2.7 C
Rapla
Esmaspäev, 2 dets. 2024
SisuturundusKuidas kodusest trennialast maksimumi võtta?

Kuidas kodusest trennialast maksimumi võtta?

Elame väga kiiret elu ning ei jõua ehk kogu aeg jõusaali, kuigi tahaks. Siin tulevad appi kodused vahendid, kuidas teha kodust lahkumata trenni, kus seda kõige paremini teha ning milliseid vahendeid võiks kasutada. Vaatamegi üle, kuidas kodusest trennist maksimumi võtta.

Kodune trenniala

Kui teil on kodus rohkem ruumi, on väga mugav lahendus seada kodune trenniala sisse näiteks mõnda ruumi, mis on üle, kodukontori ühte nurka või näiteks garaaži. Garaažid on tavaliselt ruumikad ning internetiavarustest võib leida palju inspiratsiooni, kuidas kujundada üks vahva trenniala.
Lisaks vaimule on äärmiselt oluline hoolitseda ka oma keha eest ning kui näiteks täiemahuliseks kodujõusaaliks ruumi pole, saab mõnda tuppa sisse seada nurga, kus hoida paari hantleid, matti või mõni kokkupandav trenažöör, et tööst vahepeal sirutuspause teha ning ka keha virgena hoida. Loominguliselt lähenedes saab ka kõige väiksemast põrandapinnast teha täismõõdus jõusaali, lähenege asjale avatuna ning ükski takistus ei eralda teid tervislikust eluviisist.

Kodused trennivahendid

Millistest kodustest trennivahenditest võiks kõige rohkem kasu olla? Näiteks on alati hea mõte kuskil toanurgas paari hantleid hoida, neid on hea kasutada iseseisvateks ülesanneteks, kuid internetiavarustest leiab ka hulgaliselt treeningvideoid, kus kasutatakse tihti ka hantleid. Samuti võib ära kuluda trennimatt, kus teha erinevaid harjutusi või praktiseerida trenne, mis tihti vahendeid ei vajagi, näiteks jooga. Samuti on väga universaalne treeningvahend jooksulindid. 
Tänapäeval on see koduses jõusaalis üks sagedamini esinevaid trenažööre ning jooksmine, sörk ja kiirkõnd on kehale äärmiselt kasulikud. Need parandavad südame tervist, tõstavad vastupidavust, vähendavad stressi, toetavad kaalulangust ning parandavad und. Selline liikumine tugevdab südant, mis on kogu tervise alus. Lisaks suurendab see füüsilist vastupidavust ja parandab energiataset, seetõttu tasub jooksulindi soetamist kindlasti kaaluda. Tänapäeva treeningvahendid on tihti kompaktsed, mis muudab aktiivse eluviisi eriti mugavaks.

Nutikad hoiustamislahendused

Kui ka ruumi on vähe, on siiski mitmeid nutikaid hoiustamisnippe, mis aitavad kodus tõhusalt trenniala sisse seada. Väiksed treeningvahendid nagu joogamatt, hüppenöör, hantlid ja kummilindid mahuvad kenasti kappi või diivani alla, kust saate need vajadusel jälle välja võtta.
Rääkides trenažööridest, on tänapäeva tootjad tihti ruumi kokkuhoiule mõelnud ning loonud kokkupandavad seadmed, mida on väga mugav hoiustada. Mõnede treeningvahendite hoiustamiseks sobivad hästi ka erinevad seinakonksud – teete trenni ära ja riputate treeningvahendid seinale konksu otsa, nii ei jää need põrandal ette.
Muidugi tasub ära kasutada ka virtuaalseid lahendusi, internetis leidub rohkelt treeningvideoid, kus pole üldse treeningvahendeid vaja, nii saate ikkagi liigutada ning väga palju ruumi pole selleks samuti tarvis. Minema ei pea kuhugi, aga päevased liigutused saab tehtud.
Kõige olulisem on olla motiveeritud, avatult asjale läheneda ning mitte unustada päevatööde kõrval ka füüsilist aktiivsust, olgu see kasvõi 10-15 minutit päevas. Kui ruumi pole piisavalt, kasutage soovitatud nutikaid lahendusi ning nii hoiate end ikkagi vormis. Inspiratsiooni on kõikjal – teis endas, internetis ning meid ümbritsevas maailmas.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare