Konstantin Kuningas
Tänavuse “Särina” kunstiprogrammis on esindatud näitus Alvar Reisnerilt, kelle maale müüakse praegu NOBA-s ligi 3000 euroga.
“Raplasse tulen arvatavasti oma linnavaadetega. Enamasti köidab mind 1970.-1980. aastate arhitektuur. Samuti olen maalinud niinimetatud magalaid nagu Lasnamäe, Mustamäe jne,” räägib Reisner. Kunst tekib võitluses miljöö vastu.
Majad on teda tõmmanud varemgi. Näituse “Maja täis unistusi” kandvaks ideeks oli unistuste koondumine ühte füüsilisse ühikusse, majja. Uus või vana, linnas või maal – maja on inimese omand, paik, kus saab puhata ja unistada. Majadega käib kaasas ka kolimine kui inventuur ja liikumine, ruumi mõõtmed, valgus ja esemed valguses. Mida võtta kaasa, mida mitte? Näituse massiivsed ja värviküllased maalid püüdsid ühendada unistused ja tegelikkuse, õnnestumise ja leppimise, eksterjööri ja interjööri.
Kindlasti leidub “Särina” näituse ühel maalidest Rapla KEK-i haldushoone, kus Reisner käis alates 2. klassist korvpallitreeningutel ja samuti klassi showgrupiga võistlustantsu vaheaegu sisustamas. Tema esimene näitus “Nihked” (2004) toimus Raplas.
Reisneri puhul on räägitud müstilisest maalipäevikust. Tegelikult ta seda otseselt ei pea ja kõik tööd on nähtavad tema küljel Facebookis.