23.8 C
Rapla
Kolmapäev, 17 juuli 2024
UudisedRimi toidukaardid saabuvad Raplamaale uuel nädalal

Rimi toidukaardid saabuvad Raplamaale uuel nädalal

Esmaspäevast saavad enam kui tuhat raplamaalast võimaluse kasutada Rimi toidukaarte.

Riik piloteerib Rapla- ja Harjumaal terves Euroopas uudset toiduabi jagamise lahendust. Seni said abivajajad Eesti Toidupangast tuge kuivainete, konservide ja muude pika säilivusajvaga valmis ostetud toodetena, aga uuest nädalast lähevad kasutusse Rimi toidukaardid. Nendega saavad abivajajad Rimi kauplustest toidu- ja esmatarbekaupu ise soetada. Kaart asendab Toidupanga poolt kord kvartalis jagatavat riiklikku toiduabi ning annab inimestele võimaluse ostukorv enda vajaduste ja maitse järgi kujundada.

Riik kannab toidukaardile kvartalis 30 eurot inimese kohta. See on sama summa, mille eest ka seni riiklikku toiduabi on jagatud.
Uue lahendusega loodab riik vähendada kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate ning Toidupanga personali suurenenud koormust seoses toiduabi vajavate inimeste kasvava hulgaga. Tänavuse aasta esimeses kvartalis sai Eestis toiduabi umbes 32 000 inimest, Raplamaal 1156 inimest.
Uurisime sotsiaalministeeriumist, miks projektiga just Raplamaal algust tehakse. „Toidukaartide süsteemi tarbeks kuulutati välja hange neljale regioonile, katmaks tervet Eestit. Sellele hankele saime pakkumised vaid Põhja regiooni katmiseks ja selle hanke võitis Rimi Eesti Food AS. Hetkel on käimas uus hange ka ülejäänud Eesti katmiseks,” selgitas meedianõunik Auris Aleksandrov.
Toidukaart on mõeldud inimestele, kes saavad toimetulekutoetust või kohaliku omavalitsuse toetusi. Abi taotlemiseks peab inimene pöörduma kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, misjärel tema majanduslikku olukorda hinnatakse ja hindamise tulemusel registreeritakse ta toiduabi saajate nimekirja.
Iga perekond saab kasutamiseks ühe toidukaardi, millele kantakse kõikide pereliikmete toetussumma. Summa tuleb kasutada ära kvartali jooksul. Pered saavad kaardid kätte kas posti teel või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajalt. „Kaardid jõuavad inimesteni alates 24. aprillist,” ütles Aleksandrov.
Toidukaartidega poest päris kõiki kaupu osta ei saa. Suletud on erinevad tootegrupid (nt alkohol, tubakatooted, loto). „Perioodi lõpuks tagasisidestab Rimi ka tootegruppide lõikes ostunumbrid ja seeläbi saame analüüsida ostukäitumist,” ütles Aleksandrov.
Lisaks riiklikult soetatud toiduabile kogub Eesti Toidupank ka annetatud toiduabi. Selle saamise võimalus toidukaartide kasutusele võtuga Raplamaalt ära ei kao.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare