7.2 C
Rapla
Laupäev, 22 juuni 2024
ValladKehtna valdSulleri puhkeala vallutasid lemmikloomad

Sulleri puhkeala vallutasid lemmikloomad

Kehtna valla lemmikupäevale Järvakandis olid oodatud lemmiklooma omanikud oma karvaseid ja sulelisi pereliikmeid näitama.

Pühapäeval, 19. mail oli Sulleri puhkeala täis lemmikloomi ja lemmikloomasõpru. Ilus ilm oli kokku toonud silma järgi sadakond huvilist. Oodatud olid loomaomanikud, et nad näitaksid oma lemmikloomi, nii põnevaid tiivulisi kui ka närilisi, madusid ja loomulikult  kasse-koeri. Muidugi oodati ka inimesi, kes armastavad lemmikloomi. Neid tuligi niisama uudistama.
Kassid paluti kohale tuua transpordipuuris ning väikesed närilised ja linnud tavalise turvalise puuriga. Loomad olid jaotatud erinevatele aladele – koerad, kassid ja veel pisemad -, et tagada turvalisus.
Järvakandi kultuurihall, kes lemmikupäeva korraldas, oli kohale kutsunud erinevaid teenuse pakkujaid, et päev oleks sisukas. Nii olid kohal Rapla maakonna koertehotelli pakkujad, Rapla kasside varjupaik Kass Sassu MTÜ, „Minukoer” müügitelgid kõige vajalikuga lemmiku jaoks, kust leidis isegi PineWoodi jahiriideid. Kõik Sõbrale stuudio-salong oli kohal ja jagas infot groomingu kohta. Tehti küünelõikust, räägiti eri karvatüüpide hooldusest ning müügil olid ka külmpressitud koeratoidud. Loomaarst Edgar Tamp pidas loengu kasside ja koerte hammaste tervishoiust.
Osales ka „Hea hoog” oma müügitelgiga. See ettevõte pakub erivajadusega inimeste valmistatud kvaliteetset käsitööd. Iga ese on natukene omanäoline ning eseme lugu kõneleb selle tegijast. Müügil olid põnevad lemmikloomade mänguasjad, pesad ja nuuskimiseks mõeldud mänguasjad.
Kohal oli ka Eesti Linnukasvatajate Selts oma eriliste sulelistega ning nendelt sai osta kaasa ka tibusid ja vutimune. Nende jaoks oli huvitav, et inimesed ei tunne hanetibusid ära ja võrdlevad neid parditibudega. Hanetibu on ilus erkkollane. Neil oli kaasas ka üks tore siilike ning uhke roheliste sulgedega papagoi.
Kohale tulnud lemmikute omanikud said neid registreerida kahele väljanäitusele: „Olen lihtsalt ilus” ja „Teen trikke”. Esimene kategooria oli selline, et kohtunikud ja publik käisid ringi ning vaatasid ja said selle järgi hääletada. Kuskil loomaga jalutama ei pidanud, oldi seal, kus tunti ennast oma loomaga turvaliselt. Teises kategoorias pidid loomad trikke tegema. Kohtunikud olid Jaanika Kuldmaa, DJ Mamba, Varju Kuusemets ja Kass Sassu MTÜ omanik Sirje Jannes.
Esimeses kategoorias oli registreeritud 23 koera ja trikke tegi kolm koera. Lisaks olid osalejaks registreeritud amatsoonpapagoi, Aafrika kääbussiilid, hanetibud, nümfkakaduud ja ökosüsteem (10-liitrises purgis hapnikku tootvad ussikesed).
Rapla Koerteklubi koerad tegid näidisesinemise, näidates agilityt kui spordiala nii koera omanikule kui ka koerale. Agilitys läbivad koer ja koerajuht koos aja peale mitmesugustest takistustest koosneva raja. Koerajuht tohib seda tehes suunata koera kehakeele ja häälega.
Esinesid erineva suurusega koerad ning takistuste kõrgus valitakse sel puhul koera turjakõrguse järgi. Lisaks näidati rallikuulekust ja ninatööd, kus koerad pidid leidma üles peidetud õige asja. Näidisesinemiste juures jagasid selgitusi Rapla Koerteklubi liikmed ja eestvedaja Varju Kuusemets.
Palav ilm soosis koerte jahutamist ning Sulleri puhkealal asuv tiik andis selleks suurepärase võimaluse.
„Ise sain aru, et meeskond peaks suurem olema, et ma saaks rohkem rahvaga suhelda ja jälgida päeva kulgemist. Seekord korraldasin täiesti üksi ja olin registreerimistelgis nii hõivatud, et nägin ja tajusin vähe. Kuigi see tagasiside, mis minuni on jõudnud, on olnud positiivne ja rahvas ootab ka ürituse kordamist järgmisel aastal,” ütles lemmiklooma päeva korraldaja Katrin Jair.

Infokasti:

Võitjad

Žürii valik
Koerad:
Seleene, segavereline, omanik Ülle Stern
Loreta, Belgia lambakoer, omanik Helena Udumets
Pheeby, Belgia lambakoer, omanik Helena Udumets
Publiku lemmikud:
Kaaru, bernimuudi, omanik Sirje Mururand
Nublu, segavereline, omanik Marleen Murumets
Drexi, pikakarvaline collie, omanik Anne Helme
Kassid, nii publiku kui ka žürii lemmikud
Sissy, Exotik, omanik Raili Jair
Missy, kodukass, omanik Kass Sassu MTÜ,
Hr. Tom, kodukass, omanik Kass Sassu MTÜ
Muud loomad
Publiku lemmikud
Muru ja Mustik, Aafrika kääbussiilid, omanik Aljona Lind
Hanetibud, omanik Anne Helme
Merimees ja Nuivähipoiss, nümfkakaduud, omanik Mick Merekivi

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Mari Maasikas
22. mai 2024 10:15

Põnev päev, palju toredaid linde ja loomi. Eriti meeldisid siilid