Laupäev, 27 juuli 2024
SportKeava mõisa jooksul osales palju spordihuvilisi

Keava mõisa jooksul osales palju spordihuvilisi

Taivo Tüvist

Pühapäeval, 26. mail toimus Kehtna mõisate jooksude kolmas osavõistlus, mida nimetatakse Keava mõisa jooksuks.
Võistluspäev sai alguse Mamma lastejooksu stardiga. Lapsi oli tulnud kohale 72, ehk rekordpalju. Juhul, kui kõik eelregistreerunud oleks olnud stardis, oleks osalenud lausa 80 last. Kiireimat jooksuaega näitas poistest Hugo Jüri Kivimäe, teine Kris-Marten Rosimannus (Raplamaa JK) ja kolmas Gregor-Markus Nõlvak. Tüdrukute kolm kiiremat olid Jette Louise Sell (UP Sport), Desiree Kraus ja Gerilyn Klemmer.
2,8 km Viimsi lihatööstuse jooksule sai stardi 33 noort ja nooruslikku osalejat. Noormeeste kiireim oli Hugo Särev (SK Team Kehtna/Rapla Jooksuklubi), teine Mihkel Malv (Rapla Jooksuklubi) ja kolmas Dirk-Erik Tori.
Neidude esikolmik: Merlin Toirk (Rapla Jooksuklubi/Kohila Püsivus JK), Merily Sell (UP Sport) ning kolmas Lumi-Lee Sell (UP Sport).
Põhijooksus, kus tuli läbida kaks 2,8 km ringi, näitas parimat minekut Remi Edur (Treeningpartner), saades ajaks 21.00,1. Teisena ületas lõpujoone Kehtna mõisa jooksu võitja Madis Annus ajaga 22.55,9 ja kolmandana Riho Jürisoo (SK Team Kehtna) ajaga 23.03,8.
Parim naine lõpetas üldarvestuses neljandana! Väledat jooksu näitas Kristiina Verevmägi, saades ajaks 23.15,3. Teiseks tuli Chrisse Soonik (Treeningpartner) ajaga 24.34 ja kolmandaks Ritve Reinumägi (SK Team Kehtna/Rapla Jooksuklubi) ajaga 24.50,6.
Kokku osales põhijooksul 39 jooksusõpra. Kõik kolm selle hooaja võistlust on andnud erineva võitja, mis teeb sarja huvitavaks.