-11.7 C
Rapla
Laupäev, 9 dets. 2023
UudisedIlus mäng

Ilus mäng

Maiu Linnamägi, Rapla MNPO projektijuht

Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester dirigentide Tõnu Soosõrva ja Silver Niinemetsa juhtimisel pälvis üleriigilisel noorte puhkpilliorkestrite konkursil kulddiplomi.
Laupäeval, 11. novembril oli Türi kultuurikeskuses Eesti legendaarse puhkpillidirigendi ja trompetisti Helmut Orusaare 100. sünniaastapäevale pühendatud üleriigiline noorte puhkpilliorkestrite konkurss. Osales 15 kollektiivi – Narvast, Vastseliinast, Tõrvast, Pühajärvelt, Kohilast, Viljandist, mitmed kollektiivid Tallinnast ning Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester dirigentide Tõnu Soosõrva ja Silver Niinemetsa juhtimisel. Žüriis olid noori hindamas EMTA professor, puhkpillide ja löökpillide õppejuht Toomas Vavilov, paljude kollektiivide juht, XIII noorte laulupeo puhkpilliorkestrite liigijuht Riivo Jõgi ning Eesti üks parimaid oboemängijaid Riivo Kallasmaa.
Tunnustuse ja tänu pälvisid kõik osalenud kollektiivid – vastavalt žürii antud punktidele jagati pronks-, hõbe- ja kulddiplomeid, viimaseid anti välja vaid kaks. Suur heameel on teada anda, et Rapla maakonna noorte orkester oli üks kulddiplomi pälvinud kollektiiv, saavutades päeva paremuselt teise tulemuse ja jäädes alla vaid meie orkestrist ligi kaks korda suuremale Viljandi muusikakooli vanema astme orkestrile. Rõõm on, et meie noorte mängu hinnati kõrgemalt kui mitme suurema orkestri oma.
Täpsem žürii tagasiside on veel dirigentidele jagamata, kohapeal saime Toomas Vavilovilt kiita paindliku musitseerimise, kultuurse ja mitmevärvilise kõla eest.
Žürii andis ka mõned eripreemiad – dirigendipreemiaga tänati meie dirigenti Tõnu Soosõrva. Kui palusin Toomas Vavilovil kommenteerida seda preemiat, sõnas ta, et Tõnu on suurepärane, asjatundlik, erinevaid stiile ja ajastuid põhjalikult tundev ja valdav dirigent, kes suudab oma juhatamisega noortelt muusikutelt maksimaalse tulemuse saavutada. Ka Silver sai Toomas Vavilovilt kiita oma küpsemaks muutuva juhatamisstiili eest.
Kõik orkestrid said kingituseks kaasa Tõnu Soosõrva MTÜ Puhkpillimuusika Koda kaudu 2023. a ilmunud raamatu “Pasunapoiss Helmut Orusaar”.
Järgmine võimalus kuulata meie maakonna noorte pillimängu on 17. detsembril Rapla kirikus traditsioonilisel noortekollektiivide advendikontserdil. 13. aprillil aga tähistab Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester oma 25. sünnipäeva, selle ettevalmistamisele ootame ka orkestri vilistlasi kaasa lööma. Tore on taas koos musitseerida!

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused