15.7 C
Rapla
Neljapäev, 28 sept. 2023
UudisedPolitsei tuleb kooli alguse puhul välja täiendatud jõududega

Politsei tuleb kooli alguse puhul välja täiendatud jõududega

Seoses uue õppeaasta algusega on politsei reedel, 1. ja esmaspäeval, 4. septembril väljas tugevdatud jõududega. Eriliselt hoitakse nendel kahel päeval silma peal koolimajade lähedal asuvatel ülekäiguradadel. Sealjuures on politseinikele selle tegevuse juures abiks kaitseliitlased, naiskodukaitsjad ja abipolitseinikud. Lisaks Raplale ollakse kohal ka Kohila, Märjamaa, Eidapere ja teiste asulate koolide juures.

Piirkonnapolitseinik Kristel Teets selgitas, et täiendatud jõududega ollakse kooli alguse puhul väljas selleks, et iga laps jõuaks turvaliselt kooli. “Me oleme väljas selleks, et liiklejatele meelde tuletada, et suvi on saanud läbi ja kooliaasta hakkab uuesti pihta,” rääkis Teets. Ta lisas, et sealjuures oodatakse ka kogukonna panust, et täiskasvanud oleksid valmis lastele selgitama, kuidas liikluses ohutumalt käituda.
“Kui lapsevanem viib oma lapse kooli ja ta näeb, et mõni laps ületab teed valest kohast, siis võib talle märku anda, kus seda teha ohutumalt,” rääkis Teets. Samuti paneb piirkonnapolitseinik vanematele südamele käia koos väikese lapsega enne õppeaasta algust koolitee läbi. Seda võib teha veel enne õppetöö algust või siis esimestel koolipäevadel. Seda ikka selleks, et tuletada meelde, kuidas käituda liikluses ohutult. Isegi kui tee on eelmisest õppeaastast tuttav, võib vahepeal olla toimunud liikluskorralduses muudatusi ning kolm suvekuud on piisavalt pikk aeg, et põhitõed üle korrata.
Paljud lapsed hakkavad kindlasti käima koolis jalgrattaga. Teets paneb vanematele südamele veenduda ratta tehnilises korrasolekus. “Jalgrattad tuleb üle vaadata, et need oleksid tehniliselt korras – pidurid, helkurid, tuled. Jalgratta kõrval toon välja ka elektrilise tõukeratta, mida on iga päevaga aina enam liikluses näha. Elektritõukeratta puhul on eriliselt oluline pidurite korrasolek ja samuti signaalkell. Kuni 16-aastaseni on kohustuslik nii jalgratta kui ka elektrilise tõukerattaga sõites kanda kiivrit,” rääkis Teets. Samuti on kuni kuueteistkümnenda eluaastani kohustuslik see, et elektrilise tõukeratta juhil oleks jalgratturi juhiluba. Jalg- või tõukeratast juhtides on eriti oluline see, et tähelepanu oleks pööratud ümbritsevale liiklusele, mitte millelegi muule. Samal ajal ei tohi süüa ega veel vähem nutitelefonis midagi teha.
Teisest küljest on oluline ka see, et autojuhid teadvustaksid endale, et alates septembri algusest on hommikuti liikluses rohkem inimesi ning samuti autosid. Nii näiteks on ülekäiguradade juures väga kerged tekkima väikesed ummikud. Seetõttu on oluline, et autojuhid varuksid hommikul rohkem aega, et tööle jõuda.
September on ühtlasi ka see aeg, kui iga järgnev hommik on veidi hämaram kui eelmine. Seetõttu on oluline kinnitada riiete külge helkur. Seaduse järgi piisab ühest helkurist, aga kindluse mõttes võib neid olla rohkemgi. Ka riiete külge on helkureid õmmeldud. Kristel Teets soovitab need enne väljaminekut üle kontrollida, sest pesumasinast läbi käies võivad need tuhmuda. Loomulikult võib hämaral ajal kanda ka helkurvesti, mis teeb jalakäija autojuhtidele eriti hästi nähtavaks. „Oma käitumisega liikluses oleme eeskujuks nii lastele kui ka teistele liiklejatele. Turvalisus algab meist endist,“ sõnas Teets.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused