-0.1 C
Rapla
Kolmapäev, 28 veebr. 2024
ArvamusNii vaikne on, et kõrvades kumiseb

Nii vaikne on, et kõrvades kumiseb

Kas olete märganud, et poliitrindel on pärast õpetajate streigi lõppemist kuidagi väga vaikseks jäänud? Viimastel päevadel peaaegu polegi enam uudiseid. Põud nii suur, et üks igati ontlikuks peetud portaal on läinudsügisesest prügist kokku lappinud uudise, mille pealkiri võiks olla „Taavi, Luisa ja Hunt”.
Jutt ei ole muinasjuttudest tuntud saamatust ja süüdimatust hundist, vaid kellestki isevärki preili Brigite Susannest, kes on pr Luisa sünnipäeva puhul pidanud vajalikuks tunnistada, et käis tema abikaasaga, endise peaministriga, ühe peo ajal meeste WC-s suudlemas.

Nojah, aga mida teha, kui suunda näitavad poliitoraatorid on kuhugi kadunud – ei räägi, ei kommenteeri, ei luba, ei ähvarda. Ilmselt kurnas ligi kaks nädalat kestnud koolide sundpaus õpetajaid õhutanud ja toetanud poliitikuid, et nüüd vajatakse ridade koondamiseks ja energia taastamiseks veel paari nädalat. Isamaa esimees Urmas Reinsalu on püüdnud küll peaministri umbusaldamise küsimust kilbil hoida, kuid ka selles aktsioonis pole mingeid erilisi läbimurdeid esialgu märgata.
Tegelikult oleks teemasid, millega tegelda, küll ja veel. Kasvõi see, et konkurentsiameti analüüs tõi päevavalgele EKREIKE valitsemise ajal suure koalitsioonisisese tüliga poolikult rakendatud apteegireformi läbikukkumise: peamist eesmärki ei õnnestunud saavutada, ravimiturg Eestis mitte ei avanenud, vaid läks hoopis täiesti lukku. Uusi hulgimüüjaid ega sõltumatuid proviisorapteeke turule lisanduda ei saa ja kannatajaks jäävad patsiendid.
Tegelikult ei ole selles teates muidugi midagi, mis võiks poliitilisi ringkondi ja ajakirjandust kuidagi üllatada – täna avaldatu oli juba otsuste tegemise ajal kõigile teada, kuid siis peideti pea liiva alla ja mängiti jaanalindu. Et tänane opositsioon oli toona pumba juures, pole ka hukkamõistvaid kommentaare kuulda. Häbelikult vaikib ka koalitsioon, sest toonaste lahenditega tekitatud umbseisu on väga raske kui mitte võimatu lahendada.
Aga on ka muid teemasid, mis vääriksid tähelepanu. Näiteks tuli majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo välja 200 miljonit maksva ideega personaalriigist, mis peaks aitama tavainimesel äpindust kasutades oma igapäevaprobleeme sujuvalt lahendada. Siinöeldu oli muidugi väga lihtsustatud personaalriigi käsitlus, selle juurde kuulub ridamisi keerulisi küsimusi, mis vajavad kohe eos selgeks rääkimist. Aga pole kuulda, et keegi räägiks.
Kuidagi väga vaikselt on teadmiseks võetud ka ettevõtjate järjest kategoorilisemaks muutuv nõudmine mitmekordistada sisserände kvoote. Isegi sellele teatele pole veel reageeritud, et valitsus ongi juba asunud kaaluma välistööjõu kvoodi suurendamist või muude reeglite leevendamist.
Kõige selle juures on äraootavalt seisukohatu ka üleriigiline ajakirjandus, millest üks osa (eriti rahvusringhääling) on murettegevalt kooldunud paari opositsiooni erakonna või poliitiku poole, justkui ootaks juhiseid. Vahel mõnele ETV või riigiraadio poliitsaatele komistades jääb mulje, et oled sattunud mingile Fox Newsi kanalile. Ime siis, et hakkavad prevaleerima „Taavi, Luisa ja Hundi” taolised sõnumid.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused