-0.1 C
Rapla
Esmaspäev, 26 veebr. 2024
UudisedReedel toimub meeleavaldus Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimise vastu

Reedel toimub meeleavaldus Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimise vastu

Reedel, 24. novembril kell 16.30–19.00 toimub Tallinnas Politseipargis meeleavaldus, mis on suunatud Eesti Rahvusringhäälingu otsuse vastu lõpetada uuest aastast Raadio 2s alternatiivse muusika erinevatele stiilidele pühendatud programmi osa õhtune vöönd.

Raadio 2 õhtune vöönd on olnud kureeritud muusikaline programm, kus on eetrisse pääsenud ja seeläbi populariseeritud muusikastiilide techno, house, elektroonika, electro, metal, indie, punk, postpunk, kantri, industrial, hiphop, reggae, R’n’B, soul,  funk, folk, maailmamuusika, drum’n’bass, ambient, EBM, weird shit ja experimental artiste ja DJsid Eestist ning mujalt maailmast.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse ja Raadio 2 uue juhtkonna (peatoimetaja Margus Kamlat, programmijuht Bert Järvet) plaanide kohaselt lõpetatakse õhtuse vööndi 44 saatest 37 saate eetriaeg alates 2024. aasta algusest. Argipäeviti täidetakse õhtuse vööndi aeg Raadio 2 muudetud programmis alles jäävate saadete kordus esituste ja/või playlist’iga. 

Sellega võetakse ära riiklikul toel toimunud alternatiivse muusika platvorm, mis on olnud oluliseks hapnikuallikaks nimetatud stiilide kuulajatele, artistidele, DJdele ning muul viisil muusikavallas töötavatele inimestele. 

Meeleavalduse korraldaja Kristopher Luigend: „Muuta nii totaalselt – hävitamise mõõtmes – midagi, mis seda hetkel ei vaja, on väga arusaamatu. Siiamaani pole keegi eesootavaid muutuseid adekvaatselt meile ega ka laiemale üldsusele suutnud selgitada.”

Lisaks reedel Raadiomaja vastas Politseipargis toimuvale meeleavaldusele kogutakse Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimise vastu ka allkirju keskkonnas petitsioon.ee.

Meeleavaldus „Toome kuulajad raadiole lähemale” Facebookis: https://fb.me/e/3jZV2iOtQ

Petitsioon: https://petitsioon.ee/ohtuse-voondi-likvideerimise-vastu 

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused