-0.1 C
Rapla
Esmaspäev, 26 veebr. 2024
UudisedHinnavõrdlus: kus on siis kõige odavam

Hinnavõrdlus: kus on siis kõige odavam

Kõigile pakub huvi, kuidas on toidukaupade hinnad muutunud pärast käibemaksu tõusu 20 protsendilt 22 protsendile. Valisime välja 17 toiduainet, mis võiksid kuuluda tarbija tüüpostukorvi, ja võrdlesime nende hindu maakonnas esindatud kuue poeketi kaupluses: Selver, Prisma, Coop, Rimi, Maxima ja Grossi toidukaubad.

Marleen Murumets

Võiks ju arvata, et soodsaim ostukorv on Maximas või Rimis, kuid sellel kuul trügib esikohale Selver, kus meie koostatud ostukorvi maksumuseks kujunes 31,04 eurot. Seda küll tinglikult, sest hinda võib mõjutada Pereviiner, mis Selveris on müügil 500-grammises pakendis, mitte 900-grammises.
Kohe kannul on Rimi, mis pakub tüüpostukorvi 34,30 euroga. Eelmise aastaga võrreldes on seal hinnad kõikunud üles-alla, kuid nad proovivad leida kõige stabiilsemat, pakkudes punase euromärgiga tooteid. Kolmandal kohal on Grossi toidukaubad, kus ostukorvi hinnaks kujunes 34,84 eurot. Samas võib poodi minnes arvestada ka ettevõtte omatoodangu või hea soodustusega toodetega, mis kindlasti mõjutavad ostukorvi lõplikku maksumust.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused