17.7 C
Rapla
Laupäev, 25 mai 2024
SportCarmen Peussa tuli Eesti meistriks

Carmen Peussa tuli Eesti meistriks

Ratsutaja Carmen Peussa (Märjamaa SK) tuli taas Eesti meistriks ratsutamise kolmevõistluse harrastajate klassis. Tema eelmine meistritiitel pärineb aastast 2020.

Võistlused toimusid 12. ja 13. augustil Tartumaal Ihaste ratsakeskuses. Peussa ütles, et juba võistlustele minnes oli tema soov tulla meistriks. Väärib märkimist, et tema hobuse Corda jaoks oli see esimene võistlus pärast pikka vigastuspausi.

“Sisimas lootsin uuesti esimeseks tulla. Eesti meistriks tulin ka 2020. aastal. Pärast seda sai mu hobune vigastada ja 2021. aastal ma ei võistelnud. Eelmisel aastal võistlesin asendushobusega. Tänavused Eesti meistrivõistlused olid Corda esimene võistlus pärast vigastust. Aga konkurents esikohale oli tänavu tugev,” rääkis Peussa.
Kolmevõistlus koosneb kolmest alast – koolisõit, takistussõit ja kross. Vigade eest koguvad võistlejad miinuspunkte ning kelle tulemus kolme ala järel on kõige väiksem, ongi võitja. Lisaks Peussale võistles samas klassis veel kaheksa ratsutajat. Peussa edu ülejäänute ees oli vägagi veenev. Tema kogus 28,7 miinuspunkti, teiseks tulnud Marie-Helene Tänna (RSK Simon, hobune Jamaica) tulemus oli juba 31,6 miinuspunkti. Kolmanda koha saavutas Kristiina Kirsipuu (Pärna RSK, hobune Compliment).
Juba valmistub Peussa ka järgmisteks võistlusteks. Ees ootab noorhobuste tšempionaat ning seejärel toimuvad oktoobris võistlused Poolas.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare