6.1 C
Rapla
Laupäev, 13 apr. 2024
UudisedKahe Rapla noore ettevõtmised: kust saab alguse edu?

Kahe Rapla noore ettevõtmised: kust saab alguse edu?

Mia Cordelia Kitsing

Rapla on teada-tuntud heade ideede, ettevõtlikkuse ja loovuse rabamaastik ja seda tõesti seinast seina – muusikast ja teatrist hariduse ja toiduni! Just sellesse viimasesse kategooriasse annavad oma panuse kaks Rapla gümnaasiumi poissi Kauri Kreem ja Karlis Bollverk.
Ettevõtlus nõuab loovat mõtlemist ja innovatsiooni, kuna noored peavad leidma uusi ja ainulaadseid viise, kuidas lahendada probleeme ja pakkuda turul konkurentsivõimelisi tooteid või teenuseid. Abituriendid on leidnud missioonitundelise viisi, kuidas edendada eestlaste kulinaarseid elamusi.
Paratamatult on tänapäeval aina suuremaks murekohaks muutunud suhkru tarbimine. Maailm võitleb kehakaalu pideva tõusuga, mida on näha ka Eesti tänavapildis. Liigne suhkru tarbimine on üks peamisi rasvumise riskitegureid, kuna suhkur sisaldab palju tühje kaloreid. Töödeldud toiduained ja joogid sisaldavad valget suhkrut ehk sahharoosi sageli  suures koguses.
Noored võtsid tulevikku silmas pidades ette julge sammu ning alustasid suhkruvabade toodete maaletoomisega. Ühtlasi andis see neile võimaluse proovida kätt ettevõtluses. Hetkeseisuga on ideest kasvanud juba veebipood suhkruvabaelu.ee, reaalsed tooted, kliendid ja arenguplaanid. Kuigi Kauri Kreem ja Karlis Bollverk alustasid kastmetega, ei piirdu nad ainult nendega.
Need tooted sisaldavad suhkru asemel suhkruasendajaid, mis võivad olla madala kalorsusega või kalorivabad. Kuna paljud suhkruasendajad ei mõjuta veresuhkru ega insuliini taset, saavad neid kasutada diabeetikud või inimesed, kes jälgivad oma kehakaalu.

Kuidas Kauri ja Karlise ühine lugu alguse sai?
“Kõndisime poes, kus tabasin end mõttelt, et kui mul on valida näiteks tavaline ketšup või mõni tervislikum variant, milline oleks mu valik,” meenutas Kauri ja jätkas: “Siis me hakkasimegi umbes kolm kuud tagasi seda mõttekäiku edasi arendama.”
“Meil ei ole olnud erilisi hõõrdumisi omavahel ega ka ületamatuid raskusi projekti elluviimisel,” rääkis Karlis ettevõtmise alustamisega seotud raskustest ja rollide jagamisest. “Loomulikult mõned tagasilöögid olid, aga ka need on juba seljatatud.” Kauri jätkas: “Rollide jagunemine sujus väga orgaaniliselt ja loomulikult, kuidagi lihtsalt kujunes välja, kumb rohkem millega tegeleb.”
Noortel on alati olnud huvi ettevõtluse vastu, võiks öelda, et see on neil isegi veres. Kauri Kreem meenutas, kuidas väiksena andsid vanemad talle paljuski vabad käed ja ta pidi ise asjadega tegelema. “Nad on mind alati toetanud.”
Lisaks andsid vanemad talle kaasa ka ettevõtlikkuse pisiku, seega pole ettevõtlus Kaurile uus nähtus, kuid suurem huvi tekkis siiski gümnaasiumi alguses. Sarnaselt Kauriga on ka Karlis oma vanematelt pärinud ettevõtluse lembuse ning 11. klassis valis ta oma praktilise töö teemaks finantskirjaoskuse. See on võime mõista ja hallata rahalisi aspekte igapäevaelus ning teha teadlikke ja arukaid otsuseid rahaga seotud küsimustes nagu eelarvestamine, säästmine, investeerimine, laenamine ja maksud.
Kergesti võib jääda mulje, et millegi kordasaatmiseks on vaja spetsiifilist haridust, teadmisi või oskusi. Kindlasti on see vajalik, kuid on veel üks asi, mis kaalub selle üles. “Kõige olulisem, kuid ka kõige raskem on esimese sammu tegemine. Teed selle suure asja ära ja edaspidi läheb kõik juba ladusamini,” arvas Kauri. “Sa pead olema piisavalt julge, et see otsus ära teha, ja ära mõtle üle!” sõnas Karlis.
Sellised noorte ettevõtmised on kindlasti inspiratsiooniks teistele noortele, samuti on majanduslikult kasulik, kui noored toovad innovatsiooni ja konkurentsi, mis võib omakorda tiivustada majanduslikku arengut.

 

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare