1.1 C
Rapla
Esmaspäev, 26 veebr. 2024
ValladKohila valdKohila baptistikogudus tähistas palvemaja sajandat aastapäeva

Kohila baptistikogudus tähistas palvemaja sajandat aastapäeva

Kohila baptistikoguduse palvemaja saab tänavu saja-aastaseks. Ümmargust tähtpäeva tähistati laupäeva, 9. detsembri õhtul piduliku kontserdi-konverentsiga, kus võeti kokku nii Kohila palvemaja ajalugu kui ka Eesti vabakoguduste lugu laiemalt.

Kohaliku palvemaja ajaloost tegi ettekande Kohila vallavanem ja ühtlasi ka Kohila baptistikoguduse juhatuse esimees Allar Haljasorg. Eesti vabakogudustest laiemalt kõneles pastor Toivo Pilli. Oluline on rõhutada, et seekord tähistati just palvemaja sajandat aastapäeva. Kogudus ise on vanem ning sai saja-aastaseks juba aastal 2009. Laupäevane pidulik konverents kandis nime “Esiisade pärand” ning oli pilguheit teekonnale, kuidas kogudus on jõudnud oma praeguse palvemajani.
Uue palvemaja ehitust alustati 1923. aasta kevadel nurgakivi panekuga. Pidulik avamine oli 23. detsembril 1923 ning palvemajas tähistatigi saja aasta möödumist just sellest sündmusest.
Kohila baptistikogudust olid tulnud tervitama Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu, Kohila vallavolikogu aseesimees Heiki Hepner ja endine poliitik Tunne Kelam. Teiste seas kõneles ka Kohila baptistikoguduse tulevane pastor Erki Tamm. Praegu täidab koguduse pastori kohuseid veel Siilas Kask, kuid eeldatavalt võtab Erki Tamm need ülesanded üle järgmise aasta kevadsuvel. Praegu veel on Tamm Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu presidendi ametis.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused