5.5 C
Rapla
Teisipäev, 21 mai 2024
UudisedElisa sulgeb täna 3G võrgu Raplamaal 

Elisa sulgeb täna 3G võrgu Raplamaal 

Elisa pressiteade 

Elisa sulgeb täna, 13. mail 3G võrgu Raplamaal ning see on esimene maakond, kus Elisa 3G võrk välja lülitatakse. Edasi jäävad klientide kasutusse uudsemad 4G ja 5G võrgud ning ka 2G võrk.  

 “Sulgeme esimesena 3G võrgu Kesk-Eestis, täna Raplamaal ning mai lõpus Järvamaal, just sellepärast, et vaid 3G võrku vajavate klientide arv on nendes piirkondades tänaseks kõige madalam,” ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. Ta lisas, et 3G tehnoloogiat kasutatakse eelkõige tagavaralahendustena nendes seadmetes, mis ei toeta 4G või 5G tehnoloogiat. “Viimaste aastate jooksul turule toodud seadmetest valdav enamus toetavad juba uuemaid 4G- ja 5G-tehnoloogiaid.” 

 Kõigil Elisa klientidel on võimalik kontrollida, kuidas 3G võrgu sulgemine neid mõjutab, selleks tuleb teha spetsiaalsel veebilehel personaalne päring, sisestades kas telefoninumbri või SIM-kaardi numbri. Selle alusel annab Elisa teada, kas ja kuidas klienti Elisa 3G võrgu sulgemine mõjutab. Lingi veebilehele leiab klient siit. 

 “Potentsiaalseid 3G võrgu sulgemisega seotud kliente informeerime personaalselt läbi otseteavituste, kuid kõigil Elisa klientidel on võimalik veebiaadressil ise kontrollida, kuidas võrgu sulgemine just neid mõjutab,” sõnas Polli. Kõneteenust saavad kliendid edasi kasutada 2G tehnoloogial. Mobiilse andmesideteenuse heaks kasutuskogemuseks on aga oluline seade tänases hetkes asendada 4G ja/või 5G toega seadmega. 

 Elisa võrgus ei ole klientidel kasutuses enam ühtegi ainult 3G toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G toega seadmeid. 3G võrgu sulgemise järel saab neid jätkuvalt kõneteenuse jaoks edasi kasutada, mobiilse andmeside kasutamiseks tuleb kliendil seade aga välja vahetada. 

 “5G tehnoloogia arendamise kõrval on 3G võrgu sulgemine üks meie lähiaastate kõige suuremaid strateegilisi projekte, mis lubab tuua välkkiire mobiilse interneti veelgi rohkemate inimesteni. Täna 3G võrgu poolt hõivatud sagedusressursse ja riistvara on võimalik edaspidi kasutada 4G ja 5G võrkude tarbeks,” ütles Polli. “Sagedusmahud on piiratud vara ning aja ja klientide ootustega kaasas käimiseks on uuemate tehnoloogiate prioritiseerimine õige valik.”   

 Ettevalmistusena 3G võrgu sulgemiseks laiendas Elisa möödunud aasta jooksul üle terve Eesti 2G ja 4G võrkusid ning jätkas 5G võrgu rajamisega. Ühtekokku on Elisa võrku lisanud enam kui 250 uut 2G-tugijaama. Tähelepanu on Elisa jõuliselt suunanud ka 4G kõneteenuse ehk VoLTE tehnoloogia osakaalu kasvatamisele, mille tulemusena valdav osa Elisa klientidest kasutab täna juba VoLTE teenust. Käesoleval aastal jätkab Elisa 2G, 4G ja 5G võrkude tihendamist.     

 Elisa 3G võrgu sulgemine algab selle kevade maikuus ning toimub maakondade kaupa. Potentsiaalse mõjuga kliente informeerib Elisa personaalselt läbi otseteavituste ning samuti edastab ettevõte sulgemisaja lähenedes teavitused täpsematest kuupäevadest läbi kohalike meediakanalite.      

Elisa 3G võrgu sulgemine maakondade kaupa:   

·       Mai: 13.05 sulgeb Elisa 3G võrgu Raplamaal ja 27.05 Järvamaal   

·       August: Valga-, Jõgeva-, Võru- ja Põlvamaa   

·       September: Lääne-, Saare-, Hiiu- ja Viljandimaa   

·       Oktoober: Ida- ja Lääne-Virumaa    

·       November: Tartumaa, Pärnumaa, Harjumaa   

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare