ja noorte 4. koht.

Juuniorides on noormehed, kes on harjutanud aastaid, ja algajatel on väga raske saada poodiumile. Meil oli võistlemas kaks juuniori kehakaalus -93 kg – Marten Oberg ja Andre-Andy Bernhardt. Noormehed olid tublid. Marten kükkis 150 kg, lamades surus 110 kg ja jõutõmme 170 kg, summa 430 kg ja sai isikliku rekordiga 4. koha. Andre kükkis 100 kg, lamades surus 70 kg ja jõutõmme 130 kg, summa 300 kg ning tasuks samuti isikliku rekordiga 5. koht. Andre on käinud trennis kolm ja pool kuud. Rapla maakonna tugevaid saab näha võistlemas 4. märtsil Rapla Sadolini spordihoones.01