Neljapäev, 2 mai 2024
SportRapla Jooksuklubi teenis murdmaajooksul kolmanda koha

Rapla Jooksuklubi teenis murdmaajooksul kolmanda koha

Rapla Jooksuklubi

Laupäeval, 14. oktoobril selgusid Järvakandis murdmaajooksu Eesti karikavõitjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Parima klubi karika viis koju 21CC Triatloniklubi.

21CC Triatloniklubi tuli klubide arvestuses esimeseks 380 punktiga. Teiseks tuli Sparta SS 342 punktiga ning kolmanda koha karika teenis Rapla JK 332 punktiga.
Rapla Jooksuklubi oli esindatud 21 võistlejaga. Kõik Rapla klubi jooksjad andsid oma panuse võistkondliku 3. koha saavutamiseks.
Meeste 10 km distantsi vedasid suurema osa ajast koos Kaur Kivistik ja Olavi Allase (mõlemad Tartu SS Kalev). Ka viimasele ringile mindi koos, kuid siis läks Kivistik oma teed ning finišeeris esimesena. Kalev Hõlpusele (Rapla JK) 11. koht ja Artur Skatskovile (Rapla JK) 15. koht
Naiste 6 km distantsil ei leidunud vastast Helen Bellile (Sparta SS), kolmandana lõpetas Liliana Torn (Rapla JK) ja viiendana Kaia Lepik (Rapla JK).
Noormeeste U20 vanuseklassis krooniti võitjaks Morten Siht (Viljandi VAK Staier), Kristofer Alex Jeanty (Rapla JK) lõpetas 5. kohal ja Kevin Jõesoo (Rapla JK) 8. kohal. Neidude U20 vanuseklassis läbis 4 km kõige kiiremini Berit Guzas (Nõmme KJK), Brigitte Pankerile (Rapla JK) 9. koht.
Noormeeste U18 vanuseklassis teenis 4 km distantsil esikoha Trevor Karro (Sparta SS). Rapla JK sportlastest oli Jesse Lauter 4., Kevin Laanekivi 7., Hugo Särev 12. ja Sten Meerbach 23.
Neidude U18 vanuseklassi 3 km distantsil oli kiireim Liis Kapten (21CC Triatloniklubi). Rapla JK tublid tüdrukud Karmel Jano ja Keit-Liis Kõiv pidid vihmasel rajal kukkumiste tõttu kahjuks katkestama. U16 vanuseklassi poiste arvestuses tuli 2 km distantsil võitjaks Romet Ridalaan (Audentese SK). Teise koha sai Hendrik Hang (Rakvere KJK ViKe). Mihkel Olo (Rapla JK) lõpetas 19. kohal ja Mihkel Malv (Rapla JK) 24. kohal. U16 tüdrukute 2 km distantsi võitis Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius). Berit Kant (Rapla JK) oli neljas.
Kõige nooremate ehk U14 vanuseklassi poiste 1 km distantsi läbis kõige kiiremini Magnus Normak (SK Fortis), teiseks tuli Kert Karm (Rakvere KJK ViKe). Villem Suurojale (Rapla JK) kuulus 4. koht. Tüdrukute U14 vanuseklassis teenis esikoha Evamaria Albert (21CC Triatloniklubi). Rapla JK-st olid Merlin Toirk 3., Lisete Jüriado 21., Käthlyn Rink 29. ja Karoline Kivilo 34.
Eesti murdmaajooksu karikavõistlustega lõppes meie noortele selle aasta võistlushooaeg. Jääme ootama edukaid starte uuel hooajal.