14.4 C
Rapla
Laupäev, 15 juuni 2024
ValladKehtna valdRapla TÜ laiendab Kehtna Coopi kauplust

Rapla TÜ laiendab Kehtna Coopi kauplust

Rapla Tarbijate Ühistu planeerib juurdeehitust Kehtna Coopi kauplusele, et laiendada esimese korruse müügipinda. Ehitustööde tähtaeg ei ole veel teada.

Kehtna valla ehitusspetsialist Hans Jürgen Schumann täpsustas, et kaupluse laiendus on planeeritud alla 33% ehitise mahust, mis tähendab, et detailplaneeringu koostamine ei ole nõutav.


Kuivõrd hoone maht palju ei suurene, koostatakse vaid eskiislahendus. Kauplusehoone laiendus on planeeritud osaliselt Kehtna vallale kuuluvale maale ehk tänasele parklaalale.
„Kui eskiisjoonised on valmis ja täpsemalt määratud täiendav maakasutuse vajadus, siis on vaja volikogul otsustada osaline maa (vallavara) võõrandamine laienduse tarbeks,“ ütles Schumann.
Rapla TÜ juhataja Väino Sassi ütles, et hetkel ollakse kaupluse laienemisega sealmaal, kus kinnistu jaoks on tellitud geodeetiline alusplaan ning samuti on tehtud eelplaanid selles osas, kuidas uus osa tulevikus välja näha võiks. Laienemisega soovib Rapla TÜ suurendada esimese korruse müügisaali pinda ehk liigutada logistilist poolt (ladu ja abipinnad) teise kohta.
Kaupluse teine korrus, kus asuvad tööstuskaubad, jääb omale kohale, kuid Sassi sõnul võib juhtuda, et sortiment lahendatakse poes nii, et teist korrust enam ühel hetkel vaja ei lähegi. Mis teise korrusega saab, selgub tulevikus, kuid tõenäoliselt pakutakse need välja rendipindadena.
Sassi ütles, et kaupluse juurdeehituse ajagraafik sõltub paljuski bürokraatiast, mida on sellistel puhkudel alati rohkelt ja mis paratamatult protsessi venitab. Esimesed ehitusega seotud algatused soovitakse ette võtta aga selle aasta sees.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare