13.3 C
Laupäev, 27 juuli 2024
UudisedAvis Utilitas Rapla läks pronksiseeriat Pärnu Sadama vastu juhtima

Avis Utilitas Rapla läks pronksiseeriat Pärnu Sadama vastu juhtima

Avis Utilitas Rapla alistas Eesti meistrivõistluste pronksiseeria avakohtumises Pärnu Sadama 68:59. Kohtumine kulges suures osas võrdselt, kuid lõpuminutitel suutis initsiatiivi haarata Rapla. Kaitses seisti kindlalt ning neljandal veerandajal lubati Pärnul visata ainult viis punkti. Tubli mängu tegi Tormi Niits, kes viskas 15 punkti ning võttis 12 lauapalli.

Pärnu Sadam: Siim-Markus Post, Troy Barnies, Robert Valge, Menno Dijkstra, Saimon Sutt
Avis Utilitas Rapla: Eric Hunter, Obrad Tomic, Tormi Niits, Volodymyr Shevchenko, Martin Paasoja

Kohtumine algas korvidevaeselt. Kuue mänguminuti järel juhtis Pärnu alles 4:2. Avaveerandaeg lõppes viigiliselt 12:12. Teisel veerandajal sai näha juba rohkem korve ent kohtumine jätkus tasavägiselt. Võrreldes möödunud poolfinaalseeriaga BC Kalev/Cramo vastu oli põnevus hoopis teine. Esimese poolaja võitis Pärnu Sadam 35:34.

Võrde mäng jätkus peale poolajapausigi. Hetkeks võttis Pärnu sisse küll kaheksa punktilise eduseisu 46:38, kuid Rapla vähendas selle kiiresti minimaalseks 46:45. Kolmanda veerandaja lõpuks oli Pärnu eduseis 54:53.

Sarnaselt mängu algusele oli ka neljanda veerandaja algus äärmiselt korvidevaene. Kui mängitud oli kuus minutit olid mõlemad meeskonnad lisanud oma kontosse ainult kolm punkti. Neli minutit enne normaalaja lõppu oli Pärnu eduseis 57:56.

Sealt edasi sai hoo üles Rapla. Kõnekas oli see, et terve neljanda veerandajaga viskas Pärnu kõigest viis punkti samal ajal kui Rapla täiendas oma kontot 15 punktiga. Lõpusireeni kõlades olid Rapla võidunumbrid 68:59.

Pronksiseeria mängitakse kolme võiduni. Järgmine kohtumine leiab aset teisipäeval, 21. mail Raplas Sadolin spordihoones. Pall pannakse mängu kell 19:00.