Reede, 26 apr. 2024
SportRapla raskejõustiku spordiklubi noorte õnnestunud võistlus Spartas

Rapla raskejõustiku spordiklubi noorte õnnestunud võistlus Spartas

Laupäev, 18. märts oli Rapla maakonna kahe klubi – Rapla raskejõustiku spordiklubi ja Märjamaa Poweri noorte ja tugevate sportlaste jaoks õnnestunud päev. Tallinnas Sparta spordiklubis toimus Eesti MV jõutõstmises.

Rapla sportlastest võttis osa kuus noort, kolm juuniori ja üks avatud klassi võistleja. Avatud võistlusklassi kuuluvad kõik vanuserühmad. Enamikule oli tegu kolmanda võistlusega ühe kuu jooksul. Noored olid väga tublid. Kõik kümme võistlejat tulid kolme parema hulka. Noored saavutasid võistkondlikult viie võistkonna seas teise koha (Karl Aleksander Aedla, Taavi Link ja Melissa Välman). Juuniorid saavutasid meeskondlikult kolmanda koha (Marten Oberg, Gerda Sõõrumaa ja Andre-Andy Bernhardt).

Meie klubi esindasid kolm neidu – Melissa Välman ja Linda-Kimberli Viigipuu noorte ning Gerda Sõõrumaa juunioride seas. Melissa ja Linda-Kimberli võistlesid kehakaalus -57 kg. Melissa kükkis 77,5 kg, lamades surus 30 kg ja jõutõmbes sai kirja 87,5 kg. Kogusummaks isiklik rekord 195 kg, tasuks noorte Eesti meistritiitel ja avatud klassi kolmas koht.

Linda-Kimberli saavutas oma esimestel Eesti meistrivõistlustel summaga 157,5 kg noortes teise koha. Tema tulemused üksikaladel: kükis 55 kg, lamades surumises 30 kg ja jõutõmbes 72,5 kg. Gerda võistles kehakaalus -63 kg. Neiu tulemused: kükis 80 kg, lamades surumises 37,5 kg ja jõutõmbes 92,5 kg, mis kokku andis 210 kg. Neiu tuli Eesti juunioride meistriks ja saavutas avatud klassis kolmanda koha.

Noormehi oli meil seitse – üks avatud klassis, kaks juuniori ja neli noort. Esimesena läks põrandale Artur Rosenthal kehakaalus -59 kg ja sai kirja järgmised tulemused: kükk 75 kg, lamades surumine 47,5 kg ja jõutõmme 100 kg. Kogusumma 222,5 kg andis avatud klassis teise koha ja noortes kolmanda koha. Järgmiseks läksid põrandale noored -105 kg. Meil olid selles kaaluklassis Karl Aleksander Aedla ja Taavi Link. Karl on igal võistlusel oma rekordeid uuendanud, nii ka seekord. Noormees kükkis 195 kg, lamades surus 122,5 kg ja jõutõmbes sai kirja 217,5 kg. Tulemusega 535 kg tuli ta oma kehakaalus Eesti noorte meistriks ja võitis noorte absoluudi esikoha karika.

Taavi sai kirja kükis 140 kg, lamades surumises 105 kg ja jõutõmbes 160 kg. Kogusumma tuli 405 kg ja tasuks noorte teine koht. Karel Valter võistles kehakaalus -120 kg. Noormees oli väga tubli ja sai kirja järgmised tulemused: kükk 110 kg, lamades surumine 67,5 kg ja jõutõmme 115 kg. Kogusumma 292,5 kg andis noortes teise koha.

Juunioridest võistlesid kehakaalus -83 kg Marten Oberg ja kuni -93 kg kehakaalus Andre-Andy Bernhardt. Marten kükkis 155 kg, lamades surus 110 kg ja jõutõmme 167,5 kg. Kogusummaga 432,5 kg võitis Marten juunioride Eesti meistritiitli. Andre kükkis 100 kg, lamades surus 72,5 kg ja jõutõmme 127,5 kg. Kogusummaga 300 kg võitis juunioride teise koha.

Avatud klassi kehakaalus -83 kg võistles Tanel Männisalu. Võistlus oli väga pingeline ja tasavägine. Võitja selgus viimase katsega. Tanel kükkis 205 kg, lamades surus 145 kg ja tõmbas 235 kg. Tulemusega 585 kg tuli Tanel esimest korda Eesti meistriks avatud klassis. Tanel on mitmekordne Eesti juunioride meister.