Laupäev, 27 juuli 2024
SportIlveslased võitsid Eesti sisekarikavõistlustel 10 karikat

Ilveslased võitsid Eesti sisekarikavõistlustel 10 karikat

Vibuklubi Ilves

Detsembri esimesel nädalavahetusel toimusid Viljandis Eesti sisekarikavõistlused vibulaskmises, mis lõpetasid ühtlasi käesoleva aasta võistlushooaja Eestis. Laupäeval võistlesid noorteklasside laskurid ning pühapäeval lasti täiskasvanute ja veteranide arvestuses. Järvakandi vibuklubi Ilves oli mõlemal päeval kokku esindatud 21 sportlasega ning mitme peale võideti 10 karikat.

Sportvibu tüdrukute U-13 klassis võitsid noored ilveslased 2 karikat. Võitjaks tuli Karoliine Kivilo, kes lasi 15 meetri distantsilt 600 võimalikust 590 silma. Kolmanda koha saavutas Hanna Ansen 582 silmaga. Sama vanuseklassi poiste arvestuses tõi teise koha karika koju Ain Markus Välja, kellel tuli selleks lasta 564 silma. Sportvibu tüdrukute U-15 klassis võitis võistluse Ketter Silt 583 silmaga. Klass vanemas, neidude U-18 klassis, saavutas Nora Haas 18 meetri distantsilt 566 silmaga kolmanda koha. U-18 noormeeste arvestuses sai Erki Ütsmüts 571 silmaga teise koha.
Pühapäeval võistlesid täiskasvanud ning veteranid, samuti täiskasvanute arvestuses kvalifitseerunud noored. Naiste sportvibu klassis läks võitja selgitamiseks tarvis kümnete lugemist, sest nii esimese kui ka teise koha tulemus oli 18 meetrilt pärast 60 noole laskmist võrdne. Sel moel saavutas teise koha Bessi Kasak, kel oli 556 silma juures konkurendist 4 kümmet vähem (26 vs 30). Kolmanda koha saavutas Triinu Lilienthal, kelle tulemus oli seekord 553 silma.
Noorlaskuritest saavutasid Ketter Silt 5. ning Nora Haas 10. koha. Meeste sportvibu arvestuses tõusis Karl Kivilo tugeva teise poole toel võistluse lõpuks kolmandale kohale, lastes kokkuvõttes 550 silma. Teistest ilveslastest saavutas Hannes Kraav 5. koha ning noormehed jagasid omavahel kohad 15-17, järjestuses vastavalt Mikk Mihkelson, Erki Ütsmüts ning Mart Mihkel Makko. Meie ainsa veteranina kaitses Ilvese au Eve Kivilo, tulles 524 silmaga karikavõitjaks naiste sportvibu 60+ klassis.
Nüüd saab mitu kuud sisetingimustes tehnikat lihvida ning treeningutööd teha, et märtsi alguses Sakus juba uue aasta Eesti sisemeistreid selgitada. Et sinnani on veel kolm kuud aega, tuleb võistluskogemusi vahepeal ammutada väljaspool Eestit võistlemas käies või ise võistlusi korraldades.