1.6 C
Rapla
Neljapäev, 22 veebr. 2024
UudisedTants on südameid soojendav tuli

Tants on südameid soojendav tuli

Anne Paluoja

Tantsi elu ilusaks, tantsi maailm mõnusaks! Nii see algas. Mõnus kandlemäng Aivar Arakult, luuleread luges Anne Paluoja, esimeseks tantsuks “Sünnipäeva valss”.12. jaanuaril tähistas Alu tantsurühm Kuremari oma 45. tegevusaastat avaliku sünnipäevakontserdiga Rapla kultuurikeskuses.

Saal oli pidurüüs, rahvariietes esinejad ja piduriietes pealtvaatajad esinemisärevuses, ootuspõnevil. Kontsert aina kulges. Vahetekstidega vaheldusid eesti rahvatantsud. Esinesid sünnipäevalaps Kuremari, juhendaja Anne Paluoja, ja nende sõbrad, tantsurühm Eideratas, juhendaja Age Vendt, Alu segarühm, juhendaja Almar Rahuoja, ning kandlemees Aivar Arak. Tantsukava oli kokku seatud põhimõttel: vanaemade tantsud, polkatantsud, valsitantsud, sekka üllatuseks “Kaalujälgijad” ja seltskonnatantsude popurrii. Kava lõpetuseks Kuremarjalt hoogne, naljakas ja vahva “Mamma koogitegu”, üks uuemaid eesti rahvatantse, mis andis märku, et lähenebki koogi ja kohvi aeg.
Päris viimane tants oli kolme rühmaga koos “Oige ja vasemba”. Jätkus õnnitlejaid lähedalt ja kaugelt, vallast ja küladest, oma armsast kultuurikeskusest. Koos lõpetati ühises tantsumelus muusik Valvo Valguri pillimängu ja laulu saatel.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused