spot_img
-0.6 C
Rapla
Pühapäev, 2 apr. 2023
ValladKehtna valdKehtna KHK loob virtuaalseid õppekavasid

Kehtna KHK loob virtuaalseid õppekavasid

Möödunud nädalal käisid Kehtna kutsehariduskeskuse inimesed Hollandis Aventuse kutsekoolis eesmärgiga arendada koostöös nelja partnerriigiga virtuaalseid õppematerjale ning näha, kuidas virtuaalreaalsuse digiseadmeid saab rakendada õppetöösse.

Viie riigi kutseõppeasutused (Eesti, Soome, Portugal, Saksamaa ja Holland) on kirjutanud ERASMUS+ programmi ühisprojekti nimega „One World – Mixed Reality“, mille põhieesmärk on distantsilt kvaliteetse õppe elluviimine, kasutades moodsaid digiseadmeid ja tarkvara. Hetkel on projekt suunitlusega tehnika erialadele, kuid soov on laiendada tulemusi ka teistele valdkondadele. Projektis keskendutakse sellistele juhtumitele, mis nõuavad tavapäraselt õpetajate ja õpilaste füüsilist kohalolekut samas ruumis. Näiteks kui tehnikavaldkonna õpilased õpivad garaažis kanalil masinat remontima, siis uute õppekavade ja -meetoditega soovitakse õppetöö lahendada selliselt, et õpilasi on võimalik juhendada igast maailma otsast.

Selleks on välja arendatud virtuaalreaalsuse prillid, mida kasutavad nii õpilased kui ka õpetaja. Ehk õpetaja teisel pool maailma otsas näeb läbi prillide seda pilti, mida näeb õpilane garaažis, ning suudab teda vastavalt juhendada. Vastupidises olukorras, näiteks kui autotehniku väljaõppes peaksid ühel ajal olema kanalis sõiduki all nii õpetaja kui ka terve grupp õpilasi, on seda pigem keerukas lahendada. Tänapäevaste digiseadmetega on aga õpetajal võimalik olla ise kanalis ning õpilased klassis näevad sama pilti, mida õpetaja sõiduki all kanalis.

7.-10. märtsi projektikohtumine Hollandis Aventuses oli Kehtna KHK arendusosakonna juhi Kaidi Kauffeldti sõnul väga silmiavav. Kutsekoolis, mida väisati, õpib 6000 õpilast ning valikus on 170 eriala. Kauffeldti sõnul selgus Hollandis, et koroona ajal peale surutud distantsilt digivahendite kasutamine õppetöös on tänasel päeval õpetajate ja õpilaste seas kasvav trend ning järjest enam kasutavad õpetajad õppematerjalide loomiseks just virtuaalseid keskkondi. Peamine eesmärk on ilmestada teoreetilist õpet erinevate mängudel põhinevate tegevustega.

Näiteks said Kehtna KHK esindajad proovida VR prillidega teha kahjutuks virtuaalset pommi. Ühel mängijal olid peas prillid, käes virtuaalsed näpitsad ja silme ees virtuaalne pomm ning teisel mängijal juhend, kuidas pommi ilma seda nägemata kahjutuks teha. Mängu eesmärk oli meeskonnatöö arendamine. Analoogseid lahendusi loodetakse integreerida ka igapäevasesse õppetöösse, et noortel oleks teadmiste omandamine põnevam, rääkis Kauffeldt. Projekti lõpuks valmivad viis virtuaalset õppemoodulit.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused